Бъдещи мами - ЮЛИ 2009, Тема № 17

  • 10 334
  • 309
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 127
Честит празник момичета.Много любов щастие и по едно здраво бебче през юли,а за някои и по две Simple Smile.
Нора и Мариян,бъдете все така влюбени,дръжте се в трудностите един за друг,а пълното щестие ще ви споходи когато най-малко го очаквате Hug Hug HugСамо бъдете силни.

# 61
  • Мнения: 179
Честити празници на всички Hug
Нора, Мариян пожелавам ви много любов и много сбъднати мечти.
Джиджито - добре си дошла  Hugи аз съм с анемия недостиг на желязо, макар че съм голяма месарка Wink.Искам да по ясна нещо може би много хора не знаят лекарите ви би трябвало да знаят, че колкото и спанак и коприва да изядеш ,човека не може да усвои желязото от тях, а отива веднага в тоалетната Wink.Само  преживните животни усвояват желязото.Затова аз вземам желязо на ампули.Колкото и яйца и месо да ям количеството не е достатъчно по време на бременност.
За витамините също не съм съгласна NaughtyВиж отзад на една опаковка витамини какво съдържа и виж например ако изядеш 2-3плода какви съставки съдържат и какво им е количеството.Доста по вече плодове трябва да консумираш и то различни видове и пак няма да има като съдържание това което го има в една таблетка витамин.Ти трябва да консумираш към 20вида храна на ден да набавиш всичките съставки които ги има в едно хапче. , а това е невъзможно.Затова не напразно преди да се забременее по време на бременност и кърмене препоръчват витамини.Разбира се с почивки.Много зависи от лекаря.Има такива които не изписват нито витамини нито фолиева така, че всичко е индивидуално и всеки сам решава за себе си.
Сърничка -честито ще чакеме снимки   bouquet
мише- честити розови новини Peace
За имената - аз съм се спряла на Моника или Мартин според пола.
Сега изчезвам, че ще излизаме да празнуваме.Весело изкарване на вечерта Heart Eyes

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 21:29 от gracia777

# 62
  • Видин
  • Мнения: 4 921
За витамините - аз съм За приемането на синтетични такива, защото не мога да си наложа да ям определени храни и то в такива големи количества.Но ми направи впечатление едно - като януари месец влязох в болница и дежурната лекарка беше ужасна.Каза ми да спра половината неща които д-р Емин от клиниката по ин-витро в Плевен ми беше предписал Shocked Защо пия това, защо пия онова.А за витамините каза - ако ще раждаш нормално - спирай ги!Те втвърдяват костите на главичката и по-трудно излиза бебето!Направо се шашнах  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 76
Ако никакво желязо не се усвояваше от никъде всички бременни щяха да са с анемия. Някаква малка част от желязото в растенията и доста по-голяма от тази в храните от животински произход остават в организма!! Затова и не на всички бременно страдат от недостиг на желязо!!!
За витамините  - Така е - в едно хапче се съдържат много и различни витамини, но едва ли на бебето е необходим всекидневен прием от всичките! Всички те могат да се набавят с разнообразна храна - не всичките наведнъж разбира се, но всекидневно разнообразно меню доставя необходимото на бебето! ЛИЧНО МНЕНИЕ!!!!!! ВСЕКИ САМ ПРЕЦЕНЯВА!!!

# 64
  • Мнения: 40
ЧЕСТИТИ ПРАЗНИЦИ И ОТ МЕН!
Нора и Мариан - това, което сте пуснали е страхотно. Желая ви всеки миг да се обичате все повече.
Сърничка - и аз направих като теб - сключихме брак ноември 2007, а църковен и сватба - октомври 2008. Чакаме снимки.
Относно името на бебето - ако е момче на тати, ако е момиче на мама. Проблемът ми е, че харесвам кратки имена, а не мога да намеря такива с тези букви.

# 65
  • Мнения: 76
Аманита точно това каза и моят доктор за витамините и коста на главата!!!
А къде е казано, че трябва да се ядат голеееми количества храни, за да доставяш необходимото на бебето??!?! Навсякъде се пише - как трябва да се яде умерено - порция от това, две порции от онова, една от друго и т.н. Като под порция се разбира примерно един плод, а не килограм плодове!!

# 66
  • Мнения: 40
АААААА, момичета, да и попитам - всички ли си правихте цитонамазка?

# 67
  • Мнения: 179
Djidjito -не си ме разбрала никъде не съм казала че трябва да се яде големи количества храна ,нама как ,точно  за това се вземат витамини защота не можеш да набавиш по друг начин .Не се вземат постоянно аз например през първия месец вземах и сега чак към 8-9месец мисля да взема.От един плод какво мислиш , че приемаш?
Също не си ме разбрала и за желязото, не че от нищо не се усвоява.Най вече в месото и яйцата го има Peace.Но със сигурност от копривата и спанака не можеш и грам да усвоиш само приживните ги усвояват човека не може.Питай лекаря си WinkАз това го разбрах при първата си бременност повярвяй ми доста лекари съм питала за това , а и мъжат ми е лекар.Естествено има и такива които не знаят това, надявам се да са малко които не са чели когато е трябвало.
Спирам не искам да споря не съм целяла това, по грешно съм разбрана.
От мен лека и приятна вечер аз излизам да празнувам, до утре Wink

# 68
  • Мнения: 76
gracia аз също не споря Wink - както уточнихме и двете въпрос на личен избор е Wink

Постът ми за големите количества беше адресиран към аманита - тя сподели как не може да яде от определени неща големи количества. А за желязото в растенията още в началото казах, че от тях почти нищо не се усвоява, а може би и нищо както ти казваш.
Спирам и аз до тук с витамините. Всеки сам решава и преценява Wink

Хубав празник и лека вечер Hug

# 69
  • Варна
  • Мнения: 893
аз пак кукумявствам  Rolling Eyes пусти хормони , така бях и с каката -  Shocked до 3-4 часа, и после не можеш ме вдигна от леглото, направо не мога да се трая Close

това с имената ни е голям проблем  #2gunfire още с каката имахме спорове и дискусии с цялата рода по въпроса  ooooh! в край на сметка таткото спечели и я кръстихме Лора  Rolling Eyes казвам го с недоволство защото аз все още я виждам като Наталия Sad
сега за второто пак се изрови томахавката  #2gunfire свекър ми е много голям инат! понеже се очаква да се роди около неговата дата - той е на 23.Юли - и още повече със съмненията за момче , човека истеряса и заяви че ако не го кръстим на него - Иван, нищо нямало да видим от него Naughty  Tired а с мъжа ми единствения консенсус който бяхме постигнали, още преди три години, беше за мъжко име - Калоян, ноооо НЕ то не било същото! накрая ще ми кипне и ще го кръстя Георги, на брат ми , или нещо с В, на майка ми Crossing Arms пък ако се окаже женско ще си го кръстя Наталия, ако ще и турско да стане!  Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 2 817
Нашето мъжко име е готово още от втория месец на предната ми бременност - тати избра Тома. Аз съм съгласна, макар тооолкова да се надявах на втора дъщеря...  Blush Щеше да е Деа или Димана.
Но пък историята познава хиляди случаи на кардинални грешки в определянето на пола, така че поне още 1-2 ехографа до края може да ме убедят на 100% син или дъщеря ще е.

И тъй като моята любов днес има рожден ден, черпя за негово здраве:


Хубав ден на всички!

# 71
  • Мнения: 32
Virginity, аз съм в подобен спор и не смятам да отсъпвам. "Свекъра" бил хленчил да кръстим детето на него, а аз не мога да го понасям, толкова просто, тъпо, необразовано и невъзпитано (мога да продължавам дълго с епитетите) същество не съм срещала. Не издържам и 5 минути при него, на всичкото отгоре аз свързвам имената с хората, които познавам и емоциите, които ми носят и логично хич не ми минава и през ум неговото име. Бил обещал да подари колата на бебока, като порастне. Като изключим, че колата е сега на 12-13 години и е смотана брава (малко не обичам фиатите, дано не обидя някой Embarassed ), сами се сещате живот и здраве след 18 години в какво състояние ще е колата- ако е в движение изобщо, ще си е за автоморгата. Плюс това не мога да се сетя за човек, който да заслужава по- малко да бъде кръстено каквото и да било на него и казах на приятеля ми, че и морско свинче не би ми хрумнало да кръстя на баща му и че по- скоро бих питала някой от улицата за името му, по- ще заслужава от него и да не смее да ми затъпява и да ми споменава за колата и той. Така че се тросни и кажи на мъжа ти, че той в крайна сметка по default му дава две от имената, ти ще дадеш третото.

# 72
  • Мнения: 253

Днеска имам рожден ден момичета и реших да Ви почерпя за мое здраве и всичко да върви нормално с моето бебче

# 73
# 74
  • Мнения: 32
darka_jivko , пу оърва да ти честитя празника  bouquet. Много щастие и късмет и разбира се здраво бебе и прекрасни емоции през юли.  bdbaloni baloni hbday happy bd
 П.С. Все забравям да се похваля, че БХС е ок и вече поприключих с големите изследвания, само токсоплазмозата се замислих дали да си я правя, трябва да питам дофторицата. Но тази котка си я имаме от 15- 16 години, бабетка си е и не излиза никъде. Все си мисля, че не е нужно да ме дупчат за пореден път.

Общи условия

Активация на акаунт