Късно захранване и непиене на сокове

  • 1 409
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Захраних след 6тия месец, а сок дадох след годинката. Хареса му и обича да пие.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 562
Едното ми дете е захранено рано и пие сокове, но не яде плодове. Другото ми дете е захранено късно и пие и сокове и яде и плодове. Аз не виждам защо трябва да те гледат обвинително. В соковете няма нищо повече от това, което има в плодовете.  Wink Това ми звучи също толкова абсурдно колкото ако моите роднини ме гледат на кръв, понеже малкото ми дете предпочита плодове пред шоколад. Mr. Green
 

# 17
  • Мнения: 616
...и не само сокове. По-трудно приемат храната.
Не съм съвсем съгласна. Моят син отказва течности под всякаква форма, включително не иска изцедена кърма, когато ме няма, но виж с храната досега нямаме отказ. Обикновено реве, когато свърши в купичката  Crazy Познавам и други такива бебета. Както и познавам не-кърмени, по-рано захранени, които са си откровено злояди. Въпрос на дете, не на начин на хранене, според мен  Peace

# 18
  • Мнения: 511
Захраних като навърши 6 месеца, сок предложих след годинката и не го прие. Плодове си хапва с удоволствие, пие много вода.

# 19
  • Мнения: 6 713
Захраних на 5 месеца и пие сокове, пие вода, пие чай - обаче само когато тя поиска, има дни в които не близа вода или сок. Сок предлагам 1-2 пъти в седмицата, вода всеки ден.

# 20
  • Мнения: 799
Захраних на 3-4 месеца и то точно със сокове. Сега (3г.) пие само купешки, фреш не иска и да помирише.

# 21
  • Мнения: 961
Захраних късно 6м и половина, пие сок и то с кеф. За първи път й предложих сок, след като навърши годинка и то по настояване на баща й. Предпочитам да си хапва пресни плодове.

# 22
  • Мнения: 543
Аз захраних късно и не давам сокове, понеже ми е по-лесно да й дам плод, вместо да го стискам. А май е и по-полезно.

Обаче не мисля, че ще ти се получи анкетата, защото в кърмаческия форум пишат повече майчета, които са захранили късно, а ако изобщо са дали сокове, това пак е станало късно. Може би е по-добре да я пуснеш в "Бъдещи и настоящи майки", за да можеш да си направиш някакви изводи.

# 23
  • Мнения: 617
Благодаря на всички за отговорите. Прекратявам анкетата защото тук наистина пишат само късно захранили мами и немога да получа нужните резултати.

Общи условия

Активация на акаунт