Къде спи вашето поотраснало кърмаче и как се кърмите?

  • 1 916
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 189
В началото си спеше в нейното креватче, но когато започна да се буди по-често през нощта прецених, че за мен и за нея ще е по-добре да спим на едно легло. Нямам идея докога ще е така, важното е, че всички сме доволни. Иначе и ние мислехме поне от 6-тия месец в отделна стая, но плановете ни се промениха малко Laughing
Обичаме да пътуваме и не е имало проблем досега. Кърмила съм в движение и сме спирали- зависи от ситуацията.

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
В началото спеше в креватчето си, аз ставах да я кърмя и редовно заспивах на фотьойла. Случваше ми се да заспя там и да се събудя за следващото кърмене.  ooooh!
Затова, а и заради коликите, я взех при нас в леглото, и така до сега...
Все още суче по безброй пъти, но много ми харесва да си я гушкам и да ми е под ръка във всеки момент. Честно казано, никак не ми се иска да я местя пак в леглото й, но скоро ще трябва, защото татко й се сърди, че ни е тясно.
Обикновено тя спи по средата, с разперени ръце, а ние с таткото сме се опънали в двата края на леглото и не шаваме. hahaha
Относно пътуванията - не сме имали проблеми с кърменето.

# 17
  • Мнения: 1 479
Айде и аз да се включа...
Калоян - 10 м. спи в собствена стая от 1-вия ден. Нямам проблеми с това, той сега дори не иска да спи в нашето легло, по-удобно му е сам, може да се върти на където си поиска, а и няма кой да му мърда на главата, в смисъл, 4е когато е при нас (слу4вало се е при хрема или кофти зъби) все някой помръдва и той не се 4увства добре....ина4е спя с него на спалнята през деня, когато таткото е на работа...Ве4е мн отдавна свикнах да ставам нощем за кърмене, в неговата стая има и голямо легло, на което се кърмим и после пак си го слагам в креват4ето...аз устискам първите месеци, когато той се будеше по 3-4 пъти на нощ, та сега ли, когато я се събуди, я не през нощта....
Аз също имам познати, на които децата им спят МЕЖДУ тях, а отдавна не са кърма4ета, даже има и такива, които никога не са били...а са над 3 и 4 години и ги правят луди, ритат ги, заемат най-разли4ни диагонални пози и 4есто един от родителите спи с крака върху корема си илиглава между коленете...това за мен е абсолютно неприемливо....и този, който е решил да отдели детето си след време, според мен ще срещне мнооого трудности....навикът е втора природа (има една поговорка)....
Абе хора, вие тия татковци как ги задоволявате, бре! Детето не би трябвало да става при4ина сексуалният ви живот да претърпи промени....къде отива близостта, която сте имали преди детето? Не ми казвайте, 4е тя даже се е засилила, когато имате дете в спалнята си...това може би е вашата гледна то4ка, но бащите никога няма да възприемат детето както вас, те нямат май4ин инстинкт и тези гушканици  със сигурност им доставят удовлетворение, но желанието да имат жена и любовница е от първостепенно зан4ение при тях....а и сега между 25-40 години, те са в разцвета на силите си! поне това са моите наблюдения....

# 18
  • София
  • Мнения: 6 688
...аз устискам първите месеци, когато той се будеше по 3-4 пъти на нощ, та сега ли, когато я се събуди, я не през нощта....
....Абе хора, вие тия татковци как ги задоволявате, бре! Детето не би трябвало да става при4ина сексуалният ви живот да претърпи промени....къде отива близостта, която сте имали преди детето? ....
Както писах по-горе, в първите месеци нощем спеше повече, отколкото след като стана на 10 месеца, за мен проблема започна /най-вече заради зъби, но не само/ след това, на 1 г. ми се е случвало да се буди и по 10 пъти, което на 1-4 месеца не се е случвало. Е, да ставам 10 пъти на нощ ми идва доста нанагорно.
Относно близостта - няма как да се гушкаме с дете между нас - факт, но пък секс се прави и на друго място, не само в спалнята, дори разнообразява сексуалния живот. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 150
Спи на 20 см от леглото на мама и тати. Немислимо е да го местя в друга стая/ а има 3 свободни  Laughing / - някак не съм спокойна. Може и да греша, но то все  още си ми е онова малкото , което има нужда от мама по всяко време на денонощието. А аз съм длъжна!!!

# 20
  • Мнения: 327
Моето поотраснало кърмаче към момента спи между мама и татко.Не си представям да ставам нощем и да се разнасям от стая в стая,не само аз,но и децата и мъжа ми не биха се наспивали.В случая просто нямам избор,май Thinking
Не виждам с какво те притеснява пътя,особено с кола-повечето деца на тази възраст просто го проспиват,а и по-големите,особено ако са научени от самото начало,че мястото им е в само в тяхната седалка.Случвало се е с малкия да се возим с колата на съпруга ми където няма детска седалка и направо е неудържим,но в негова си седалка е кротък и не протестира.

# 21
  • Мнения: 1 479
Така е, секс се прави и на друго място, но не постоянно. Ние не сме тийнейджъри, да се ..каме по Плотовете....трябва да се запази семейния уют и семейното ложе....
А за факта "Аз съм длъжна" - за мъжете си не сме ли длъжни...

# 22
  • Мнения: 384
Поотрасналото ми кърмаче спи в кошарка, която е долепена до нашата спалня. Така си свикна от самото начало. Буди ме на час-два, ставам, кърмя го и го връщам в кошарката. Спалнята ни е широка и има място за него, но той не обича да спи между нас, иначе за мен би било улеснение да го кърмя така.

# 23
  • София
  • Мнения: 438
Ами сигурно ми се чудите, но около мен от по-близките ми няма успешно кърмили жени...
Повечето изобщо не кърмиха, някои издържаха до 2-4 месец. Затова и немога да разчитам на техния опит.
Все ме питат до кога ще кърмя и не ми ли пречи - наспала ли съм се и други подобни - все едно бебетата на АМ не се будят изобщо нощно време Wink

Същата работа е с пътуването - ходене някъде с бебе им се вижда като невъзможна за организация хамалогия и мъчение.

Аз обаче без мишлето нямам нито желание нито намерение да ходя на почивка в близко бъдеще, а и не ми се струва да е чак пък такава сложнотия - нали така и така се гледаме с него по цял ден, само ще сменим малко пейзажа за разнообразие на майка му, че няма и да домакинствам като бонус Wink
Та реших да посъбера малко мнения на кърмачки, за успокоение на таткото и да не се чудя дали ми е правилно решението Wink

# 24
  • Мнения: 11 100
Абел  newsm10

Питай ги ти по-добре тях как се успокоява нощем плачещо не-кърмаче...  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 401
Същата работа е с пътуването - ходене някъде с бебе им се вижда като невъзможна за организация хамалогия и мъчение.
Сигурно така им се вижда защото не кърмят и трябва да разнасят разни шишета, да ги стерлизират, да затоплят..., пък с кърменето яденето на бебето винаги ти е готово, а пък и лесно можеш и да го успокоиш с цицата по време на път, ако да речем  му е скучно. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 242
Хм.. като прочетох заглавието се замислих, да те насоча към дългокърмещите  Mr. Green Нешо поотраснало не ми се вижда подходяща дума за бебе на 2-3 месеца  Blush
Иначе по темата - моето винаги е спяло и още спи до мен на спалнята.. Няма си легло.
Ще има като има детска .. тва лято евентуално  Flutter
За пътуването гледам обсъждате.. Ние често ходим до Буграс, че мъжо е от там.. И Тони пътува 3 часа смучейки.. Спира ми тока  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 438
Хм.. като прочетох заглавието се замислих, да те насоча към дългокърмещите  Mr. Green Нешо поотраснало не ми се вижда подходяща дума за бебе на 2-3 месеца  Blush
...

Ми поотраснало, щото нали става въпрос като стане към 6 месеца - на мен такива ми се виждат поотраснали   Crazy 
Той на 2 месеца беше 6.300 - кой го знае като стане на 6 месеца колко ще е с тези темпове Laughing

# 28
  • Мнения: 8 242
Хм.. като прочетох заглавието се замислих, да те насоча към дългокърмещите  Mr. Green Нешо поотраснало не ми се вижда подходяща дума за бебе на 2-3 месеца  Blush
...

Ми поотраснало, щото нали става въпрос като стане към 6 месеца - на мен такива ми се виждат поотраснали   Crazy 
Той на 2 месеца беше 6.300 - кой го знае като стане на 6 месеца колко ще е с тези темпове Laughing
Е и моейто на 3м. беше 7300 Simple Smile ама после позабави темповете Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 2 376
Ние си събрахме леглата и в момента госпоицата спи половин нощ в нейното легло,  другата половина в нашето. Понякога изцяло в нашето. /преди само в нашето/
За пътя, аз не бих я кърмила в движение в кола. Прекалено е опасно. Ние или отбиваме или ако няма как давам да ми дъвче свития пръст. Скоро обаче не се е налагало нито едното, нито другото. Като я сложим в кошницата се успокоява, а в колата и е интересно да гледа и почти винаги в крайна сметка заспива дълбоко, толкова дълбоко, че не можем да я събудим да яде. Единственото нещо е, че гледаме винаги да има човек на задната седалка до нея.
За наддаването - ние на 2 месеца и нещо удвоихме теглото, а на три го утроихме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт