Фотографията, като зряла жена на 33

  • 19 507
  • 454
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 983
Шехина, нормално е при първо снимане с камерата батерията да падне бързо - не се знае колко време е седяла неизползвана преди това. Аз до скоро снимах с 350Д и честно казано - това е апарата с най-издръжлива батерия, който съм виждала. Правила съм с него над 1000 кадъра наведнъж, без да се изтощи напълно батерията  Grinning
При AV режим, пропорционално на затварянето на блендата (по-голямо число=по-затворена бленда) - скоростта пада. Това, което чуваш, дефакто е шумът от вдигането и падането на огледалото и от затвора, което при бавна скорост съответно се проточва по-дълго. Не е страшно, само дето снимките стават размазани  Mr. Green

# 211
  • Мнения: 2 242
благодаря за отговорите - засега ще си остана със сенника, но ще проуча стойките или някой шерп  Flutter тоскански примерно

Шехина по принцип батерията пада по-бързо при ниски Т, но в този случай едва ли е от това.
За AV режима - понеже ти определяш колко да е блендата, апарата спрямо нея избира скоростта за да е правилно осветена снимката. По-голямо число означава че повече затваряш, т.е. по-малко светлина. За да компенсира той автоматично наглася бавна скорост. Засичането всъщност е скоростта с която той отваря блендата и реално още тече процеса на заснемане.
Този режим е подходящ при достатъчна светлина, статични обекти и когато искаш да мазнеш хубаво боке ... но аз почти никога не го ползвам. Предпочитам и скоростта и блендата аз да си ги определям  Mr. Green

пс О тя моби вече отговорила  Crazy

Моби ЧРД   bouquet Hug Heart Eyes

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 12:13 от Slavi

# 212
  • Мнения: 405
Моби
~Честит рожден ден!!!~

Много вдъхновение ти пожелавам и хубави емоции.


Ето една лондонска улична лампа, която явно се беше подготвила за London Fashion Week

# 213
  • Мнения: 1 117
Моби, ЧРД!
каквото поискаш, нали знаеш.

# 214
  • Мнения: 2 109
здрасти, виждам, сериозни дискусии  Hug

малко пролет и от мен:


# 215
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
ЧРД на Моби  bouquet  bouquet  bouquet

# 216
  • Мнения: 919
Шоши и Калина... много много красиво и пролетно, направо ми иде д събера багажа и да се метна на първия самолет за бг.. тук се очертава поне още два месеца зима.. поне Sad

Дуци, доста по-добре! светлината и идва малко в гръб, ако измислиш нещо за отразител можеш да пробваш да отразиш малко светлина към лицето Peace

Моби, Честит Рожден ден! Grinning

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 16:46 от Гаргамелчо

# 217
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Моби Честит Рожден Ден!  bouquet  bouquet  bouquet
Шоши и Калина много ми харесаха пролетните ви снимки, страхотни са  Peace

# 218
  • София
  • Мнения: 7 242
Моби, честит Рожден Ден и от мен. Желая ти всичко най-хубаво!

Прекрасни пролетни снимки! Много свежи!

# 219
  • Мнения: 125
Здравейте от поредния начинаещ Grinning
Вдъхнахте ми увереност със снимките "преди 2 години и сега", да знаете. Виждам светлинка в тунела на собственото си невежество.
За да не спамя - ето две снимки кофти осветление Rolling Eyes

http://flickr.com/photos/oceanborn/3309026102/


http://flickr.com/photos/oceanborn/3309024842/in/photostream/

Честит празник, Моби  bouquet

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 18:35 от Шматка

# 220
  • Мнения: 6 903
Моби, честит рожден ден newsm59

Аз се наканих да кача няколко снимки, че отдавна нищо не съм качвала, но то и не съм снимала много. Тези са от опитите ми да снимам с по-високо исо (800), но май са шумни Tired


Тази няма никакъв фокус, но ми е много смешна позата и не се стърпях да я кача Laughing

# 221
  • Мнения: 11 314
Моби, жива и здрава да си! Зло да те забрави, на снимки да налиташ!  bouquet
Бухтичка, верно ли щерка ти е юлче? Много голяма изглежда, като гледам по снимките и сравнявам с моя дребчо. Двете с балона много ми харесват, дори повече тази дето е уж без фокус.
Дуци, писах ти във фликр. Добре се движиш и напредваш!
Шмате, пиши си спокойно, снимай наволя и пускай колкото ти душа иска. Нали затова сме се събрали - да се учим една от друга.

# 222
  • Мнения: 4 371
Бухтичка, Саксофон, Майра и аз сме с набори Grinning Полазихме ви от нашата отчетна Grinning
Веч, видях, че си ми писала, както и другите и се ядосах на себе си, че за нищо не ставам Tired
Сега да не спрете да ме критикувате, много полезни са ми всички мнения  bouquet

Моби, ЧРД  Party Time  Party Time  Party Time
Много, много здраве ти желая!

# 223
  • Мнения: 6 903
Бухтичка, верно ли щерка ти е юлче?
Юлче е, да Grinning По принцип беше едра, но вече почна да влиза в граници. На мен все на бебе ми прилича обаче. Тъкмо се зарадвах, че почна да сяда, че да мога малко по-разнообразни кадри да правя.

Дуци, ние къде не успяхме да налазим Crazy А между другото по моите изчисления и Ема на Гаргамелчо е юлче, но тя май не пише в тези отчетни.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 19:16 от Бухтичка

# 224
  • Мнения: 4 371
Ми ние двете с теб май нявсякъде сме заедно Joy
Гаргамело, вярно ли си юлка? Идвай в отчетните Grinning

Общи условия

Активация на акаунт