The Unnecesarean - нужно ли беше секциото? Да поговорим.

  • 4 027
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 275
И въобще, не мога да разбера жени, родили здрави и нормални деца защо създават драми от това как точно са родили? А какво щеше да е, ако  децата ви имаха проблеми като нашите (на никого не пожелавам...)

С риск да бъда груба и арогантна, ще ти отговоря:

- защото се приемат твърде сериозно
- защото не са преживели някакъв сериозен проблем, който да ги отрезви
- защото хормонално са обременени
- защото четат много "сектантска" литература за естественото раждане и как да бъдем перфектни родители
- защото са неблагодарни на Господ и съдбата си
- защото са слепи да видят, че проблемът не е в другите, а в самите тях

Да продължавам ли?

# 61
  • Мнения: 2 374
И въобще, не мога да разбера жени, родили здрави и нормални деца защо създават драми от това как точно са родили? А какво щеше да е, ако  децата ви имаха проблеми като нашите (на никого не пожелавам...)

С риск да бъда груба и арогантна, ще ти отговоря:

- защото се приемат твърде сериозно
- защото не са преживели някакъв сериозен проблем, който да ги отрезви
- защото хормонално са обременени
- защото четат много "сектантска" литература за естественото раждане и как да бъдем перфектни родители
- защото са неблагодарни на Господ и съдбата си
- защото са слепи да видят, че проблемът не е в другите, а в самите тях

Да продължавам ли?
Именно в това е цялата истина,това се опитах да кажа вчера,важното е,че детето е живо и здраво не как се е появило на този свят,трябваше просто да се появи някоя майка с такъв проблем за да го каже.С най-добри чувства. Hug

# 62
  • GYM
  • Мнения: 814
Anelia11 , от това по- ясно няма накъде.

# 63
  • Мнения: 705
easy, при мен нещата се стекоха по абсолютно същия начин.
Цитат
Тъй като в примитивните религии раждането е събитие, в което може да вземе полезно участие всеки член на семейството (например, на съпруга или майката на родилката се позволява да помагат при раждането), съвременната медицина не допуска присъствие на странични хора на това тайнство. Само лекарят и неговите асистенти! Така наречените „реформи” – семейните болнични стаи, присъствието на съпрузите на раждането, обсъждането с бъдещите майки на техните желания за начина на раждане – не са нищо повече от маркетингови закачки. Щом акушер-гинекологът успее да ви примами на своя територия – край! Той контролира ситуацията. Той демонстрира своята власт и дори се хвали с нея, пропускайки жената през серия унизителни процедури. Той задължително ще я кара да избръсне гениталиите си, въпреки че още през 1930 година беше доказано, че бръсненето непосредствено преди раждането не намалява количеството на бактериите, а спомага за тяхното значително увеличаване в тази област. Опивайки се от неограничената си власт, той непременно ще я накара да заеме легнало положение и да сложи краката си на поставките за удовлетворяване на собствената си суетност. Наличието на венозен път развързва ръцете на лекаря и той при първия удобен случай пуска в действие обезболяващите. Вече отделена от своето семейство и изгубила контрол над своето тяло (та нали лекарят дори може да решава кога да стане раждането), бъдещата майка може също да бъде лишена и от възможността съзнателно да преживее това събитие, тъй като ще бъде натъпкана с медикаменти до безчувственост и безпаметност. Разбира се, лекарят може да бъде принуден да приложи наркоза, за да нанесе своя, така да се каже, coup de grace – завършващ смъртоносен удар – цезаровото сечение.
Малък откъс от книгата на д-р Робърт Менделсон "Признанията на един лекар-еретик".
Ето най-точно описание на случилото се. Защото докато не стъпих на "тяхна територия", нещата се развиваха по начин, който аз си бях избрала - отказах простагландин, питоцин, раждах си напълно естествено - докато не се появи лекарката и нанесе своя coup de grace.
Но затова е тази тема - да поговорим за това как да предотвратим секциото следващия път като бъдем по-информирани, за да кажем НЕ.

zozimaИзводът ми от тази и милион други ситуации е:никакво доверие на лекарите.Поне на българските,защото предполагам че другаде те са по-цивилизовани.
Дори ще споделя една малко еретична мисъл по този повод - мисля да емигрираме, прияини много, но покрай раждането се убедих, че не искам синът ми да живее в толкова объркана страна, където желанието за елементарни условия се счита за каприз. За операцията няма да говоря-този проблем стои почти навсякъде.

http://www.homebirth-only.com/TooSmall/TooSmall.htm вижте как тези дребни жени раждат големи бебета. Защо ни казват, че ние не можем?
http://www.homebirth-only.com/ATinyWomensHomeBirth/ATinyWomensHomeBirth.htm  #Crazy
http://www.caesarean.org.uk/articles/Myths.html - митове относно секциото

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 13:38 от zozima

# 64
  • Мнения: 1 477
 zozima,не искам да бъда груба,но цитатът наистина звучи сектантски...тук влизат много бъдещи майки,а тази нагласа надали би им била полезна.

# 65
  • Мнения: 705
Не е зле бъдещите майки да знаят, че има опция да откажат ненужни и опасни интервенции, когато не се налага. Да настояват лекарите да им обяснят евентуалните опасности и рискове от прилагането на всеки един медикамент и тогава да вземата наистина информирано решение, а не просто да подписват един документ, което е "чиста формалност".

# 66
  • Мнения: 2 374
Не е зле бъдещите майки да знаят, че има опция да откажат ненужни и опасни интервенции, когато не се налага....
Какво имаш впредвид под опасни?Според теб едно нормално раждане не крие ли опасности?Да не би човек да е застрахован щом ражда нормално,никога,ама НИКОГА не можеш да кажеш как ще протече едно раждане,както секциото така и нормалното раждане си крие своите рискове.

# 67
  • Мнения: 329
Здравей, мила zozima и всички момичета, за които раждането има знаечние.

Не съм преживяла това, което вие сте преживели, но мога да разбера как се чувствате.

Погледни на това събитие обаче като нещо, от което можеш да се учиш - най-вече да научиш нещо за себе си. Не обвинявай лекарите или който и да е друг, защото това е съсипващо за теб. По-добре си задай въпроса - какво направих, какво почувствах, какво си помислих аз, за да се случи именно това, което се случи? Анализирай себе си и своите чувства и мисли, това е единственото, над което имаш власт. Така ще можеш да приемеш случилото се и да имаш на-прекрасното раждане, което заслужаваш! Hug

# 68
  • Мнения: 1 477
Не е зле бъдещите майки да знаят, че има опция да откажат ненужни и опасни интервенции, когато не се налага. Да настояват лекарите да им обяснят евентуалните опасности и рискове от прилагането на всеки един медикамент и тогава да вземата наистина информирано решение, а не просто да подписват един документ, което е "чиста формалност".
Това е работата на лекарите-да преценяват рисковете и това дали са ненужни или нужни въпросните интервенции.Защо не  роди вкъщи като не си искала лекарско мнение.Самият факт,че си предпочела в болницата предполага,че все пак имаш доверие на лекарите,или...не....

# 69
  • Мнения: 275
АЗ-ът. АЗ, АЗ, АЗ!!!
Само това виждам когато ви чета...
Винаги съм мислела, че една жена когато стане майка, започва да мисли за бебето си повече от колкото за себе си. Започва да се вълнува от неговото състояние, от неговите емоции, от неговото развитие и т.н.
Аз родих със секцио ( не, че това има значение), но не успях да усетя какво значи процес на възстановяване, нито умора, нито каквото и да е била тревога свързана с мен самата. Просто не мислех за себе си, а за синът си. Инстинктите ми да бъда майка бяха по-силни от всичко друго. И съм сигурна, че не съм единствена. И докато вие се терзаете със собственото си его, други предпочитат да бъдат пълноценни в грижите си и себе-отдаването. И вместо да се вълнувате с въпроса - какво можеше да бъде, по-добре акцентирайте на това - дали съм пълноценна в момента?!

# 70
  • Мнения: 2 374
АЗ-ът. АЗ, АЗ, АЗ!!!
Само това виждам когато ви чета...
Винаги съм мислела, че една жена когато стане майка, започва да мисли за бебето си повече от колкото за себе си. Започва да се вълнува от неговото състояние, от неговите емоции, от неговото развитие и т.н.
Аз родих със секцио ( не, че това има значение), но не успях да усетя какво значи процес на възстановяване, нито умора, нито каквото и да е била тревога свързана с мен самата. Просто не мислех за себе си, а за синът си. Инстинктите ми да бъда майка бяха по-силни от всичко друго. И съм сигурна, че не съм единствена. И докато вие се терзаете със собственото си его, други предпочитат да бъдат пълноценни в грижите си и себе-отдаването. И вместо да се вълнувате с въпроса - какво можеше да бъде, по-добре акцентирайте на това - дали съм пълноценна в момента?!
Да!Не си единствената.Това,което описваш чувствам и аз,аз също нямах време да помисля за себе си.....пък и не чувствах нужда,бебето ми даваше всичко,от което имах нужда всеки ден,когато нещо ме заболеше само когато я погледнех и всяка болка отминаваше.Възстанових се за отрицателно време именно заради това същество,което ми носеше толкова много радост във всеки един момент.

# 71
  • Мнения: 23 131
zozima,разбирам как се чувстваш и ти желая да успееш да преодолееш тъгата си.
Истината е,че природата е измислила перфектен начин да раждаме,но не винаги нещата се случват перфектно.Лекарите знаят това и се презастраховат,все пак тяхната отговорност е голяма.Важното е,че имаш живо  и здраво бебе и ти самата си добре.Пожелавам ти да имаш друг шанс да родиш така,както си мечтала.

# 72
  • Мнения: 128
Не разбирам, защо водите такива битки всеки път когато се пусне тема подобна на тази.Аз приемам секциото за съвсем естествено.Казах вече два пъти раждах нормално, но това не ме прави герой пред избралите секцио/дори да не е по мед.причини/Майката си е майка.Това е.Не съжалявам, че съм родила нормално разбира се.

# 73
  • Мнения: 2 374
Не разбирам, защо водите такива битки всеки път когато се пусне тема подобна на тази.Аз приемам секциото за съвсем естествено.Казах вече два пъти раждах нормално, но това не ме прави герой пред избралите секцио/дори да не е по мед.причини/Майката си е майка.Това е.Не съжалявам, че съм родила нормално разбира се.
Ами правят се,защото не всички приемат секциото за естествено,за това е цялата тази работа.

# 74
  • Мнения: 397
И двата пъти родих секцио /по медицински причини/ и за миг не съжалявам за това! Не се чувствам изобщо по-малко майка, дори напротив радвам се, че си спестих куп усложнения /ако бях избрала нормално раждане/ както за мен така и за децата ми.
Доволна съм от лекарския екип, че ме информира за всички последствия, предимства и недостатъци от двата вида раждане и ме посъветва секцио / все пак те са лекари и са малко или много по-компетентни от нас!!!/
Аз може да прочета много неща в интернет, да събера много информация /за или против даден проблем/, но когато отида при даден специалист /не само лекар/ - му се доверявам, питам, ако нещо ме съмнява или пък търся друго мнение от др. такъв. Все пак те са учили за това, специализирали са се.... не може ние да знаем по-добре от тях, нали!? Иначе защо ги посещаваме!?
Защо правим консултации!?
А по отношение на това:
Не е зле бъдещите майки да знаят, че има опция да откажат ненужни и опасни интервенции, когато не се налага. Да настояват лекарите да им обяснят евентуалните опасности и рискове от прилагането на всеки един медикамент и тогава да вземата наистина информирано решение, а не просто да подписват един документ, което е "чиста формалност".
ще кажа само, че все пак живеем в свят на съвременни технологии и иновации и това, че даден лекар ти предписва някакъв медикамент или интервенция, то със сигурност има за какво!!!
 

Общи условия

Активация на акаунт