Май-чета и май-ки(2)

  • 10 115
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
Добрютро Hug,

gachoni, честито!!! Много любов и разбирателство на сестра ти и бъдещия зет.

Темата с боя при нас е многоооо странна работа... Йоанна като беше малка беше толкова кротичко и добро дете, но сега нещо е почнала да подивява и ме шамаросва постоянно (както и татко си и баба си), само нещо да не стане на нейното Crazy. Много ми е мъчно така, но явно е в резултат на някаква прикрита ревност след раждането на бебо, която не изразява директно.

Аз понякога и крещя, понякога с мило и кротко се опитвам да й обясня, че не е хубаво, ама ефект никакъв, та съм решила сега да я оставя да си го "израсте".

Гави и той посяга на моменти, но рядко и е много смешен...

# 16
  • България
  • Мнения: 181
Добро утро и от мен! Кафето изпих и сега си гризкам хрукпаво мюсли - уж за малко диета ама.... мале пак как съм се наклала - цял живот уж все се ограничавам, все съм на диета - а все дебела си ходя ... #Crazy, гадна работа, ама още по гадното е че се чувствам виновна за това си състояние на телесложението....
Да ви разваля настроението- щото ми стана много гадно и да споделя - днес видях умрял човек - беше блъснат велосипедист - полицията отклоняваше движението, ама аз анли съм тарикат, пък и никога нямам време - реших да мина през градинката напаро и да вляза в платното за обратно движение - та се нахаках точно очи в очи с мъртвия, още не бяха го покрили - гадна работа ..... ох няма ли да престанататези катастрофи ....
Аиде сега да споделя и за шамарите - въобще картинката с гадостите да е пълна - у нас аз бия, щото не ми издържат нервите, а мъжът ми е добрият...В събота решихме да излезем малко пеша с Коко двамата - ужас, ужас ... не спря да хленчи през цялото време, въргаля се по улиците, легна по средата на кръстовището, влиза в къщите на хората - а аз само викам и го моля да тръгне - не мога да го нося - той е доста тежък и облечен на всичко отгоре, а в едната си ръка държах три пълни торби с плодове - влачих го, тътрих го - молех се само да си стигнем веднъж в къщи .... #Cussing out и като влязохме в хода - такъв шамар му забих  #Crazy ... диването не се разплака - щото е виновен - ама бях изтрещяла ... ако живеехме в Америка - на сто процента щяха да са ме опандизили за лошо отношение към детето (абе то по принцип си е доста послушно - ама какво му стана онзи ден.....). Баща му заключи накрая, след като му разказах доста емоционално случката - "Ето затова не излизам с Коко пеша, ами винаги се разхождаме с колата".........т.е. той пак е добрият ....ама че лоша майка #Cussing out

# 17
  • Мнения: 189
А моята закуска е Нутела- направо от бурканчето Laughing

Гачони, Честит ти зет като мед.
Искрено си пожелавам скоро и аз да се похваля с това, но няма мъже нещо Rolling Eyes, а и систъра не е малка....

Мила тази сутрин се събуди със сух памперс и си свърши работите в гърнето. Много се радвам как се получават нещата без да я насилвам- ми тя е вече кака Мила така си казва.
За боя- и ние сега сме на такава вълна, но я хващам, че е игра за нея. Доскоро отговаряше с да на въпроса дали иска бой, но скоро разбрах, че всъщност е искала бони. Ще отмине и това. И е нормално нас да държат отговорни за възпитанието след като сме повече време с тях, нали трябва да има виновни после Laughing

# 18
  • Мнения: 5
gachoni  да поздравиш сестричката!   bouquet Моята така и не се накани да се жени, гледат си детето, без брак.
 Да се оплача, трябва да се връщам на работа, а там съкращения и само се надявам, когато се  върна да не ме посрещнат с новина, че на този етап няма много работни места! Praynig
 И аз имам едно диване, но съм против боя, само няколко пъти съм го шляпала по памперса, но по усмивката му съдя, че не усеща нищо. Когато  направи поразия, а това става често, е достатъчно да му се скарам и спира за малко.
supermama и аз имам същите проблеми с малкия. Пощата, спирката и парка са ни до главен път и постоянно се стресирам когато пресичам, че там често стават злополуки. И по закон точно там решава, че може сам да върви, без да го държа за ръката и започва да бяга. #Crazy Когото го хавана започва да се сурка по земята и да реве с пълно гърло, та всички погледи събираме. След като почистим 5 минути улицата с панталон, се ядосвам и го хващам под мишница, а той започва да ме рита и да крещи "плути мама киа"(пусни мама Киро). Потъвам в земята от срам! Embarassed Обаче, докато стигна до вкъщи, имам да качвам баир,  вече ми е минало и не се стига до шамарчета. Но най - вече да са здрави, а пък майките са за да слушат децата! Hug
Приятен и усмихнат ден на всички!  Hug Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 533
Момичета,не се притеснявайте Агенцията за защита на децата е най-тромавата институция,която съм виждала.Няма да се затича да ни арестуват,затова че се караме на децата си.Затова трябва по-често да ги 'подаряваме" за малко на баби,лели и други роднини и НЕроднини като татковци,свекърви и т.н ,ами тогава много ще се обичаме и няма да сме нервни,да ги влачим по улиците с едната ръка,а в другата да мъкнем торби. bowuu

# 20
  • Мнения: 87
ох писах разни разсъждения по въпроса с прищевките на децата, ама го затрих. та друг път ще кажа мнение.
само да вметна, че в нас аз съм лошата, но покрай бебо се научих да бъда много по-търпелива и с повече разбиране да подхождам към иван.

галчони, чесито на сестра ти, да бъдат много щастливи   bouquet (и аз си пожелавам същото за моята Simple Smile)

# 21
  • Мнения: 468
Най - накрая изчетох всичко. Човек два дни да не влезе и вече име нова тема. И в нас аз съм лошата, защото от мен са забраните и крясъците.А тати добрия. Той всичко позволява и купува.За това ни е най - големия спор. Понеже почива само в събота , а през останалите дни е до мноогоооо късно на работа.Почти всяка събота се купува нещо било играчка или диск.И то само на баткото, Никол не разбирала( според него). А тя горката само чака някой да влезе в нас с чанта и започва да тършува , дали има нещо за нея.
 Имам и един въпрос. Кажете откъде да купя от тези грейки(или там както се водят),като костюмите за ски., за Никол. Дано ме разбрахте , че не знам по какъв друг начин да го обясня, не че Никол ще кара ски. Може да е цял или от две части.

# 22
  • Мнения: 152
Галчони- честито за сестра ти. Хайде скоро да тропнете една сватбичка  Laughing.
И моя мъж ми предложи на 14 февр. преди 5 год. Да си призная бях в шок, не го очаквах, но веднага казах 'да'  Mr. Green

Доста крещях на Ники и често я шляпвах по дупето, а тя само колко сърдито и убидено ме гледаше....веднага ми ставаше жал, но нервите ми не издържаха. Всеки път си казвах, че няма да викам така, но до следващия път и пак повишавам глас. Но тя ме разбираше и спираше да прави белята. А мъжа ми все ми се кара и ми повтаря, че с крещене и с лошо нищо не става. Големи конско следва от негова страна.
Супермама- Ники също не искаше да върви пеш. Мрънкаше, носех я, а сме на 5 крачки от парка. трябваше доста време, докато разбере, че няма да я возя с количката, а трябва да върви. Та ще има тръшкане докато Коко свикне да върви сам . За килцата- съм +9 и след раждането имам ужасен запек. Тъпча се с овес. ядки, трици, сушени плодове, вода, ама положението не се подобрява особено.

# 23
  • Мнения: 120
Здравейте!
Рени- Hug
gachoni -Честито!(Аз пожелавам това на сестрата на мъжа ми)
От както съм родила Мири и аз като че ли съм станала по-търпелива.Въпреки,че децата са си деца и си искат своето,аз не съм от много либералните родители.В къщи мъжът ми е добрата фея,а аз злият дух.И Мирела намира за какво да се тръшка и мрънка,а аз все обяснявам ли обяснявам.Ако това не помогне малко крещя,ако и това не помогне я оставям да си поплаче....края винаги е различен.Ако много се ядоса и изпадне в предистерично състояние я гушвам и туширам проблема.На улицата не ми е правила театро...като цяло не мога да се оплача от децата си(баткото беше по-разбран сякаш).Помощ от роднини и нероднини и аз не отказвам,но желаещите и можещите останаха малко,т.е.само майка ми.
И мъжът ми така като се е прибирал по-рано от задача вместо да се зарадвам, стоя втрещена на вратата,като че ли има проблем.

# 24
  • Мнения: 120
Момичета,ето нещо, което прочетох в една друга тема и ми хареса.

Какво искат да кажат децата ни:
1. Не ми давай всичко, което поискам, понякога искам, за да видя какво ще получа.
2.Не ми заповядвай винаги.Ако вместо заповеди ме милваш, аз ще правя всичко с по-голямо желание.
3. Изпълнявай обещанията си.Ако ми обещаваш награда - дай ми я.Ако е наказание - също.
4. Не ме сравнявай с никого, особено с моя брат или сестра.Ако ми кажеш, че съм по-лош от другите ще страдам.
5. Не ми викай-ще те уважавам по-малко.Ако го правиш, ще научиш и мен да го правя, а аз не искам.
6. Не поправяй грешките ми  пред другите.Учи ме да бъда по-добър, когато сме сами.
7. Ако правиш всичко вместо мен, аз никога няма да го правя.Остави ме да се науча сам да се оправям.
8. Когато направя нещо лошо, не ме питай защо го правя.Понякога и аз не знам.
9. Дръж се с мен сърдечно, както се държиш с приятелите си.Това, че сме семейство, не значи, че не можем да бъдем приятели.
10. Не ме карай да правя нещо, което ти не правиш.
11. Когато ти говоря за проблемите си, не ме засичай, че нямаш време.Опитай се да ме разбереш и да ми помогнеш.
12. Обичай ме и ми го казвай дори ако не смяташ, че е необходимо.

# 25
  • Мнения: 456
Момичета,ето нещо, което прочетох в една друга тема и ми хареса.

Какво искат да кажат децата ни:
1. Не ми давай всичко, което поискам, понякога искам, за да видя какво ще получа.
2.Не ми заповядвай винаги.Ако вместо заповеди ме милваш, аз ще правя всичко с по-голямо желание.
3. Изпълнявай обещанията си.Ако ми обещаваш награда - дай ми я.Ако е наказание - също.
4. Не ме сравнявай с никого, особено с моя брат или сестра.Ако ми кажеш, че съм по-лош от другите ще страдам.
5. Не ми викай-ще те уважавам по-малко.Ако го правиш, ще научиш и мен да го правя, а аз не искам.
6. Не поправяй грешките ми  пред другите.Учи ме да бъда по-добър, когато сме сами.
7. Ако правиш всичко вместо мен, аз никога няма да го правя.Остави ме да се науча сам да се оправям.
8. Когато направя нещо лошо, не ме питай защо го правя.Понякога и аз не знам.
9. Дръж се с мен сърдечно, както се държиш с приятелите си.Това, че сме семейство, не значи, че не можем да бъдем приятели.
10. Не ме карай да правя нещо, което ти не правиш.
11. Когато ти говоря за проблемите си, не ме засичай, че нямаш време.Опитай се да ме разбереш и да ми помогнеш.
12. Обичай ме и ми го казвай дори ако не смяташ, че е необходимо.

 Peace

Ние сме си в къщи днес - вчера имахме 39 температура. Доки каза, че е вирусна инфекция и пием само сироп за кашлица и свещички за температурата... Днес сме по-добре, и може би утре сме пак на ясла...

Лек ден на всички.  Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 506
Най-вече за едно голямо гуш на Ниночка и Рени влизам Hug Hug Бодилчето много хубаво го каза за вратите и портите. Аз ви желая да сте здрави, вие и дечицата и да не губите за миг вярата това колко прекрасни, силни и заслужаващи щастие сте. А то със сигурност ще дойде Hug Тъжничко ми стана, де - няма какво да си кривя душата.....

Ние "подарихме" Габи за три дни на далечната баба и изкарахме мноооого приятна, питейна, хранителна и отпускаща почивчица в района на Априлци. От утре - пак на тръстиката Tired

Бой за сега не и хрумва да ползва на моята шушка. По улиците върви прилично, но само при условие, че вътрешно съм примирена колко бавно и с кратки резки промени в маршрута ще е придвижването. Инатът расте обаче, иска ли нещо става страшнооо

Майче, от трохите по пода понякога можем човек да изхраним Wink

# 27
  • Мнения: 482
Krisis   - такива грейки от хубава материя (гортех или производните им) съм виждала в магазина на Руканор в МОЛ-а до Хемус, бяха и на прилична цена за такова нещо. Етажа е -1, погледни там - можеш и да си харесаш. Аз съм отмъквала от там обувки, непромокаеми за Дани - 40 лв., малко преди нова година пък направиха и отстъпка 20 %.

Рени  Hug важното е да не се предаваш

# 28
  • България
  • Мнения: 3 621
Много ви благодаря на всички  Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: X
Здравейте и от мен! Да ви попитам-някой може ли да ми препоръча фирма, която организира еднодневни екскурзии до Гърция, с посещение в Икеа?

Общи условия

Активация на акаунт