А сега накъде?!

  • 6 114
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 326
Питаща, казваш, че той няма да иска да идете на брачен консултант. А ако уговориш час сама и го заведеш, без да му казваш предварително къде отивате?
Може много да се ядоса, но поне ще знаеш, че си пробвала и това преди да се решиш на крайната стъпка.

# 31
Да, в 'критическа' съм.Искам да се чувствам обичана и желана.

Не сме женени,защото той все ми измисля оправдания(не основателни вече) и все остава за 'другата' година,а уж тръгнахме с идеята да поживеем заедно и ако всичко е ок да го направим.Дори когато забременях не отвори дума затова.На мен ми е странно,иначе много ме обичал,обаче никакво внимание - прегръдка,целувка,милувка - ей,така без причина.

Да,уморих се да моля за внимание,за помощ,за решаване на проблема,той просто не откликва.Моля го да си помогнем,защото това не е нормално състояние на една двойка.Той просто ми вади един приказен сценарии как ще се справим и уж 'работи' по въпроса,но проблясъка е месец най-много и после пак е по старому.

Имам време да мисля още. Не бързам.Вече не решавам само за мен,а детето няма вина.

# 32
  • Мнения: 110
  Има мъже, за които брачните задължения се изчерпват с материалното осигуряване на семейството. Както разказваш си мисля, че за него е дори странно какво толкова искаш, след като нищо (материално) не ти липсва. Ако е от този тип....май напразно очакваш промяна.
  И да- обича те, просто не по начин, по който ти очакваш да го прави. Обичате се по различен начин и всеки е прав за себе си. За теб любовта е внимание, грижа, ласка, добра дума, а финансовата страна не ти е в сметките. За него е обратно.
  Не забравяй, че мъжете са практични, а жените романтични.    bouquet

# 33
  • Мнения: 1 473
Не знам какъв съвет да ти дам, но ми се струва, че ти по български очакваш и искаш нещо, а той по своя си чужбински манталитет, смята че те е задоволил от всякъде. Получава се някакво недоразумение, като руски телефон...
Като чета разказа ти оставам с впечатлението, че той е немец.
Поне немските мъже са ми направили такова впечатление по отношение на държанието си към жената, с която живеят. Те определено не се решават лесно на брак.
Както и да постъпиш, желая ти да намериш най правилното решение, за да сте щастливи всички.
Винаги има изход, мисли положително и ще го намериш.

# 34
  • Мнения: 197
Не ми харесва това, че не желае да сключите брак! Naughty Нещо ми намирисва цялата история  Thinking

# 35
  • Мнения: 934
Имам позната с подобен брак. Намерила е изход: разнообразява си живота тук-таме с по някоя странична връзка, при това без да се чувства виновна. Mr. Green Но не иска да си разваля семейството Stop

Не че давам такъв съвет, де, да не ме погнете сега!

# 36
  • Мнения: 1 169
Не знам какъв съвет да ти дам, но ми се струва, че ти по български очакваш и искаш нещо, а той по своя си чужбински манталитет, смята че те е задоволил от всякъде. Получава се някакво недоразумение, като руски телефон...
Като чета разказа ти оставам с впечатлението, че той е немец.
Поне немските мъже са ми направили такова впечатление по отношение на държанието си към жената, с която живеят. Те определено не се решават лесно на брак.
Както и да постъпиш, желая ти да намериш най правилното решение, за да сте щастливи всички.
Винаги има изход, мисли положително и ще го намериш.

Какво имаш в предвид с : "ти по български"?

# 37
  • Мнения: 1 473
Ами на мен ми се струва, че нашите разбирания като българи, по въпросите на брака и семейните отношения са определено повлияни от културата ни. Не ми се иска да обобщавам, но допускам да има разминаване в разбиранията и начина на живот между българин и чужденец. И от там да се поражда усещането за отчужденост и неразбиране, за което доколкото разбирам говори авторката на темата.
 Не знам какъв е чужденеца, но такова впечатление имам.
Може да греша. Аз за това попитах, дали мъжа не е немец.
Те са по студени и с тия, съжителството често напомня приятелски отношения. Те държат повече на някой материални неща, а ние българите като че ли сме по емоционални.
Но не искам да обидя никои с тези си разсъждения.

# 38
  • Мнения: 868
Първо, съжалявам, че си в такава позиция.

Два червени флага, които виждам: 1. нямате брак; 2. останала си с него заради детето.

Напълно подкрепям съвета на Тандури за среща със семеен консултант или консултант за двойки. Ако партньорът ти не иска да отиде на консултация, иди сама. Добър терапист ще ти помогне да разбереш поне ти каква посока искаш да поемеш. (Избягвай тези, които на втората среща ти казват какво да правиш--това не им е работата, а и е неетично.)

Можеш поне да опиташ. Ако не става, винаги можеш да си тръгнеш, а пък кой кога и как ще вижда детето ще го уредите. Само не разбрах защо ако си в чужбина трябва да се прибираш в България, но това е друга тема.
 




# 39
Виви, не бих могла да го направя,той ще полудее.В такъв момент трябва да съм готова да кажа ИЛИ,ИЛИ и да го направя наистина.

Не е немец,но за мен вече националностите и възрастта не са от голямо значение.По-скоро културата и семейството са ми определящ фактор.

Все още на съм готова и да се разнообразя,все се надявам,че можем да минем и без това.Чувствам се ужасно гузна и определено не мога да се отпусна при тази мисъл.Но знам,че това е вариант също.

Ние сме едно средностатистическо семейство.Винаги съм му казвала,че отношенията се поддържат,а не са даденост.Любовта не е костанта.Да кажа ли как преди 3 год ме записа в общината с грешна рождена дата, не я помнел.Просто и дребнички неща ми правят впечатлление.Не мога да ги преглъщам.

Къде ще му излезе края.Не знам.


# 40
  • Мнения: 110
Да кажа ли как преди 3 год ме записа в общината с грешна рождена дата, не я помнел.Просто и дребнички неща ми правят впечатлление.

  На мен тая работа ми говори, че за арабин става въпрос.   Thinking  Поправи ме ако греша. Те са тези, които не отдават значение на датите и са възпитавани от малки да задоволяват всички нужди на семейството.

# 41
Не, но е много наподобяващ.Само,че съм чувала арабите са доста сексуални ПОНЕ.
В България се казва от време на време трябва да 'уважиш' и жена си, дори да имаш и друга.Така че не очаквам нищо ненормално от половинката си,поне така си мисля.

Ще измислям нещо,но се опитвам да не бързам.Но май изборът е между моето щастие и това на детето.Трябва да съм разумна и добра нали би трябвало да съм помъдряла,особено след 30те.

# 42
  • Мнения: 934
Най-честата причина за липсата на сексуално желание е стресът и депресията. Независимо за коя националност става дума.

Що не отидете на почивка? Да се откъснете малко от ежедневието, може да помогне.

# 43
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Да кажа ли как преди 3 год ме записа в общината с грешна рождена дата, не я помнел.Просто и дребнички неща ми правят впечатлление.

  На мен тая работа ми говори, че за арабин става въпрос.   Thinking  Поправи ме ако греша. Те са тези, които не отдават значение на датите и са възпитавани от малки да задоволяват всички нужди на семейството.


 Laughing , моят е арабин , но няма общо с описаното... Права е шемет- ако си депресиран не ти е до секс.
В задоволяване нуждите на семейството влизат и жените нали.... Дори при уредените бракове е нужно внимание и грижа към другата половинка, не е въпроса само да се зареди хладилника.

Питаща, май е време да се погрижиш ти сама за себе си. Ако има на кой да оставяш детето поне за малко си намери нещо да ти заема мислите. Отдели се малко психически от проблемите, покажи му , че можеш и сама. Може и да се събуди, ако види , че може и да те загуби.

# 44
  • Мнения: 126
Да кажа ли как преди 3 год ме записа в общината с грешна рождена дата, не я помнел.Просто и дребнички неща ми правят впечатлление......................

Настръхнах като го прочетох
Онзи ден ми се случи същото.
Няма да казвам колко ме обиди това-а вече 4 години подред УЖ празнуваме моя рожден ден все заедно....
Ама моя е арабин-а те не празнуат по-принцип рож.дни
И все-пак...много ми стана тежко и обидно
Питаща.....не съм много далече от това,което чувстваш
И аз се лутам още
Но едно знам-последен вариант ще е да се върна в България
А заради децата не сестои при някой който не обичаш
Децата интуитивно чустват когато майката е щаслива и атмосферата между одителите е нормална
Не искам отрано да възпитавам децата си в Химери и Лъжи.Това вече не е модела на доброто възпитание.

Общи условия

Активация на акаунт