Израел?

  • 6 115
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 797
Забравих да кажа, че и сол от Мъртво море донесох.Масово обираха хората сол.Някои бяха донесли по няколко бутилки и пълнеха.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 423
За какво се ползва тази сол и то в чист вид?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 797
Не знам.Тя е като камък твърда.Аз си я държа като украса до цветята на перваза, но предполагам и за вана може да се използва  newsm78

# 18
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Предполагам, че е за солни бани (пр. на краката или слагат по малко във ваната) - няма да ароматизира, но пък е полезно.

Ние си носим кал, когато пътуваме натам  Laughing Пълним в пластмасова кутия от сладолед, която се затваря добре, носим си я вкъщи и си правим маски, когато ни скимне  Mr. Green Тя е полезна и срещу някои кожни заболявания (себорея ли беше, не помня) и една баба, наша позната, ни е много благодарна, че получава от нас тази безплатна екстра  Sunglasses Ами, иначе хората пари дават за кал от там  Crazy
Това не е толкова подходящо за пренасяне, когато предстои полет, но солта ме подсети...  Blush

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Хм, интересно, ще приготвя някаква подходяща кутия (имам една огромна от маска за коса) и ще се пробвам, ако има възможност  Grinning

Сетих се сега и друго - тъй като ще имаме време за самостоятелни разходки извън групата (предимно вечер), безопасно ли е? Става въпрос за Йерусалим и Нетания.

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз винаги съм се чувствала много сигурна в Израел. За съжаление, градският транспорт е до рано, а таксиметровите шофьори са... голяма част от тях - мошеници, но иначе е ОК. Нетания е град с лошо име сред живеещите тук заради престъпността, а в Ерусалим единствената опасност е да се загубиш и, евентуално, да достигнеш до някакви по-неприветливи точки... Но, ако се движиш в центъра, по по-оживените места, няма опасност  Peace
Старият град е приказен вечер, с мека светлина от уличните лампи, без навалица туристи и молещи се. Но напомням, че, за разлика от другите градове, в Ерусалим е хладно (намира се в планина)  Peace
Обаче местната Мека на нощния живот е Тел Авив.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 797
От тези кални бани там не можехме после цяла седмица да се измиришем.Уникална смрад

# 22
  • София
  • Мнения: 3 797
Ние бяхме сами, не сме пътували с група.Абсолютно безопасно е.Даже в Ерусалим е пълно/беше/ с военни и се чувствах напълно в безопасност.Бях по времето на конфликта януари месец.Даже ходихме и сами до Витлеем, което беше малко опасно, но принципно всичко е под контрол.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А, чак усилен нощен живот не планираме  Laughing, само колкото да усетим атмосферата - градовете през нощта имат за мен особено очарование.

Mentha, DeepRed, благодаря ви, безценна информация давате  Hug  bouquet

# 24
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Mims-Mims, вероятно вече си на път, но все пак да отбележа, че наистина температурите в последните няколко дни се вдигнаха до 30о и през следващите 3-4-5 дни ще се задържат в този диапзон 25о-30оС  Peace Преди седмица-две бяха около 23о и беше много приятно, даже валя дъжд, но ти сега уцелваш някакво внезапно затопляне  Confused

Весело изкарване все пак!

# 25
  • Мнения: 2 603
Ние бяхме сами, не сме пътували с група.Абсолютно безопасно е.Даже в Ерусалим е пълно/беше/ с военни и се чувствах напълно в безопасност.Бях по времето на конфликта януари месец.Даже ходихме и сами до Витлеем, което беше малко опасно, но принципно всичко е под контрол.

Можеш ли да споделиш впечатления за Витлеем, защото ми предлагат такова пътуване (не с агенция) и аз се колебая.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Mentha, току-що се прибирам от Израел. Леле какви жеги нацелихме само  Crazy На 18-ти като пристигнахме беше 44 градуса  Shocked, следващите 4 дни не беше под 35. Но изкарахме страхотно, много интересни места посетихме, всъщност всички най-важни. С гордост вече ще заявя - хаджийка съм вече  bowuu Ще покажа снимки тези дни.

Bellamore, ходихме до Витлеем, но ни водиха цялата група с автобус. Не е опасно според мен, то си е палестинска територия, навсякъде има потрулиращи военни. Напрежение не усетих. В църквата е приказно - звездата с 14 лъча - мястото, където се е родил Христос и яслите. Впечатляващо е да се докосне човек до тези места. Между другото там, докосвайки звездата и на Божи гроб са двете места, където човек собственоръчно може да си освети скъпи предмети, без за това да е нужен свещенник и специален ритуал. Според мен трябва да се види това място.

# 27
  • T"A
  • Мнения: 2 515
О, Mims-Mims, така се радвам, че сте изкарали добре  Hug
Вярно, страшен късмет с времето  ooooh! - от вчера пак започнаха да се нормализират температурите, днес вече го усетихме...
Кой знае - следващия път може да се засечем  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 3 797
Bellamore;vecherta shte ti pisha che sega niamam kirilica na tozi PC;

# 29
  • Мнения: 2 603
Mims-Mims благодаря ти!   bouquet
Очаквам разказа и на DeepRed.
Винаги съм искала да посетя тези градове, но винаги съм си мислела, че няма да е скоро. Ако стане, би било много хубаво  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт