Бихте ли се отказали от достиженията на цивилизацията...?

  • 8 334
  • 264
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Не. На първо място заради постиженията в медицината.
Единственото, от което се отричам е замърсяването на Земята.  Wink Лесно, нали? Искам производство без мръсотия.  Laughing

# 16
  • Мнения: 25 620
Е, това е само един компютър, како! Wink
Цивилизацията само туй ли ти донесе?


Не, но всичко върви в комплект. Или се връщаш в пещерата (поне на село в кирпичената къща с кладенеца и газената лампа), или си дишаш мръсния въздух в града и продължаваш да осираш природата.
Такива избирателни неща като "ще си ползвам компютъра и колата, и климатика, и..., ама не ща да ми слагат продуктите в найлонови пликчета" ми звучи твърде лицемерно.
Или да се къпеш по три пъти на ден, но да спираш водата, докато си търкаш зъбите.  Laughing

# 17
  • Мнения: 8 999
Бих се отказала от самолетите. И без друго ме е страх да летя. Всичко останало ми е жизнено необходимо.

# 18
  • Мнения: 25 620
Децата могат да са здрави и в големите, мръсни градове, стига да се отглеждат правилно.

Как? С противогаз и латексови ръкавици ли?

# 19
  • Мнения: 2 132
Не, не бих се отказала от нищо( да не ми се налага, де) Peace

# 20
  • Мнения: 2 491
Малко ще ми е трудно, защото твърде много съм привикнала към всички благинки на съвременната цивилизация, така да се каже ме държат в плен Grinning Пък и в крайна сметка, това е начина на живот в момента... Въпреки всичко ми е кофти, когато малкият играе на компютъра, вместо да оцветява или да си играе детските игри, не че не го прави, но все по рядко Tired, пък и на компютъра му е по интересно, нали и там може да оцветява Rolling Eyes
Някак си сме заробени от съвременните технологии, осъзнаваме го, но май и не можем без тях Confused
Иначе е хубава идея да се откажем от найлоновите торбички, но лично аз все си казвам от утре и...

# 21
  • Мнения: 1 547
Хм... бих се отказала от повечето сякаш, и то с голяма радост. За истински постижения приемам самолетите и лаптопите с Интернет, всичко друго ми е непотребно  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 892
И какъв е смисълът от отказ?

# 23
  • Мнения: 1 547
И какъв е смисълът от отказ?


Свобода?

# 24
  • Мнения: 4 892

Приемам.
Ако е личен избор, за някаква личната свобода.
Не и с някакви грандиозни световно спасителни цели.

# 25
  • Мнения: 194
Незнам дали напълно мога да се откажа от всичко, но като се замисля ..., би трябвало Thinking

За съжаление сме консуматорско общество Tired

# 26
  • Мнения: 174
Склонна съм да се откажа от някои достижения на цивилизацията, но не и от пералната машина... Joy

# 27
  • Мнения: 25 620
Склонна съм да се откажа от някои достижения на цивилизацията, но не и от пералната машина... Joy

То така се почва. После и в прахосмукачката ще се вкопчиш...  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
Не. А би ми се искало да можех. Прекалено съм зависима от тях. Лятото на морето, обаче, се отказвам от доста.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 330
Категоричен отказ - категорично не  Laughing. Ама пък и принципът на устойчивото развитие е удовлетворяване собствените нужди, без да се застраши тази способност на идните поколения? Т.е. залагам на постигане на баланс между екологичните, социалните и икономическите измерения.

Общи условия

Активация на акаунт