А сега накъде?!

  • 6 103
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Така както го описваш не звучи толкова зле Peace
Много двойки биха ви завидели дори.
Загубили сте тръпката един за друг, "свикнали" сте .... Но, ако наистина се обичате и е имало привличане в началото, с взаимно желание , усилие и компромис можете да върнете старата любов. Но не го отлагайте. Раздялата влошава нещата във вашето положение.

# 16
Лошо не е,но не се чувствам жена.Да.преди всичко съм майка,но съм и жена имаща своите нужди.Гушкане,галене,търсене като партьор,та дори и за разговор.Преди му беше извинение детето,но откак детето е на занималня по няколко часа доста често сме оставали сами без страх,че детето ще се събуди или каквото и да било.
Просто не съм жена,а майка на едно малко и едно не толкоз малко дете.Не приемам факта,че съм търсена,когато е гладен или трябва да се прави нещо неотложно.Просто не мога,това е.
Да, можеше и да е по-зле,но не,че на мен не ми стига,а просто отношение мъж-жена няма.Не искам чудеса,искам нормално отношение,но вече почти 4 год го няма и някой все обещава,че ще има промяна,но реално помощ не търси.

Просто си мисля,че 'каруцата' се преобърна.



# 17
  • Мнения: 7 091
Питаща, написах ти го по-напред, сега пак ще ти го напиша. Вината никога не е само в единия в подобни ситуации. Ти нямаш желание да промениш в момента нещата- ОК. Решила си да се предадеш, защото повече не ти се занимава, пак ОК. Но недей прехвърля вината само на мъжа си. ТОЙ не искал да направи това, ТОЙ не ти давал онова, ТОЙ не е вече това, което е бил преди и т.н.
А ти?!
Дали ти си същата, която си била преди? Дали ти му даваш всичко това, което си мислиш, че му даваш? Каква е неговата гледна точка? Ако той наистина е в депресия не е ли твоя работа като негова половинка да го подкрепиш и дори когато той не може да намерите изход заедно от тази ситуация? Вярно, по-лесно е да си събереш нещата и да си заминеш, да почнеш наново.
Както казах обаче, след 5 години може да си в същата ситуация с друг...или пък в обратната ситуция, когато ТИ ще си "виновната" на някого.
Нещо в отношенията ви не върви и докато не откриете какво е то и как да го поправите, дори и да не сте един за друг, тази " грешка", ще я допускате с други хора и на друго място.
Разделете се, никой не казва да оставате заедно, като не можете, но не и преди да сте намерили начин да сте в мир със себе си! Не " на пук" на другия, "от яд", че нещата не са каквито ви се иска и т.н.
За съжаление виждам, че ти вече си решила какво ще направиш и каквото и да ти говорим тук е абсолютно все едно. Този период на "самонавиване" съм го минала и аз....ами няма какво да те лъжа, нищо хубаво не излиза от това. Затова и ти пиша...споделям ти моя опит за блъскане в стената с глава.
Направи както сърцето ти казва, но мисли и с главата си!

# 18
Тандоори, аз не очаквам някой да ме оплаква или да казва: да,ти си права!
 
Хм, моите задължения в интерес на цялата истина си ги върша и винаги моите задължения трябва да са свършени.

Какво ли не измислях,за да му повдигна настроението,интереса и всичко останало.Наистина най-лесно е да кажа,че не ми се занимава,но да заедно сме повече от 5 години - за последните 6 не можах по никакъв начин да му помогна.Ами да аз съм си виновна защо повярвах,че ще се оправят нещата.Да, грешката е в мен,че се полъгах и не го оставих още тогава.
 

# 19
  • Мнения: 197
Потърси щастието другаде, един живот живеем и никой няма да ни върне пропилените години  Peace

# 20
  • Мнения: 7 091
Питаща, истината е, че ти не виждаш по никакъв начин и не желаеш да видиш бъдеще с този човек. Тогава наистина няма за какво повече да стоиш с него. За тебе нещата са били приключили още преди да са започнали, при положение, че казваш, че той те е "вързал" с дете. Аз мисля, че за тази работа трябват двама все пак. Ако търсиш причина пред себе си за да го напуснеш, то ти си написала поне 10 такива, така че ако това ще те направи щастлива- давай.
Само има една приказка, че най-много сълзи са пролети от сбъднати мечти.
Дано все пак успееш да намериш своето щастие, спокойствие и удовлетворение с друг човек!

Найтуиш, щастието освен да се намери, трябва и да се задържи, иначе човек подскача " от цвят на цвят" с един и същи резултат.

# 21
  • Мнения: 613
Е, вярно пак ще трябва да завися от някого,но поне ще съм спокойна.

Защо постоянно трябва да си зависима от някого?

На мене, от цялата история, това ми направи впечатление най-вече.

Аз поне не намирам за нормално, една жена, която вече има своя отговорност, да продължава да търси зависимост тук и там. Страхуваш се и от това, какво щели да си помислят родителите ти. Ами това си е твоят живот и твоите решения и само ти самата можеш да направиш нещо, за да излезеш от всички тия зависимости, в които се поставяш.

Един интерес, една любов, трябва да се поддържат, а появи ли се зависимост тя ги убива. Тежи и за двете страни.
(нищо ново не казвам, историята и съвремието са пълни с подобни случаи)

 

# 22
Тандоори, по скоро търся причина да остана,т.е. знам ли да чуя и друго мнение,че не само аз имам подобни проблеми,че трябва да ми стига,а не да искам някакви измислени неща.Ох, объркана съм - много даже.Не знам за какво да мисля и какво да направя.Просто думи нямам.Нямам нужда от потупване по рамото,а просто понякога имам нужда поне от приятел в негово лице,но го няма дори това.Искам да се чувствам ЖЕНА,толкоз ли много искам???

Дистант, зависима в началото,докато си стъпя на крака.Това имах предвид.Аз иначе не съм от най-залепените за роднините си.Даже съм асоциална някакси.

Найтуиш, видях темата ти в Клюкарника.Аз май ще съм с подобен изход в отношенията.


# 23
  • Мнения: 197
Найтуиш, видях темата ти в Клюкарника.Аз май ще съм с подобен изход в отношенията.

Точно затова, мила, аз те разбирам като никой друг.Историите ни са много подобни.Лесно му е на някой с успешен брак да дава съвети отстрани....

# 24
Найтуиш,обаче при мен проблемът е и че детето и таткото много се обичат и са заедно особено напоследък.Откъсна ли ги - детето определено ще страда.Това ми е болката и което ме тревожи най-много.
Аз нямам желание,обаче да раждам друго дете на тоз мъж,които просто не го заслужава.Вместо да е щастлив,че ни има,той прави точно обратното и претендирането не спира.

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
a, не, сакън друго дете.
аз пък ще ти кажа следното
щом толкоз време те тормози това безразличие ами дай си една ваканция. не работиш, детето е малко, нали?
иди си у дома, не се чувайте известно време. това време мисля ще покаже.
месец, два, три така, ама години Tired
не мога да си представя да не разговаряме със съпруга ми, дори и една вечер.

# 26
  • Мнения: 871
Искам да се чувствам ЖЕНА,толкоз ли много искам???

шъ ти мине  Crazy
нал знаеш - оти да се косим кат че ми мине  Joy
сега си в "критическата" възраст - имаш - нямаш 35 и искаш всичко да е като в романите,
ама трябва сама да си го напишеш романа - без ама те много се обичат, ама аз къде съм в тази история

хем ме сърби - хем ме боли  bowuu

# 27
  • Мнения: 7 091
Лесно му е на някой с успешен брак да дава съвети отстрани....

Успешния брак не ми го е направил някой лично на мен, нито съм чакала нещо подобно. Минали сме през много тежки кризи и сме намерили изход, ЗАЩОТО СМЕ ИСКАЛИ. Позволявам си да дам съвет защото съм минала през подобна криза и да, при мен е с щастлив край, но с МНОГО усилия и компромиси и от двете страни.
Който ми твърди, че двама души, които искат да бъдат заедно и се обичат не могат да преодолеят проблемите си, не е обективен.
Ако не изпитваш нищо към другата страна или тя към теб, там е съвсем друга работа.

# 28
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Лесно му е на някой с успешен брак да дава съвети отстрани....

Успешния брак не ми го е направил някой лично на мен, нито съм чакала нещо подобно. Минали сме през много тежки кризи и сме намерили изход, ЗАЩОТО СМЕ ИСКАЛИ. Позволявам си да дам съвет защото съм минала през подобна криза и да, при мен е с щастлив край, но с МНОГО усилия и компромиси и от двете страни.
Който ми твърди, че двама души, които искат да бъдат заедно и се обичат не могат да преодолеят проблемите си, не е обективен.
Ако не изпитваш нищо към другата страна или тя към теб, там е съвсем друга работа.

Тандури, извинявай, че пак ще те цитирам, но май сме на една вълна Simple Smile

питаща, не искам да те нападам, нито да звуча грубо. Трудно се дават съвети за толкова лични неща и още повече на хора, които не познаваме. Просто ми прави впечатление, че си объркана. Дефиницията ти за обич и връзка май не са ми ясни. Как си издържала толкова много години такъв начин на живот ? Не казвай детето, то винаги ще има нужда от двама родители? Защо не сте сключили брак по принцип?

# 29
  • Мнения: 1 169
Communication is the key for s healthy relationship.

Слагай всичко на масата и искай решение. Както е казала Тандури, ако ИСКАШ и не си абсолютно безразлична- Можеш да промениш нещата.
Друг е въпроса, ако и гордостта ти пречи. Повярвай ми: Няма гордост в тази ситуация. Казваш и опитваш всичко.
Звучиш - отказвам се.
Аз няма да те нападам или да те мисля за глезена, защото "виждам от къде идваш". Всяка от нас е минала през периода- с дете/ца у дома, мъж супер зает и уморен... Знам не е лесно. Активирай се, заеми се нещо, привлечи вниманието му с нещо, което правиш в или извън дома, нещо, нещо.
Няма рецепта за щастлив брак. Има взаимен компромис. Дай си сметка, сложи + и - на един лист и помисли.

 

Общи условия

Активация на акаунт