Как приготвяте АМ през нощта?

  • 4 697
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 185
Лелеееееееее, като четях темата и си дадох сметка, че съм забравила!  newsm78 Май държах водата в тенджерка на котлона, затоплям и правя!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 723
[
И аз използвам електрическа кана,много е удобно. Peace
И аз така Peace

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Предварително си сипвам нужното количество вода в шишето, а през нощта само добавям АМ. Правя го с изворна вода, която е със стайна Т.

# 33
  • Мнения: 31 283
Ставах през нощта и го приготвях на момента с предварително затоплена и сложена в термос вода.

# 34
  • Мнения: 229
имам нагревател  с винаги топла вода
през нощта го местя от кухнята в стаята на шкафчето до леглото ми.
правя си дозички с мляко в контейнерчетата и в нагревателя седи шишето с вода, слагам млякото, разтръсквам и директно давам
родих се с нагревателя между другото, и аз иначе имам мв

# 35
  • Мнения: 3 034
докато се хранеше през нощта, винаги се правеха необходимия брой бутилки и се държаха в хладилника. после ставахме, слагахме бутилка в апаратчето за затопляне на бутилки и след има-няма една минута имахме мляко с телесна температура. ако някой ще пита как така млякото в хладилник - АМ може да се съхранява до 24 часа в хладилник ако от него не е пито - пише си го на кутиите тук (в Европа не го пише на всички, но бях пускала линк към препоръките на Европейския орган по хигиена на храната, които гласяха същото. в библиотеката пък има линк към същите препоръки на ООН).

другата разлика е, че тук млеката се приготвят с вода със стайна температура, тоест няма нужда да я следя по-топла ли е, по-студена ли е, още по-малко да затоплям специално. каквато е била в бутилката - такава. млеката тук се разтварят страшно бързо и много равномерно, много ми беше лесно така.

# 36
  • Мнения: 2 374
Интересно ми е.
Аз лично вечер преди лягане преварявам вода и я слагам в термос.Отделно си приготвям в едно шешенце и изворна вода.Необходимото количество АМ на прах  го слагам в едно контейнерче на АВЕНТ.И когато дойде време за хранене само смесвам водите,за да докарам необходимата температура и слагам дозата АМ и готово.Отнема ми не повече от минута.

И аз правех горе-долу така,електрическата кана също върши много добра работа.

# 37
  • Мнения: 556
Приготвям го на момента,водата я държа в термос,само сипвам неоходимото количество АМ и е готово.

# 38
  • Мнения: 2 960
Ами то няма кой знае колко варианта.Аз преварявах вода,бум в термоса.Количеството АМ си приготвях в контейнерче.Като дойде времето-само смесвам необходимото количество и готово.

# 39
  • Мнения: 4
Наистина няма много варианти... След като така или иначе си буден, не виждам нещо мноооого трудоемко да врътна водата за 5 сек. в микровълновата, и да добавя АМ! То иначе подготовката на термоси...дози...си е по-пипкава.

# 40
  • Временно
  • Мнения: 788
Ами то няма кой знае колко варианта.

Зная,че няма много варианти.И може би не съм си задала точно въпроса в първия пост.
Това,което ме интересуваше по-точно е ходите ли до друга стая(кухнята принципно) или всичко ви е приготвено и се намира в близост до вас.
Защото аз,например,след като всичко ми е приготвено се справям направо в просъница - ставам,смесвам,храня и заспивам.Без да се разсънвам буквално.

# 41
  • Мнения: 1 305
Предварително си сипвам нужното количество вода в шишето, а през нощта само добавям АМ. Правя го с изворна вода, която е със стайна Т.
Peace
Преди да открия този бъз начин за правене на АМ ставах и постоплях водата на ел. кана за секунди и правех млякото в движение. Преди ми трябваха 5 мин сега 1 мин  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 157
Не съм се занимавала с никакви шешенца-мешенца.Ставах,пусках вода за 1мин на МВ и отмервах АМ.Не изисква кой знае колко време да извадиш 5 лъжички АМ от кутията-става за секунди.Разклащам и бягам в спалнята.Време-отрицателно.
А и като се сетя по колко пъти на нощ съм се будила за да го завивам и издърпвам от края на леглото,едно повече или едно по-малко ми е абсолютно безразлично.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 296
Разтварям необходимото количество АМ във водата (изворна,непреварена), през това време слагам в термоканата чешмяна вода да заври (става за секунди) и топля получената смес на водна баня, като непрекъснато бъркам, за да се разтвори добре млякото. От време навреме проверявам температурата като си капвам с лъжичката на ръката. Така правех и когато се хранехме през деня, а сега вече само нощем.

# 44
  • Мнения: 1 080
Отивам до кухнята затоплям водата и слагам сухото мляко от ето такъв подобен дозатор:

Общи условия

Активация на акаунт