Любители на котки - тема 19

  • 20 947
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 173
за нищо Hug
А Марго и Гальо не дават да ги чеша по брадичката, Марго ме гледа, все 1 се готвя да го коля. Crossing Arms

# 271
  • София
  • Мнения: 13 222
НИКОГА ВЕЧЕ МАРТЕНИЦА!

Зравейте!
Досега само четях в темата и гледах снимките на сладурите ви, но днес съм вбесена на самата себе си и реших да пиша.
На 1 март закачих мартеница на 10 годишия си котарак, т.е. не за първи път слагам мартеница. От опит знам, че ако мартеницата много мърда му пречи и я маха. Затова му я завързах по-стегнато и той не я чувства и  я търпи. Но.....до тази нощ. В 5 часа дъщеря ми ме събуди ужасена, че Мъро се мята в леглото и. Оказа се, че както се е близал, предполагам, е закачил с устата си мартеницата и както е и по- стегната се заклещила през отворената му уста. С двете лапички се опитваше безуспешно да я махне и врещеше. Успяхме да го освоодим от нея и видяхме, че целите му лапи са в кръв. Измихме ги и нищо не личи да им има. Явно раната е в устата, но няма как да видя. Само се моля да е рана на венеца и да мине след някой друг ден, а не да се е откъртил някой зъб. Сега горкия спи умаломощен и дори не се сеща да поиска сутрешната си закуска.
Сами решете дали да държите любимците си с мартеници!

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 11:55 от tania tda67

# 272
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
за нищо Hug
А Марго и Гальо не дават да ги чеша по брадичката, Марго ме гледа, все 1 се готвя да го коля. Crossing Arms
  newsm12 Защо ли?

Игуанка, страшни пухчовци!

# 273
  • Мнения: 5 173
за нищо Hug
А Марго и Гальо не дават да ги чеша по брадичката, Марго ме гледа, все 1 се готвя да го коля. Crossing Arms
  newsm12 Защо ли?
КАто толкова те интересува, заповядай в нас да го питаш лично

# 274
  • Мнения: 5 173
НИКОГА ВЕЧЕ МАРТЕНИЦА!

Зравейте!
Досега само четях в темата и гледах снимките на сладурите ви, но днес съм вбесена на самата себе си и реших да пиша.
На 1 март закачих мартеница на 10 годишия си котарак, т.е. не за първи път слагам мартеница. От опит знам, че ако мартеницата много мърда му пречи и я маха. Затова му я завързах по-стегнато и той не я чувства и  я търпи. Но.....до тази нощ. В 5 часа дъщеря ми ме събуди ужасена, че Мъро се мята в леглото и. Оказа се, че както се е близал, предполагам, е закачил с устата си мартеницата и както е и по- стегната се заклещила през отворената му уста. С двете лапички се опитва безуспешно да я махне и врещи. Успяхме да го освоодим от нея и видяхме, че целите му лапи са в кръв. Измихме ги и нищо не личи да им има. Явно раната е в устата, но няма как да видя. Само се моля да е рана на венеца и да мине след някой друг ден, а не да се е откъртил някой зъб. Сега горкия спи умаломощен и дори не се сеща да поиска сутрешната си закуска.
Сами решете дали да държите любимците си с мартеници!
Това е ужасно, на моите никога не им се е случвало newsm78

# 275
  • София
  • Мнения: 13 222
Е, веднъж става. И на мен не ми се беше случвало. Другия ми котарак е на 11 години. И на двамата всяка година съм им слагала и не е имало инциденти досега.

# 276
  • София
  • Мнения: 5 752
Ето го и нашето ново любимо място за престой http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10876168

# 277
  • Мнения: 4 116
Честита Баба  Марта!
 Маусбени, стените са ви в тон с цвета на очите на Пинко  Grinning А опашката му явно от тв-то, изглежда като леко резната на едно място  Laughing Иначе е голям сладур, как позира само...
 tania tda67, съжалявам за преживелицата ви с мартеницата. Дано бързо да се оправи котака.
Мен си ме е шубе и слагам мартеница само за няколко минути на котките. Те тръгват да си ги махат и сме дотам.
Отивам да чета предните страници и да гредам снимки  Grinning

# 278
  • Мнения: 37
НИКОГА ВЕЧЕ МАРТЕНИЦА!

Зравейте!
Досега само четях в темата и гледах снимките на сладурите ви, но днес съм вбесена на самата себе си и реших да пиша.
На 1 март закачих мартеница на 10 годишия си котарак, т.е. не за първи път слагам мартеница. От опит знам, че ако мартеницата много мърда му пречи и я маха. Затова му я завързах по-стегнато и той не я чувства и  я търпи. Но.....до тази нощ. В 5 часа дъщеря ми ме събуди ужасена, че Мъро се мята в леглото и. Оказа се, че както се е близал, предполагам, е закачил с устата си мартеницата и както е и по- стегната се заклещила през отворената му уста. С двете лапички се опитваше безуспешно да я махне и врещеше. Успяхме да го освоодим от нея и видяхме, че целите му лапи са в кръв. Измихме ги и нищо не личи да им има. Явно раната е в устата, но няма как да видя. Само се моля да е рана на венеца и да мине след някой друг ден, а не да се е откъртил някой зъб. Сега горкия спи умаломощен и дори не се сеща да поиска сутрешната си закуска.
Сами решете дали да държите любимците си с мартеници!

Миличкото! Rolling Eyes
Аз също не съм привърженик на мартеничките върху котките, обаче майка ми взела и им сложила оня ден. Идваме на гости при нея и гледам всичките с мартенички. До тук добре, но като станах свидетел как котарака ми на няколко пъти си закачи зъба за мартеницата и се мяташе по същия начин, дори като се опитвах да му помогна ме нападаше от страх, защото беше наплашен от всичкото, което му се случва......Махнах им ги на всичките! По-добре без тях, че да ни е мирна гавата на нас!

# 279
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Мдам, опасността е голяма да оставиш без надзор коте закичено с мартеница. Аз на Кетя не съм я държала повече от 10-15 минути и все ми беше пред очите. Предишният ми котарак също не търпеше мартеници и в опита си да ги махне си закачаше зъба и следваше описаната от вас картинка. Затова на Кетя и взех ластична, така че дори и да се закачи да няма опасност да се нарани. Присъединявам се към призива да не се оставят любимците с мартеници за дълго време.

# 280
  • Мнения: 3 050
Ето го и нашето ново любимо място за престой http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10876168
много сте хубавки!
много лошо това с мартеницата Sad , аз също не слагам на Алф, той и без нея е красив.

# 281
  • София
  • Мнения: 5 752
Ние вързахме точно за 5 мин и му я махнахме,защото подивя,даже не успяхме да го снимаме.

# 282
  • Мнения: 1 027
да си кажем, че сме ок и четем...просто рядко пиша.
поздрави на всички коткопристрастени Hug

# 283
  • Мнения: 4 116
Качих няколко снимки на Бени и веднага ги показвам тук  Mr. Green
   

# 284
  • Мнения: 3 050
невероятен сладур  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
малко прилича на Алф  Grinning
а бати Нико къде се крие, че не иска да се снима  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт