Какво ви е отношението към така модното посещение на молове

  • 3 164
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Хм, моите още са малки, но пък аз много добре си спомням какво правих редовно аз в ранните си тийн години - та, събирахме се една голяма тумба и първо кино, а после в една сладоледжийница до киното. Често пропускахме киното и направо в сладоледжийницата. Разлика няма, в мол-а просто са под един покрив. Любопитно ми е къде според вас тийнът трябва да си "разцъква" социалните контакти. В парка? Пак от древни спомени от тийн годините, паркът е място, където можеш да пушиш, или да се натискаш без да те гепят вашите. Аз не пушех, де Simple Smile На ледена пързалка също ходехме, не толкова да спортуваме, по-скоро да се закачаме с момчетиите, по същите причини ходехме и на билярд и на тенис на маса, а сега сигурно ходят и на боулинг, и на фитнес... И на библиотека ходихме - слушахме музика там, щот' тогава касетките бяха пиратски и ги нямаше твърде. А да, и карти играехме - ама в у-ще повече, пък най-вече в университета Simple Smile Но никога на тези места не се събирахме на такива тумби, каквито в сладкарницата.
А за планина, като се сетя за онези деца, затрупани от лавина на Витоша (мин. година ли беше), мол-ът е къде-къде по-безопасната алтернатива.

Та, да не абсолютизираме. Преди да отречем нещо толкова категорично, да се поставим на мястото на децата. Виж, ако те ма'ат гащи по 100 часа по магазините и основната им работа е да си говорят кой, какво и откъде си е купил, или кой кого къде видял, тогава бих се притеснила. Но пък като отворя клюкарника, и в него темите са такива....

# 16
  • Мнения: 2 716
На мен също не ми е приятно след като съм пазарувала и се кача да изпия едно кафе -всички маси да са заети от шумни, бездействащи тинейджъри. По-нормално ми се вижда децата да се разходят в някой парк а не по магазините в Мола.

Децата, които описвам, се разпорват отучене. Порят се от Понеделник до Петък. Скапват се. Нагърбени са с безброй ангажименти.
Уморена от пазаруване в МОЛ-а ми звучи префърцунено.

Мънки да не се сродим покрай тоя МОЛ  Laughing

# 17
  • Мнения: 8 999
Е, нормално е тийнейджърите да харесват такива места. Много хора, кафенета, закусвални, кино. Къде другаде има толкова интензивен светски живот?! А тях това ги привлича - да се покажат, да се срещнат с други подобни диванета, да се закачат по ескалаторите... Нормално е за тази възраст.
Навремето, като построиха НДК, само там ходехме. Готино!
Едва ли очаквате пубери да отидат на разходка в парка или на излет на Витоша. Естествено е да се врат по модни местенца. Ако не е МОЛ-ът, ще е Кравай, Попа, Аптеката на Витошка.... /е, тези трите бяха актуални преди 30тина години, но животът е кръговрат и всичко се повтаря, просто в различна обвивка/.
Да са живи и здрави и да ходят в МОЛ-а, а не да се свират в наркомански свърталища или да зомбясват в интернет клубове!

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 581
Да и аз си спомням, колко обичах да ходя в НДК, когато го построиха, правеха разни дискотеки /дневни/, киномания /за билетите се чакаше с часове/, кафе-сладкарница Панорама, на последния етаж...

Подписвам се под това:

Да са живи и здрави и да ходят в МОЛ-а, а не да се свират в наркомански свърталища или да зомбясват в интернет клубове!

# 19
  • Мнения: 2 133
Аз съм за!Ние ходим семейно на боулинг и винаги вземаме нейни приятелки.После те си продължават играта, а ние сме на кафето отсреща(единственото, което не е задимено).

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Ми що ,нека си ходат децата .

# 21
  • Мнения: 3 367
Аз разбрах че темата е за системно ходене в мола,поради което други места се игнорират. Аз лично имам против това, инак 1/месец и аз ходя-за кафе,за някоя и друга далавера..

# 22
  • Мнения: 23
Чак пък тенденция Thinking не бих казала. Определено съм "за".

# 23
  • Мнения: 737
Ами нека си ходят децата.По добре в мол-а на кино,а не да скитат по улиците.

# 24
  • Мнения: 4
аз не съм съгласна че посещението в мола е лошо от Пловдив съм и макар че нямаме мол дъщеря ми си излиза по центъра и т.н. Говори ли сме за това и тя смята че това е начин да се разтовари когато отворят нашия мол ще я пускам без никакъв проблем  не смятам че това е нещо притеснително стига детето да се чувства добре

# 25
  • Мнения: 497
Оф, пък ние пък и живеем на 3 минути и училището на младежа е на три минути от МОЛА, та ми е така писнал, ама пак ходим там зимата за едното пусто кафе. Чак за мода не го определям, нито вече го обикалям даже, ползваме го точно за кафене и заради Пикадили за точно определени неща, който просто ги няма другаде. А децата къде да отидат като им е на една ръка от училището, ама и те изобщо не го правят чак толкова често.

# 26
  • Мнения: 2 700
Аз лично побеснявам. Живеем близо до един от Моловете (и училището на дъщеря ми е до него) и вече настръхвам само като чуя думата Мол. Аз лично го ползвам само по предназначение - банка, плащане на сметки, пазар на храни, кино, книжарница. Не може и да ми хрумне да си прекарам свободното време там. ooooh! Но на съучениците на дъщеря ми (а вече и на самата нея Mr. Green) разходката там е идея фикс. Знае във всеки магазин какво се продава, отказва да се храни в стола или вкъщи само и само да яде боклуците на Макдоналдс и т.н. Намирам тенденцията за ужасяваща. Вместо да се съберат да карат колела, среща в Мола Sick

# 27
  • Мнения: 2 803
И аз съм на мнението на solaris. Дъщеря ми е още малка и засега обича да щурее и да играе на вън с голяма компания деца по люлки и пързалки. Предпочитам престоя на открито на чист въздух в Морската  градината например и засега там я водя. Обичаме да ходим и до морето да храним лебедите. Прави ми впечатление, че си има хора за всякъде. Както за МОЛовете, така и за Морската-само да се покаже слънцето и е пълна с народ.

Общи условия

Активация на акаунт