Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 514
  • 454
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 863
Ох, написали сте две страници, та ще коментирам каквото  се сетя.

Веч, направо  супер ти позира  дребоса.

Jade, аз имам таблет на Wakom classic, във времето на бясната ми пристрастеност към фотошопа, го взех, за да рисувам, иска време да му свикнеш,  писалката му е 6, изобщо супер е, но истината е че  като започнах по серизоно да снимам, взех да искам снимки, които да не ми се налага толкова да обработвам ( да не си помислиш, че съм го постигнала... ни най-малко), но сякаш това създаде някакъв баланс - снимане- фотошоп. Иначе всичко, което ти е казала Маленна е така на 100%, не си струва, ако ще е какъвто и да е таблет.

Диана Лободова, на теб добре дошла,  добри първи опити,  ако е възможно култивирай фона, когато снимашв  къщи, да няма разсейващи неща,  прекалено много цвят и  т.н.

Лекси, за  HDR има  тонове инфо в нета, чукни го в гугъла и ще има да четеш 2 дена:))))  Аз правих опити преди време, но нямах хубав софтуер, с фотошопа нещо не ми се получи, а  може и  в мен да е причината... не съм опитвала пак.

Слави, писах ти във  фликр.

На много от вас нямам профилите във фликр,  мен можете да ме намерите като Jaly new.
Шоши, гледах ти пак снимките, вярно е че  има фотошоп, но  винаги е с добра идея, на мен ми харесват. Peace

Ако съм изпуснала някой- не  е нарочно Hug

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 21:02 от Jaly

# 136
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Jade, какво искаш да правиш с таблета?
Кривите в Корела си имат начини да се "къдрят"и без таблет.
Аз Корел нямам, но с Илюстратор съм си вадила хляба дет се казва, там пак си има криви и си рисувам без таблет.
Местиш точки, теглиш "дръжки", и ползваш опциите на програмата да върти, размножава, мащабира и тн.
Едно време имаше Пейнтер на Фрактал Дизайн (таз програма се позагуби, някоя фирма ли я купи, какво стана не знам) - но си мисля, че с такава програма по би вървял таблет. Там си избираш молив, пастел, акварел и рисуваш направо с избраното, а не с криви като във векторните програми.

# 137
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Лекси не съм обработвала още снимки, тепърва ще се уча  Wink
Jaly благодаря за съвета   bouquet

# 138
  • София
  • Мнения: 983
Искам да помоля Дуци и Джали - снимките за конкурса да ги пуснете и в пул-а на групата.
Какво newsm78
Аз не участвам в конкурса.

Съжалявам, объркала съм се  Confused Имах предвид Лекси (petkovalilia)

# 139
  • София
  • Мнения: 7 242
А какво значи пул  и как да пусна там Embarassed

# 140
  • София
  • Мнения: 983
А какво значи пул  и как да пусна там Embarassed

Group pool във фликр наричат галериите със снимки към групите.

Като отвориш снимката си във фликр, отгоре над нея (между заглавието и снимката)има различни опции - едната е send to group. Кликваш на нея и от списъка, който ти излиза, избираш съответната група, към галерията на която искаш да присъудиниш снимката. За целта, обаче първо трябва да си член на групата. За да се присъединиш към някоя група - отваряш страницата на групата и под името й - последната опция е join this group - кликваш там и нататък следваш инструкциите  Grinning

# 141
  • Мнения: 4 915
Привет на всички новодошли! Hug
Много се радвам, че има толкова нови попълнения.
Специални поздравления за шоши - натюрмортите ти отдавна предизвикват възхищение у мен във Фото-форума. Радвам се, че си тук!  Simple Smile

Нигела, готин стрийт, особено "чичото"/набора?  Crazy Mr. Green в тунелчето.

Моби, разгледах снимките на таз особа...Твърде вероятно е наистина да са сканирани/краднати... Confused Добре, че предупреждаваш!

ДиаНа ЛобОдоВа , хубави, чисти кадри.  Simple Smile Повечко внимание на композирането.  Simple Smile

Гея, жълтеникавото можеш да го оправиш много лесно в Лайтруум примерно - ако решиш да си я свалиш един ден. Иначе самата ти камера би трябвало да има корекция на баланса на бялото, и като видиш, че снимки жълтеят при определени светлинни условия, да се зададеш други настройки. Мъничето е прекрасно!  Simple Smile

# 142
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Фрий Соул, мерси, това е идея. Ще търся варианти Hug

# 143
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Jade, какво искаш да правиш с таблета?
Кривите в Корела си имат начини да се "къдрят"и без таблет.
Аз Корел нямам, но с Илюстратор съм си вадила хляба дет се казва, там пак си има криви и си рисувам без таблет.
Местиш точки, теглиш "дръжки", и ползваш опциите на програмата да върти, размножава, мащабира и тн.
Едно време имаше Пейнтер на Фрактал Дизайн (таз програма се позагуби, някоя фирма ли я купи, какво стана не знам) - но си мисля, че с такава програма по би вървял таблет. Там си избираш молив, пастел, акварел и рисуваш направо с избраното, а не с криви като във векторните програми.
Файърбърд, и аз за вадене на хляба бих го ползвала Wink
Точно това с кривите искам да избегна. Сега, когато ми се наложи да нарисувам нещо ползвам точно тях... то само с мишка няма друг вариант в Корела или Илюстратора. Идеята ми е да ползвам фрий хенд тоол за рисуване на някои неща... затова мисля, че точно таблет ми е нужен. В работата ми се налага да работя предимно с векторни графики. Сигурно ще е много кофти в началото... като всяко ново нещо ще иска свикване.

Поне вече се ориентирах в избора на лаптоп. Определено няма да е този Гигабайт с таблет.
Ще се спра за нещо по-евтино, така че в комбинация с един Ваком ще ги докарам на почти същата цена.

А този Пейнтър на Фрактал дизайн за първи път го чувам.
Ползвала съм софтуери за фрактали. По едно време много ме вълнуваха, ама този Пейнтър ми звучи като Пейнт Wink
За подобна работа ФШ е ок, ама като ми трябват вектори...

# 144
  • София
  • Мнения: 2 161
Малко HDR  опити от един новак  Blush



# 145
  • София
  • Мнения: 7 242
моби, благодаря много за обяснението Hug
шоши, сега разгледах снимките ти - много ми харесват!
MadGirl с колко изходни кадъра работиш? Втората ми харесва повече.

# 146
  • Мнения: 405
ми взех го апаратчето, и тамрончето, няма да споменавам, че съм повече от щастлива и доволна /то е ясно Mr. Green
MadGirl, втората е супер , харесва ми Simple Smile

# 147
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Фрактал Дизайн е името на фирмата, която правеше Пейнтер, както Adobe правят фотошоп, не че прави фрактали.
Но някой го купи, не мога да си спомня коя от фирмите, и се загуби нещо. Ето ревю
http://designer-info.com/Writing/fractal_design_painter_4.htm
Програмата беше доста сериозна, нещо като фотошоп, но ориентиран към рисуване. Не беше популярна у нас, защото тук всички се опитват да правят всичко с корел, който изглежда лесен за използване и точно затова и повечето не го научават.
Избираш текстура (хартия, платно) вид четка,  и тн. и направеното с нея стоеше като рисувано и сканирано.
Ето: http://www.softlab-nsk.com/Gallery/Large/girl.jpg
Имаше и много готови неща, листа, облаци и подобни.
Кривите на Корел и Илюстратор спокойно се обслужват с мишка. Даже е много удобно.
Ако със свободна ръка рисувам, няма да е така идеално, както в кривите, когато местя и подравнявам точки.
Не рисувам с инструмента молив, а с писалчицата, която слага точки, и после с дръжките им оформям кривата.

# 148
  • Мнения: 2 818
Кой от двата варианта? Ще се радвам на коментари... има нещо, което не ми харесва, но не мога да преценя какво е... (може би утре на наспана глава... ) Може би твърде жълта?

 

http://flickr.com/photos/alegrina/

# 149
  • Мнения: 2 109
кадрирането на втората е ок. не ми харесват цветята на потничето.

Общи условия

Активация на акаунт