До кога с мен момченцето в тоалетната и банята?

  • 14 352
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 943
Аз като пишкам не се напъвам. За вас не знам. По добре погледнете добре цитата.  Laughing

Цитат
ако си на разходка с детето сама и ти се пишка какво би направила, при положение, че детето реве от вън и блъска по вратата и нямаш познат на който да го повериш?


Защото моето не само, че блъска, но и бяга. Следователно да го изгубя на обществено място само за да не ме види как пишкам, е повече от глупаво, но както каза Никол, явно не сте имали такива деца.
Темата е по принцип в тоалетната и банята, а не в обществената тоалетна, където няма на кой да го повериш.

# 61
  • Мнения: 19 356
Аз сега се сетих, че съм я вземала един път с мен в обществена тоалетна. Но по принцип много ме е гнус от такива места. Затова и аз гледам да не позлвам много тоалетна навън. После си мия ръцете по 2 пъти и отварям вратата с крак.
Само като си представя как ще се опре с дрехи в стената, после ще опипа мивката и прочие. Абе, като е на зор човек, няма къде да иде в крайна сметка.
Тая тема взе да ми става забавна. Чудя се винаги ли вземате децата в тоалетната, тоест не само като пишкате Crazy Grinning
Ами в дните на неразположение Laughing
За напъването Анна май нямаше предвид пишкането. Идват ми един куп глупости на акъла, от сорта на нередовен стомах или пък противоположното му Joy

# 62
  • Мнения: 417
Аз сега се сетих, че съм я вземала един път с мен в обществена тоалетна. Но по принцип много ме е гнус от такива места. Затова и аз гледам да не позлвам много тоалетна навън. После си мия ръцете по 2 пъти и отварям вратата с крак.
Само като си представя как ще се опре с дрехи в стената, после ще опипа мивката и прочие. Абе, като е на зор човек, няма къде да иде в крайна сметка.



Да и аз така  в заведение с детски съобажения за игра ми се е случвало,макар че беше чисто си е обществено място , изпитвам ужас Mr. Green

# 63
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 982
И на мен не би ми било приятно да стоя до някого докато си върши работата, ама не става въпрос за мен. На децата не им пука, ако им беше неприятно хич нямаше да настояват да влизат и да остават. Проектираме собствените си усещания върху децата, вместо да се опитаме да разберем техните. Когато едно  малко дете реве зад затворената врата докато майка му е в тоалетната, е ясно кое му е неприятното.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 921
Когато аз съм в тоалетната или банята той няма работа при мен Naughty, но все още аз го къпя, а когато ходи в тоалетната, аз му помагам да си свтне лампата, ако ще дриска, го слагам на тоалетната чиния, после пускам водата и в такива моменти няма начин да не го видя гол Mr. Green.

# 65
  • Мнения: 19 356
Да де, но все пак ако донякъде не проектирам собствените си усещания върху детето, ще  си вади остатъци от коша за боклук или ще хапва несварени бобови зърна. СЪгласна съм, че за едно пишкане няма смисъл да се оставя детето да реве зад вратата. Ама сега като се сетих за другите неща. По време на цикъл по-скоро бих й пуснала ТВ-то за 5минути, докато си свърша работата с пишкането, смяна на атрибутите и миенето Blush Чак пък да ме гледа разкикерчена, не ми се иска. После да ме пита какви са тези работи, които си пъхаш, преди да е узряла за обяснението.

# 66
  • София
  • Мнения: 8 943
И на мен не би ми било приятно да стоя до някого докато си върши работата, ама не става въпрос за мен. На децата не им пука, ако им беше неприятно хич нямаше да настояват да влизат и да остават. Проектираме собствените си усещания върху децата, вместо да се опитаме да разберем техните. Когато едно  малко дете реве зад затворената врата докато майка му е в тоалетната, е ясно кое му е неприятното.
А кога това дете ще се научи, че човек трябва да са усамоти на моменти и щом една врата е затворена, значи не му е мястото там?
Моята дъщеря е на 2 години и 9 месеца, но ходи до тоалетната сама, аз влизам само за да я избърша. Не мисля, че страда особено от липсата на публика.

# 67
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 982
Ако не разрешавам на децата да ядат боклуци или боб, не е заради моето усещане, че това е неприятно, а защото, примерно, смятам, че е вредно за тях.

Иначе, естествено всеки си има някакви граници на личното пространство, които не му е приятно да се прекрачват. Не за всички хора тези граници са еднакво широки обаче. Един държи детето никога да не влиза при него в тоалетната, на друг не му е чак такъв проблем ако това се случи. Освен това едни са склонни да направят компромиси заради нуждите на децата си, други предпочитат да оставят дето да реве, но да си свършат сами работата в банята. Хора разни.

# 68
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 982
А кога това дете ще се научи, че човек трябва да са усамоти на моменти и щом една врата е затворена, значи не му е мястото там?
Моята дъщеря е на 2 години и 9 месеца, но ходи до тоалетната сама, аз влизам само за да я избърша. Не мисля, че страда особено от липсата на публика.

Ми научават се. Всичко с времето си. Писала съм по-горе за 3 годишния си син, който върши работата си сам в тоалетната и който вече разбира и може да ме изчака отвън. Четете темата преди да пишете.

# 69
  • Мнения: 3 929
И мен ме интересува същото и ми се щеше да прочета нещо "научно" издържано по този въпрос.
Разбира се, че това е субективно и че всеки родител възприема тези неща по различен начин.
Лично аз смятам да прекратя това "занимание", когато усетя, че е редно да го направя.
Къпя се заедно със сина си и той е приел голотата ми като даденост или поне така изглежда отстрани, че не се впечатлява от нея. А баща му никога досега не е показвал половите си органи и това предизвиква небивал интерес у детето.
За ходенето до тоалетна смятам, че това е много интимно нещо и е редно всеки да го прави сам със себе си, но все още позволявам това да става в присъствието на сина ми. Не знам докога, но се старая да го огранича.

# 70
  • Мнения: 418
Хм, изобщо никога не съм се къпала заедно с детето. Покрай другото го намирам и за нехигиенично.
Какво имаш в предвид под нехигиенично?А с мъжа ти не си ли се къпала,сещаш се какво имам в предвид?И това ли е нехигиенично?

# 71
  • Мнения: 9 776
Тая тема се изроди окончателно вече ooooh!...

# 72
  • София
  • Мнения: 8 943
А кога това дете ще се научи, че човек трябва да са усамоти на моменти и щом една врата е затворена, значи не му е мястото там?
Моята дъщеря е на 2 години и 9 месеца, но ходи до тоалетната сама, аз влизам само за да я избърша. Не мисля, че страда особено от липсата на публика.

Ми научават се. Всичко с времето си. Писала съм по-горе за 3 годишния си син, който върши работата си сам в тоалетната и който вече разбира и може да ме изчака отвън. Четете темата преди да пишете.
Сега не разбрах, защо точно мен ме репликираш, но на авторката детето е 3г и половина и тя пита докога е редно да е снея в тоалетната и банята. Аз си изказах мнението, време му е да стане самостоятелно и не смятам, че има нещо нередно в това да не позволявам на детето ми да влиза с мен в тоалетната, пък ти както си решиш.

# 73
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 982
Всеки изказва мнения.  Ти зададе въпрос по мое мнение, аз отговорих.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 17:31 от ЧеКа

# 74
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Всичко с времето си, казват старите хора. Синът ми е още малък, но не мисля, че бих се крила или оставяла да реве пред вратата, защото аз пишкам. У нас вратите не се затварят. Докато съм в тоалетната мъжът ми влиза, говорим си. В началото ми беше странно и неудобно, но свикнах и не ми пука. Мъжът ми има дъщеричка от първия брак. Вече е на 7 г., но никога не се е крил от нея ( то няма и къде, защото винаги сме живели в малки квартири  Joy). Излиза от банята, подсушава се и се облича. Когато тя беше на около 4г. имаше интерес към атрибута му, но като видя, че татко не се крие или срамува, любопитството отшумя.
 Подкрепям Никол и ЧеКа Peace. Това са нормални физиологични нужди и не мисля, че трябва да втълпяваме на децата, че да ти се ака или пишка е срамно и мръсно. Сами ще започнат да се откъсват от полата на мама, но когато са готови. До тогава - да дишат с пълни гърди  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт