Бебешка близнашка тема ХІIІ

  • 15 795
  • 309
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 306
Почти изчетох какво сте писали ooooh!
То човек да не спомене думата "свекърва"... всяка има с какво да се отчете и тръгва приказката Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Честито на проходилите Явор и Али!

У нас сме на вълна отказване от биберон залъгалка и е доста кисел период, бих казала.
Вие как се справихте и на каква възраст? Вчера малкият почти беше се предал от рев, че ще спи без биба и хленчеше, когато баща му не издържа и му я даде #Crazy. Скарахме се, защото е абсолютно безсмислено да го оставям да реве и накрая да я дадем.
На двамата едновременно ли я отказахте или постепенно?

За забелването, нашата вече е забелена окончателно от четири-пет месеца. На всяка консултация педиатърката забелваше по малко и аз само почиствах там, докъдето беше стигнала. Страх ме беше честно да не го боли детето. Накрая тя я забели напълно и сега почиствам по два пъти на ден за събран секрет, а и да не се получи ново срастване.
При нас докторката ни беше казала да капваме риванол в пишето, докато отшуми шипането. Може да има период на задържане на урина поради паренето, но това ще е един ден най-много. После ще му мине.
soffii, при нас Кико си яде като мъж, не е имало период на спад в апетита. Обаче мацката яде различно. Доскоро пиеше по 160 гр мляко, после имаше около месец когато изпиваше не повече от 120 и я държаха за през нощта /спеше от 19,30-7,30/, сега изведнъж пак прояде по 180-190 мл. Ако ти издържа по 3 часа между храненията без да мрънка и да е кисела и наддава добре, няма смисъл да я насилваш.

SIENA, добре дошла!  bouquet

Не мога да се сдържа и да не се похваля - свалила съм 5 кг за 13 дни newsm44

# 31
  • София
  • Мнения: 1 711
Нашта пишка я забели педиатърката към 5 месец, като преди това аз я подръпвах и почиствах хубаво докъдето може. Октомври обаче докато бяхме в болницата там не беше много удобно миенето икъпането и малко я позанемарихме та се е залепила малко. Лекарката щеше да му я забели миналя месец, но тогава слагахме ваксина и тя реши да го остави да не му се събере много. Според нея е по-добре това да стане по-рано, защото после когато детето е голямо се травмира, явно болката си е голяма. Сега си спомних, че при първото забелване слагахме няколко дни компресче от стерилна марля с риванол (като шапчица му я овивах). Важното е след това да се почиства редовно и в началото след като се успокои зачервяването го мажех с олио за да не се залепи наново.

# 32
  • Мнения: 623
Узи,и аз четох статиите на док. от Пирогов, също разбрах,че в чужбина не се практикува.
Обаче,когато незабелената половина започна да се поиздува,явно от събрал се секрет,го заведох при свестен педиатър да го погледне.В крайна сметка,извърши манипулацията и то с някакъв уред.Детето изплака тогава, но бързо се успокои.Поръчаха ми да не мажа с нищо,само една седмица грижливо на течаща вода да изплаквам - това били минерални соли от урината и ще се разтворят постепенно....няма да ви казвам колко много бял секрет се беше насъбрал  Shocked  #Crazy.... и оттогава не мога да проумея защо развити школи го отричат и трябваше момчето да си стои с този армаган  година,две.......още повече,че при него минаха леко нещата - не се стресира,не е плакал при пишкане и при измиване,нямаше проблеми и сега всичко си е ОК.Разбира се не пропускаме всяка вечер да изплакваме.....
Наясно съм какви проблеми могат да се получат след забелване.......но в крайна сметка дали не опира всичко до моженето на специалистите и избора на подходящ момент Rolling Eyes...

# 33
  • Мнения: 4 306
Диди, и при нас след като забели педиатърката до края се показаха едни чудесии. А хем сутрин и вечер почиствах докъдето можех. Според нея, тази маса, ако мога така да се изразя /смегма или каквото там е/ била чудесна среда за развитие на бактерии. Така или иначе нямах много възможност да се чудя, доверих се на педиатърката и не мисля, че сгреших.
На всяка консултация го проверява да не би да има секрет, някакво изтичане или да се е слепил.

# 34
  • Мнения: 1 209
soffii, мойте юнаци на 2 месеца изяждаха по 90 гр. максимум, като на всичкото отгоре и не минаваше ядене без някой да е повърнал.

# 35
  • Мнения: 1 895
Мили мои, моля който се вълнува от отмяната на закона за допълнителната помощ за майките на близнаци и иска да се включи в обсъждането на някакви общи действия да ми прати на лични скайпа си, за да го добавя чата Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 844
Влизам набързо да се похваля, че най-накрая се реших да направя прощъпулник на дребните  Simple Smile Яси първо хвана питката и не си я даваше, после взе едни ключове, наречени за бизнес  Simple Smile. Крис тръгна да хване питката, но понеже беше топла не я взе, после взе калкулатора - ще става математик/счетоводител, но бързо го пусна и започна да взема и пуска нещата, май няма да е наясно какъв ще иска да стане Rolling Eyes Wink. Сани беше взела портмонето, та може и да стане банкерка (дано само не харчи парите спечелени от Яси  Simple Smile) - абе може и да се уредя на стари години  Mr. Green

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 11:24 от tanini

# 37
  • Мнения: 266
  Благодаря  за отговорите!Поуспокоихте ме Whistling

# 38
  • Мнения: 60
  Благодаря  за отговорите!Поуспокоихте ме Whistling
Колко още неща ще излязат, по които да се различават...
и колко въпроси... нормално ли е не е ли? Grinning
Аз самата до скоро не спирах да ги сравнявам,
но вече свикнах с мисълта, че момичетата са различни индивиди
и всяка има своите си нужди. Не дишат едновременно! Hug

# 39
  • Мнения: 517
Танини, честито   bouquet  bouquet Много сладко си ги описала, да са ти живи и 3драви. Сигурно и моят син сте се лута между отделните веЩи, тои всичко иска да пипне...  Simple Smile

Днес ходих 3а 2 ден на работа, но автобуса 3акъсня, метнах се на едно такси, и3ле3е скъпичко, но е така като се прави човек на "работеЩо момиче". Това обаче няма да продължи дълго, само няколко дни и после пак съм "само" мама...  Laughing

ДъЩеря ми е един бонбон, може с часове да си играе сама, но вече не иска да спи на обед  newsm78 И говори, говори... "Мама, баба, ам ам, кака..." немските роднини има да се чудят какво им ка3ва  Laughing Подковавам я 3а престоя в БГ, така де, няма да се и3лага пред хората и да мълчи, у нас всички са едни ра3говорливи Laughing

# 40
  • Мнения: 2 950
Чета за пишки и аз да се включа. Аз сама ги забелих моите още на 1 мес. Стана бързо, лесно и не сме имали проблеми.  Grinning

Таня, браво на Яси и Крис.  Hug Уреди се ти с тези деца, дето ще правят доходоносни кариери.  Hug Hug

Момичета, аз да си излея болката, да ми олекне.  Нали миналия понеделник беше операцията на Йордан. За това знаете. И тъкмо нещата се поуспокоиха и в петък Йоана затвори вратата на тоалетната върху пръста на Христо. Палецът на лявата му ръка от втората фаланга висеше на кожа. Такъв ужас не съм изживявала до сега, наистина.  #Crazy За операцията на Йордан бях подготвена, но за това в същата седмица, направо.... Cry Добре че мъжа ми си беше в нас. Грабнахме децата и как стигнахме до Пирогов ми е мътна индия. Там от кабинет на кабинет, защото се оказа, че било за фина хирургия. И, може да е петък 13-и, обаче Христо извади късмет с лекарката, на която попаднахме - д-р Кътева.  newsm20 Някакви други доктори, като го виждаха и веднага: "Това ще се ампутира!" И аз на всяка такава реплика едва не припадах. Обаче д-р Кътева, като го видя и категорично отсече, че ще му спаси пръста. Направо.... Господ да я поживи.  newsm17 Станах като циганките, дето само за Господ говорят, ама....  Embarassed Правиха му тестове за упойки, на бързо кръвни тестове, консултация с анестезиолог, педиатър и т.н. Гадно звучи, обаче добре че вече знаех всичко за попълването на документите, защото иначе от стреса нямаше да мога и името да си напиша. А те документите са един тон.  Confused Както и да е. Пуснаха ни същата вечер само със закрепен пръст, защото той беше ял. Имало опасност по време на операцията да аспирира (лекарите да ме поправят Embarassed), т.е. да върне храна от стомаха към белите дробове и било много опасно. На другата сутрин, на връх 14 февруари, сутринта го оперираха. Операцията мина успешно - сложили са му игла на мястото на костта, така разбрах. Пак прегледи, промиване, превръзки. Абе....  Weary Толкова рев накуп, колкото тази седмица, не съм ревала никога през живота си.  newsm45 Сега сме в нас. Предстоят процедури и по двамата - прегледи, превръзки, шевове, махане на иглата, но ще го изтърпим това - най-страшното мина.  newsm17 Сега и двамата не искат да се отделят от мен, изпадат в истерия, ако стана права, ако излеза от стаята, или ако някой друг влезе в стаята и понечи да ги вземе на ръце.  Weary А Йоана пък започна да се напикава всяка нощ - и тя милата много тежко го преживя.  smile3518 Но, да сме живи и здрави, ще се справим. Охххх, олекна ми.

Вече няколко човека ми казват, че това се случило, защото били близнаци. Близнашка проклетия ли е това?  newsm78 Ще ходим на църква да ни пеят молитва за здраве на цялото семейство, пък ще видим.  newsm78

# 41
  • Мнения: 541
Мале Деси, какво сте преживяли. Rolling Eyes
 Силен човек си ти. Ще се справите и всичко ще е наред.

Изпращам цялата си положителна енергия.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 711
Деси, голям ужас сте преживели. Добре че всичко е минало благополучно  Hug
Не се притесявай, нормално е да плачат за теб, все пак си е било голям стес за тях цялото това преживяване, болници, операции. Ще им мине, ще забравят и ще се поуспокоят. Много  Hug на цялото ви семейство

# 43
  • Мнения: 4 306
Деси, много тъжно ми стана като ви прочетох. Сигурно още си притеснена, но ще отмине.
Това за  близнашката проклетия - не го мисли Naughty
 Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 1 895
Деско Hugна бабини деветини не поддавай! Ще забравят момчетата всичко, малки са още!Йоана и тя ще се успокои.  Ти да си здрава и силна, че на теб чакат и тримата Hug Бързо възстановяване на дечицата и дано скоро се успокоиш!

Общи условия

Активация на акаунт