тегло на бебето и разкъсвания-имат ли връзка?

  • 4 058
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Ако тъканите са еластични,няма да се стига до разкъсвания.Бебето дори 4 или над 4 кг може да се роди без да имаш и един шев,а може и обратното.Все пак в случаи на много голям бебок правят секцио.
Моята дъщеря се роди 3100,пък страшно много се разкъсах.Докторите не ми направих епизиотомия,понеже си мислеха,че с бебе с тези килограми няма да има сериозни разкъсвания,но уви  Rolling Eyes
Ще ти кажа да не мислиш за подобни неща преди раждането,защото си мисля,че по някакъв начин така предизвикваш съдбата.
Моите най-големи страхова се сбъднаха!Но пък раждането мина бързо-за 2часа. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 185
Оф, с тези мерки от ехото! На мен ми казаха, че е над 3кг, роди се седмица след това 2.600! разкъсвания нямах, но според мен повече зависи от еластичността на тъканите и тактиката на екипа, ако те бързат и те накарат да напъваш, може и да се разкъсаш повечко  ooooh!! Леко раждане!

# 17
  • София
  • Мнения: 142
Не се притеснявай, много точно са ти отговорили всички. Дъщеря ми се роди 4,200кг и имах само един външен шев, просто ей така, за да си имам. За второто раждане, всички лекари които ме гледаха казаха, че ще мине по-лесно от първото, защото вече веднъж съм родила голямо бебе.
Синът ми се роди 4,250кг и нямам разкъсвания, просто защото ме срязаха. Довери се на лекаря, който води раждането ти, той ще ти помогне всичко да е ОК.
Леко раждане!   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 312
Няма връзка.Дъщеря ми се роди 2.600 ,а имах доста разкъсвания и шевове.След раждането лекарката ми каза,че е станало така,защото не съм изпълнявала точно кога да напъвам и кога не ,ама вярно,изобщо не можех да се контролирам в един момент

# 19
  • Мнения: 386
Има значение и еластичноста на кожата, но наистина трябва много да слушаш лекарите докато раждаш, за да нямаш разкъсвания. Аз родих без никакви шевове бебе 3200гр.(не че е много голямо де) Grinning

# 20
  • Мнения: 80
Теглото на бебето не е определящо. Разкъсванията зависят най-вече от еластичността на тъканите на влагалището ти. Ако са по-еластични може и да няма Peace

# 21
  • Мнения: 1 910
Всъщност не е само елстичноста, а и големината на главата на самото бебе.

# 22
  • Мнения: 22 906
Родих бебе 4.200 и 55 см.,нормално,бързо,без разкъсвания.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 391
Много е важно как се води раждането и да не се напъва излишно,

Да, от това се получават разкъсвания. Ако слушаш лекарите и акушерките кога да напъваш, би трябвало всичко да е ок.

И само да добавя, че и еластичността на тъканите също е някакъв фактор. Не се протеснявай и леко раждане Peace

# 24
  • Мнения: 4 433
Не е вярно...
..аз родих малко бебе със страшно много разкъсвания.

# 25
  • Мнения: 2 746
Ако тъканите са еластични,няма да се стига до разкъсвания.

Така е. Плюс опитна акушерка - на практика би трябвало да се уговаряме за раждането не с лекар, а с акушерка, защото те вършат най-важната работа. Peace

# 26
  • Мнения: 252
И според мен няма връзка.Родих малката 3450 без нито един шев,само с три напъна..Но акушерката и лекаря много добре ме напътстваха,пък и аз ги слушах.Не се панирай от сега,важното е спокойствието и резултатът накрая.Леко раждане

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
Това е един от факторите, другото е колко бързо получаваш разкритие, дали са ти сложили разни лекарства за форсиране, дали напъваш,колко е еластичността ти, дали си правила рзни упражнения, зависи от позицията на бебето също....има разни бебета които тръгват с ръчичка напред например........и т.н. и т.н...
Истината е, че при едно неправилно водено и протичащо раждане може и бебе 2кг да те разкъса доста....

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 310
Това е един от факторите, другото е колко бързо получаваш разкритие, дали са ти сложили разни лекарства за форсиране, дали напъваш,колко е еластичността ти, дали си правила рзни упражнения, зависи от позицията на бебето също....има разни бебета които тръгват с ръчичка напред например........и т.н. и т.н...
Истината е, че при едно неправилно водено и протичащо раждане може и бебе 2кг да те разкъса доста....


Точно така  Peace

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 914
Не се шашкай отсега. Има доста фактори, от които зависи раждането и евентуалните разкъсвания.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт