секцио за 12 мин.

  • 11 328
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 55
имаше такава тема Беше секцио за 12 минути  поразрови и ще я намериш нямам време иначе щях да ти я намеря имаше доста коментари

# 76
  • Мнения: 134
 Нали знаеш бързата работа,срам за майстора.....закъде бързат,държейки два живота в ръцете си?

# 77
  • Мнения: 85
моето секцио продължи 20 мин. понеже имаше 4асовник то4но срещу мене а и не бях с пълна упойка ( раждах в сливен-ева)
бебето го извадиха за около 3-4 мин и ми го показаха с пъпната връв-няма нищо по мило от това да го видиш точно  така
иначе за ставането почти веднага-в смисъл сама се преместих от операционната маса на леглото( с колелца за да ме закарат в стаята) без да ми помагат и даже много ми се радваха
а иначе сама си станах без проблем 5-6 часа след операцията ,като не изключвам болката при ставането

# 78
  • Мнения: 1 748
Нали знаеш бързата работа,срам за майстора.....закъде бързат,държейки два живота в ръцете си?


При секцио с пълна упойка се бърза, за да не се отрази упойката на бебето, вече след като бебето е извадено и няма усложнения защо да се бавят;
 Не знам по какъв точно метод са ме оперирали, но в 8,55 ч ме вкараха в операционната и в 9, 20 ме изкараха. На другия ден бях на крака.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 689
навих се да раждам 3ти път
щом за 12мин а и после нищо не усещаш Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 334
Знам ли на мен ми се струва като бързата работа срам за майстора  Thinking Моето секцио започна в 9 и 20 и свърши с 10.Осем часа след това ме раздвижиха а на другия ден си ходех спокойно по коридорите.

# 81
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз пак да питам:

Защо за някои от вас има такова голямо значение краткото времетраене на рекламираното секцио? Дали ще е 12 мин. или 20 минути, или 40 - каква е разликата?

Друг е въпросът, ако начинът на шиене е по - различен и възстановяването е по - бързо. Но чак "мигновенно" и на 100%, както по - нагоре някоя мама беше писала - е, не вярвам.
аз лично бих го предпочела, защото именно времето в което ме шиеха беше най-неприятно и колкото е по-кратко, толкова по-добре.
Бебето ми го извадиха бързо, аз не бях разбрала кога са почнали, но ме шиха дълго 0/0 40 минути.

# 82
  • Мнения: 8 999
Разрезът и ваденето на бебето не отнемат повече време от този рекорд, за който си чела. После има врътня около шевовете, а и преди това - подготовката.
Моето секцио продължи около час, след 24 часа вече ставах и ходех, носех си бебето и го кърмех. Не виждам нищо чак толкова сензационно.

# 83
  • Мнения: 1 354
Ох,защо никой не разбира не е важно времетраенето разбира се,а в статията се споменава,че този метод е щадящ за майката,в сравнение със секциото което се прави сега,не знам какво означава това,но не се режели мускулите на коремната стена, възстановяването е за по кратък период и т.н.,защо ако се налага да се ражда със секцио и това е по добре

# 84
  • Мнения: 3 016
Звучи добре, но това не мога да го повярвам:

"Още на другия ден жената се чувства така, все едно не е била оперирана."

Съвсем пък нищо да не усещаш...  newsm78 тц, не ме се вярва.


И аз така мисля.

# 85
  • Мнения: 144
Много мами писаха, че е по важно бързото възтановяване, а не времето- ако наистина е по щадящ този метод  не съмнено е че бъзро ще се разпространи не само в Шейново всички добри гинеколози ще искат да го практикуват.
А аз лично не искам да си помисля второто ми раждане да е секцио- първо операцията ми беше по спешност, после анестезиолога не се постара особено с упойката/притесни се малко човека като разбра че имам алергия към аналгитици- макар че нямало такива в самата упойка/, усещах си всяко едно пробождане на иглата докато ме шиеха и накрая за капак получих анемия и нямах сили да стана от леглото.Извинявам се за дългия пост ,но съм на мнение , че ако не е наложително секциото мами по добре си раждайте нормално.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 789
Някъде във форума наскоро бях чела за този вид секцио, но в момента не мога да се сетя къде. Въпросната жена беше лекар и беше писала, че е станала на 2-я или 3-я час след операцията, което ми звучи много малко вероятно #Crazy newsm78
При мен лично всичко приключи за около 45 мин, раздвижих се на следващата сутрин и си ходех нормално, но по-бавничко и леко приведена

# 87
  • Мнения: 11
Да, бебето се вади 3-5 минути след началото на операцията (ако всичко върви по план), а останалото време (около 20-25 мин.) е за послойното възстановяване на тъканите. Невъзможно е да се стигне до матката без да се срежат мускулите и да се извади от там каквото и да било.....Времето може да се съкрати ако не се шият по отделно всички етажи (5 слоя - матка на 2 етажа, малка перитонизация, голяма перитонизация, фасция. подкожие и кожа).

# 88
  • Мнения: 2 110
Нали знаеш бързата работа,срам за майстора.....закъде бързат,държейки два живота в ръцете си?

Абсолютно вярно !  Naughty

# 89
  • София
  • Мнения: 614
Ох,защо никой не разбира не е важно времетраенето разбира се,а в статията се споменава,че този метод е щадящ за майката,в сравнение със секциото което се прави сега,не знам какво означава това,но не се режели мускулите на коремната стена, възстановяването е за по кратък период и т.н.,защо ако се налага да се ражда със секцио и това е по добре

Аз раждах в ТК преди година и половина, ходих на училище за родители преди раждането и още тогава ни обясняваха, че там се работи по новите методи за секцио - не се реже напречно коремната стена, а се разтваря по посока на мускулните влакна. Според мен става дума за същото нещо  Peace Аз след операцията станах на 12-я час и не съм сядала повече. Но чак пък да не ме е боляло хич, ще излъжа. Просто в Шейново, която отдавна е доказала, че си е суперкомерсиална болница, да не кажа и нещо повече, умеят да си правят реклама. Но дай Боже пък да е нещо още по-добро, няма лошо, нека повече жени да могат да се възползват  Peace

А това с 12-те минути ми звучи малко смешно  - дали ще е 12 или 42 минути, няма никакво значение, важното е майката и детето да са добре. То като сме стигнали дотам, друга бърза работа нямаме Laughing

Общи условия

Активация на акаунт