Пролапс на митрална клапа

  • 29 006
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте.
Аз също имам пролапс. Моя са ми казвали, че е под първа степен, и че наистина е козметичен дефект. Не са ми давали нищо за пиене и до ден днешен. Откриха ми го преди 10-ина години. Случайно при преглед на майка ми, която е с инфаркт докторката реши ей така да ме погледне и оп...изненада. Не знам каква е връзката но аз също съм доста избухлива натура, нервна и все за нещо притеснена, за мен, за децата, за мъжа. И аз си вземам валидолче от време на време. След раждането на втория син получих едно такова прескачане на сърцето. Особено вечер като си легнех, и през деня го усещах но вечер най осезателно. 1, 2, ..., 4. 3- прескача и така може в минутата по няколко пъти, нямаше някаква последователност това прескачане. Ходих на ендокринолог и ми каза, че съм добре. Тогава пък въобще не се сетих за кардиолог и че може да има нещо с пролапса. Някак с времето отмина само. Сега за нервността обаче пия антидепресанти, че много бях изкрейзила напоследък. Моя пулс като цяло е слаб, около 65 варира. Иначе като реши да прескача си го усещам сърцето направо в гърлото. Shocked

# 16
  • Мнения: 686
А дали са ви казвали доктори, че при пролапса се увеличава рискът от разни панически разстройства, и въобще че предразполага към депресии и други психо аномалии?

На мен първо ми бяха казали, че цял живот трябва да си пия бетаблокера, макар много малка доза, а при последното ходене при кардиолог той каза, че мога и да спра бетаблокера. Не зная обаче дали да му вярвам и ме е малко страх. Вчера не пих хапчето и си чувствах неспокойно сърцето, днес - също, но нищо чудно при мен да е психосоматично. Колко от вас пият бетаблокер всъщност?

# 17
  • Мнения: 1 428
Вчера на детето ми поставиха диагнозата лек пролапс на митралната клапа.Искат да и махнат сливиците, защото направи три скарлатини една след друга .Притеснявам се  как ще се радвият нещата занапред.Според лекаря с годините проблема се усложнява и няма никакво лечение.Но пък ми каза , че всяка трета жена е с пролапс, даже много от тях не знаели ,че го имат.
И на нас каза антибиотик при всяка интервенция или инфекция.Викат ни на контрола след 6 месеца, но аз май няма да издържа да чакам толкова и скоро ще поискам ново мнение.
Дали този пролапс ще се изживее, как се живее ,задължително ли се пият лекарства-бетаблокери?
От скарлатините ли е или така се е родила?Ще бъде ли пълноценен човек?Иначе пулса и в нормално състояние е около 100, на 5 годинки е.
Много въпроси имам , а лекаря не ми даде отговор на нито един-нямал време сега.Почувствах се така , все едно са ме ударили с мокър парцал.

# 18
  • Мнения: 1 163
Helen-mama не се тревожи мисля, че все още няма място за тревога. Моят пролапс ми го откриха на 33 години. Толкова време съм живяла с него. Хапчета не пия изобщо но моят е първа степен. Не е от скарлатината. Така се раждаш и това е. Моят доктор каза, че много хора го имат но някой умират и не разбират даже че са го имали. Живея си пълноценен живот и винаги съм живяла такъв. Имам си детенце и въобще нищо не ми пречи да живея добре. На скоро отказах и цигарите и сега въобще не си усещам сърцето / преди имах на моменти силно сърцебиене все едно ще ми фръкне сърцето така се виждаше през блузата/ Спортувала съм усилено преди да родя. Ами това е. Дано поне малко да съм те успокоила.  Hug Hug

# 19
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз съм с пролапс, откриха ми го този Януари. На 32 съм. Обиколих 4 кардиолога в града, като двама от тях ми правиха и ехо - първа степен е. До сега не съм знаела за него и съм живяла съвсем нормално, бях със силен имунитет, родих две деца. Просто сега медицината има много добра техника, която успява да види неща, който са ги имали хората и преди. Завеждащата на кардиологичното отделение беше много внимателна, обясни ми подробно какво е, каза че е като счупена спица на чадър, и накрая го сравни с бемка.
Но откакто разбрах за него не съм добре, постоянно мисля за него, така си докарах страх, от там адреналин в повече и учестен пулс с екстрасистоли. Сега пия бетаблокер, най-мижавата доза.
Човек, който знае по-малко е по-щастлив.
Дано намерите добър кардиолог, на когото да имате доверие, но не ходете често на лекар, все пак ще е стрес за детето, препоръчват веднъж годишно. Мисля, че спорта също помага, особено плуването.
 Hug

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 23:42 от barfly

# 20
  • Мнения: 433
Здравейте,моя пролапс на митралната клапа го откриха, когато бях на 20 год.(сега съм на 35год).До тогава спортувах активно.Имам 2 деца родени по нормален начин.Не съм пила лекарства. Кардиоложката тогава каза ,че е козметичен дефект и 17% от жените го имат.Каза ,че това са жени с по-грацилен скелет и да живея нормално.Аз продължих да тичам за здраве.Имах екстрасистоли ,но мисля ,че бяха от щитовидната ,защото в последствие ми откриха и хипотиреоидизъм на Хашимото.На мен ми помагаше една бабина рецепта за прескачанията:сока от 1 лимон,2 суп. лъжици зехтин и 1 суп. лъж. мед; пие се 3 пъти на ден по 1 суп. лъжица на гладно.

# 21
  • Мнения: 686
didikeh, едва сега виждам отговора ти и тази рецепта - това специално за прескачанията ли е? Много странно - не знаех, че може да се повлиява с някакви природни средства, но на всяка цена ще опитам.

Искам да попитам - често ли имате прескачания? Аз не зная моето прескачания ли са или като "спиране" за секунда на сърцето - за едно и също ли става въпрос? Това ли е екстрасистули? Направи ми впечатление, че го получавам само вечер и само ако съм имала голям стрес или не съм се наспала предните дни. Иначе и аз съм с проблеми в щитовидната - при мен е базед. Та се чудех и от кое са прескачанията/спиранията - от пролапса или базеда?  Whistling

Човек, който знае по-малко е по-щастлив.

Напълно съгласна!  Peace Когато не знаех, че имам пролапс, имах от време на време сърцебиене или прескачане, но не се плашех, а сега се вглеждам и го мисля и се паникьосвам. Това е по-неприятно и от самия дефект.

Helen-mama, и аз искам да потвърдя, че няма нищо особено в това състояние, стига да не си наплашен. Никога не ми е пречело за нещо. Родих без да зная за него - нормално, без грам упойка.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 546
Ето отново да се включа в темата. Когато е в границите на първа степен, както повечето явно е съвсем нормално положението. Откри ми го много добър специалист, на който вярвам безрезервно. Благодарение на нея майка ми живее с инфаркт и само на лекарства с половин почти сърце вече много години. Не ми е изписвала нищо. Родих и двете си деца със секцио. За първото не знаех и не знаех, всичко мина добре но се възстанових бавно. За второто ме следи кардиолог и всичко беше добре, родих пак секцио в присъствието и на кардиолог. Възстанових се доста по-бързо. Сега ми прескача от време на време, дори и, както казвате "спира" за секунда и пак не пия нищо. Напрежението, умората и стреса съм забелязала, че ми влияят. Няма начин - такъв е живота.  Peace
barfly  не мисли за това! Peace Колкото повече го мислиш, толкова повече ще си усещаш сърцето да прескача.  Mr. Green Успокой се и си гледай живота. Hug Това за пиенето на АБ съвсем наскоро го разбрах, до сега не съм го правила и съм се оправяла само с повече засилено сърцебиене по време на вирусите - нищо по-сложно. Сега ми предстои вадене на мъдрец та съм се замислила за пролапса и АБ. Rolling Eyes

# 23
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И на мен ми предстои вадене на мъдрец, който няма къде да изникне, че са и два даже. Но мисля да се доверя на стоматолога (хирург). Или все пак трябва да посетя и кардиолог преди това?  newsm78

# 24
  • Мнения: 175
И аз имам пролапс първа степен. Отказах да пия лекарства. При сърцебиене не викам бърза помощ, а се опитвам да се успокоя, дишам дълбоко, разхождам се и т.н. Разходките, плуването, лекият спорт много помагат. С възрастта обаче положението се влошава, но колко бързо ще напредва това влошаване зависи от начина ти на живот. Don't worry, be happy Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт