Възпалено гърло - 3седм. - ефикасен антибиотик?

  • 3 740
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 880
От три седмица ме мъчи гърло (слабо място ми е), предполагам стана от простуда.
Минах 5дни с Тандум верде, след това биопарокс (от който нямах ефект, а даже ми отвори лека кашлица, когато го впръсквах), ходих на лекар, каза ми да го спра и да пия ант-к - Бисептол, 5дни, само че ми казаха че е вреден и в аптеката ми дадоха Клацид 500мг, 5дни, нямах ефект.
 След него приемах 3-4дни Хербитусин за смучене (гърло и бронхи), без ефект. Чат пат правя гаргара с оцет (1-2 пъти на ден), (содата имаше минимален ефект), остана да пробвам с нишадър. Имам и Гранофорин, но сам не мога да се намажа, ще си помисля за гаргара...

Понеже искам по-скоро да се оправя, се замислих за втори антибиотик + пробиотик / така и така съм се почнал/.
 Можете ли да препоръчате някой ефикасен, че предния път беше наслуки. Вече нямам време за експерименти.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Ама направо се чудя на вас и на лекарите ви. Тайнствената дума "антибиограма" да сте я чували? Пък ако лекарят ви е идиот, не бъдете и вие - отивате в лаборатория, давате гърлен секрет и ви правят антибиограма и става ясно КОЙ е антибиотика. Баз направление е под 20лв.

# 2
  • Мнения: 46 438
Ама направо се чудя на вас и на лекарите ви. Тайнствената дума "антибиограма" да сте я чували? Пък ако лекарят ви е идиот, не бъдете и вие - отивате в лаборатория, давате гърлен секрет и ви правят антибиограма и става ясно КОЙ е антибиотика. Баз направление е под 20лв.
И аз съм без думи.
3 седмици налучкване, докато онова, което е там си работи необезпокоявано ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 9 880
Става ли с направление?

Веднъж си правих за гърлен секрет и "нищо" не откриха?

При докторката годих веднъж само.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Става и с направление, искайте за гърлен секрет и антибиограма. И като веднъж не са ви намерили нищо, не значи, че и сега е така. От друга страна - ако и сега не намерят нищо проблемът не е за антибиотик и напразно си тормозите организма с антибиотици.

# 5
  • Мнения: 7 325
И на мен гърлото ми е слабо място. Целогодишно ходя с шалове, като ги сменям според сезона. АБ до сега съм пила само веднъж, но се докарах до страшно положение. От тогава ползвам бабешки методи - нощем компрес, денем гаргара с клеева тинктура и чай с настърган джинджифил. Не е приятно, никак даже, но ми помага.
Ако докторите ни решат, че гърлото е за АБ дават Аугментин.

# 6
  • Мнения: 46 438
Колкото повече се изнежвате, толкова по-зле става.
И аз бях така преди.

В момента много алергии са провокирани, не изключвайте и този вариант. Срещат се и при хора, които никога не са имали такива.

# 7
  • Мнения: 344
Бременна съм и 10 дни ме боля гърло. Смучех прополки, пиех чайове и нищо. Личната ми каза да си направя компрес с безсолна извара и ако не мога да спя с него, да седя поне 5 часа през деня. Мина ми.

# 8
  • Мнения: 1 156
Гърлото ми е слабо място и на мен от много години.Какво ли не съм пила,какво ли не съм ползвала,къде ли не съм ходила.Станах спец по антибиотици и като цяло по лекарствата свързани с гърлото,както и много бабини рецепти.Сигурно няма антибиотик за гърло,който да не съм пила.И то и затова вече нищо не ми действа,много "умно" лекуват нашите лекари.Не всички,разбира се.Но съм научила и знам едно-винаги гърлен секрет и антибиограма и никакво самолечение и изпробване на силни лекарства през глава! Също така подсилване на имунната система,но не с хапчета,сиропчета,капки и всякакви подобни закупени от аптека а само с натурални продукти.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 880
гърлен секрет и антибиограма едно и също ли е?
Утре ще отида, взех талон.

# 10
  • Мнения: 46 438
Антибиограмата е резултатът от изследването, показва има ли бактерии и е отбелязано към кой АБ за чувствителни.
Секрет е материалът, който се дава за изследване. В твоя случай е гърлен, при друг от нос, уши и др.

# 11
  • Мнения: 4 151
Колкото повече се изнежвате, толкова по-зле става.
Именно. Peace Опитай и с подсилване на имунната система.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 880
Явно ще качат резултатите в понеделник, но това ли е само антибиограмата?

Гърлен и назофарингеален секрет.
-Изследване за патогенни микроорганизми (аеробни)   
-Изследване за Candida

# 13
  • София
  • Мнения: 9 880
Отрицателни са резултатите.
Не са ли много малко щамовете?

Какво следва?

Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 15:08 от Starrydream

Общи условия

Активация на акаунт