Пазаруване от сайта на Victoria's secret - 5

  • 36 901
  • 460
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
Стели, миналото лято бяха други лимите, освен това щом е по UPS винаги минава през митница, дори за 20$ да е.
И като сме тръгнали да си споделяме, една от поръчките ми я пратих на друг адрес - има такава опция, ако искаш да изненадаш някой и т.н. Е, работи! Пристигнала е в Германия за 4-5 дни, по обикновена поща, донесли са пакета до адреса, никакви митници, никакви разправии.
Нашите митници и цялата ни система по получаването на пратката е виновна за всички допълнителни неудобства. Аз съм говорила многократно с UPS и от там ми обясниха че това е изискване на нашите митници и ако ги нямаше тия задължителни митнически декларации от UPS ми казаха че щях да си получавам пратката от тях на вратата независимо колко е тежка стига да е под 150Е (за да няма мита и такси) точно както твоята поръчка изпратена в Германия. Simple Smile Също така съм говорила с UPS какво да направя за да си получа пратката на вратата и те ми казаха че трябва да напиша пълномощно и да упълномощя UPS като посредник те да се занимават с митницата но после разбрах че и това важи само ако съм юридическо лице  Sad

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
На митница казвате са две агенциите, едната не е ли Александър Логистикс?
А другата коя е?
И поименно коя в действителност е по-евтина?
А не мога ли да си направя декларацията в някаква си трета агенция и да отида на готово на аерогара?
Днес съм изкарала въпросника пак, ще прощавате.  Mr. Green
Искам да си платя на някой да ходи до аерогара да ми оправя бумагите и да ми взима нещата, посъветвайте ме на кой, че алтернативата да ходя с дребната там и да висим половин ден някак не ми харесва, ще ни пишат и по вестниците после как сме вдигнали дандания до небесата.  Laughing
А е от ясно по-ясно, че съм за митница, пратиха писмото хората.  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 226
Пратили са ми поръчката по пощата  Party Crazy Party Като за първа поръчка май добре започвам  Sunglasses

# 78
  • София
  • Мнения: 403
Момичета, отново са ми изпратили код за 10 долара off, ако някой проявява желание да пише. Валиден е до края на този месец  Peace

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Пратката ми е шипната на 24-ти днес е в София  Shocked това са 2 дни, баси скоростта, сега кога да чакам куриерите с цесията днес или утре?

# 80
  • Мнения: 595
С UPS пристигат за 2-3 дни, нормално е. По пощата поне при мен пристигат за максимум 7 дни. Аз чакам последната ми поръчка от миналия петък днес или утре да дойде известие.
За пратката ми с UPS се обадих да питам до колко часа разнясат, защото тогава не работех и излизах с малката навън, та ми отговориха, че до 14 часа, но не знам дали и сега е така. Донесоха ми само документите без пратката. Като си попълниш всичко в митницата /и платиш/ с оформените документи отиваш при тях и ти дават пратката. За доставката на документите до нас, UPS ми взеха 12 лв. Такава им беше процедурата преди година и нещо, но предполагам, че не се е променила съществено.
Писах им официално писмо да попитам дали извършват услугата да ме представляват пред митницата срещу заплащане, но ми отговорих, че правят това само за фирми, за частни лица - не. Това е, което знам.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Даниела, благодаря ти за инфото, беше ми полезно!  Grinning
Аз ще наема митнически агент да ми оправи нещата на митница, после като са готови документите обаче се чудя от UPS имат ли услуга доставка до дома или трябва аз да ходя да си го взема пакета и къде точно им е пък тяхния офис, въпросите ми сигурно ви се струват глупави, ама като мина вече веднъж по този път ще спра да питам.  Laughing
И сега за статистиката да кажа, че пратката ми е за 98$ с доставката и под 2кг, така че не се вмъкнах в процента които получават нещата си на пощата за съжаление.

# 82
  • Мнения: 595
А в Shipment confitmation писмото не ти ли писаха как ще ти го пратят? Според мен зависи и от това какво точно си си поръчала. Аз сега чакам за 99$ и е по пощата, също под 2 кг. Аз поръчвам главно дрешки и бельо, днес мисля да пусна нова поръчка за едно панталонче за йога и от бельото 2 за 44$ отново е под 100$.
По въпроса ти - да, UPS си разнасят по домовете както другите куриери, но са по-скъпи почти двойно. Иначе офиса им е близо до самата митница, но с кола. След като се плати в митницата може да отидеш с документите в UPS и да си вземеш пратката.Струва ми се, че с агент ще ти излезе по-скъпо, отколко ако ти отидеш сама, защото все нещичко трябва да му платиш, нали? Но пък това има други предимства, особено, ако си с малко дете.

# 83
  • Мнения: 529
Аз ще наема митнически агент да ми оправи нещата на митница, после като са готови документите обаче се чудя от UPS имат ли услуга доставка до дома или трябва аз да ходя да си го взема пакета и къде точно им е пък тяхния офис, въпросите ми сигурно ви се струват глупави, ама като мина вече веднъж по този път ще спра да питам.
Ако този агент ще занесе документите до UPS, тогава UPS би трябвало да ти доставят пратката.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Писаха ми вчера, че с UPS го пращат, да.
А съдържанието, моето също е дрешляци, обувки не съм поръчвала този път.
А относно агента, ползвам го поради споменатата от теб причина, нервите които ще изразходя ходейки там с малката цена нямат да знаеш.  Laughing
Ще видя кое как ще мине и ще споделя после.

Допълвам, защото виждам, че FairyTale е писала, а UPS безплатно ли ще ми я доставят или много искам?   Grinning

# 85
  • Мнения: 529
Допълвам, защото виждам, че FairyTale е писала, а UPS безплатно ли ще ми я доставят или много искам?   Grinning
Разбира се, че безплатно.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Днес ми донесоха цесията, но 12лв не ми взеха, даде си ми я момчето, подписах се и си замина, тази такса на митницата ли трябва да се заплати или има някакви промени, тъй като това си беше куриер на In time.
FairyTale, благодаря ти и от UPS така ми казаха.
А пакета ми е 1,700 кг, сега ме е яд, че не взех още едни дънки, спрях се за да не мина ужким 2-та килограма.  Crazy

# 87
  • Мнения: 0
Здравейте момичета сега си правя регистрация и на пощенски код като напиша 3000 (враца) не става ... какво трябва да напиша и ме интересува от къде мога да дам поръчка да получавам каталога, защото всъщност една моя приятелка го получава но не знам как и аз да си го поръчам  newsm17 така че ще ви бъда благодарна за малко помощ МЕРСИ предварително

# 88
  • Мнения: 595
Valeria, на мен ми взеха тия 12 лв, когато ми донесоха документите в нас. Ако не са ти ги взели е направо супер, поне това си си спестила. А би ли споделила какво и колко се плаща на митнически посредник. Не е лошо да знаем, тъй като никой не е застрахован от изпращане по UPS. Днес пуснах поредната поръчка и докато не получа шипинг мейла, съм в треска. Този път - от сутиените 2 за 44 и едно йога панталонче.
Интересно, че кода за 10$ отстъпка от следваща поръчка, не ми работеше. Вярно, че поръчвах 2 пъти през февруари, ама си мислех, че важи за всяка следваща, защото ми го пратиха поне 4 пъти този месец и то след като бях поръчала. Карай, пуснах я, защото иначе парите ще идат за друго, ама въпроса беше, че хем ми пращат код за отстъпка, хем не работи.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Странно наистина, нищичко не поиска момчето при все че си държах и портмонето в ръка, но и аз не го попитах дължа ли му нещо, но пък ако му дължах едва ли щеше да си затрае, стана ми странно после на самата цесия пише, че се заплаща 12лв при получаването и.
За агента ще споделя като ми удари тотала, за сега само документите му пратих, вероятно в сряда ще ходи да ми ги оправя в първия работен ден, това което ме изуми е магазинажа, няма такъв филм просто.  Money
Надявам се сега тези дни да се водят наистина почивни, че след 5-тия ден в който ти е връчена цесията започва да се начислява магазинаж и нещо не ме радва идеята ако не се справи в сряда човека да плащам допълнително и за това.  ooooh!
Кода за 10$ аз го пробвах и така и не ми проработи, при все че не бях пускала поръчка до сега.
На теб пратката си ти е за поща, до колкото разбрах под 0,500кг ги пращат с обикновенната поща, вече над тях е под въпрос и е както дойде общо взето.

Общи условия

Активация на акаунт