ЮНСКИ мами 2009! Тема № 32

  • 13 492
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 475
Гъди, ама синковеца може да ти направи подарък и за твоя рожден ден да се появи, където 5-ти, там и 3-ти!! Wink

# 271
  • Мнения: 57
Аз пък имам баба, родена на 16ти. Първо термина ми беше 30ти, после стана 23ти, сега мина на 17ти..... направо ще се натресем на нейния рожден ден и то точно защото аз не исках Simple Smile а си бях пожелала "раче"...

# 272
  • Мнения: 136
somebody , и този вариатнт съм го мислела, ама стигнах до извода, че хич не ми се вижда романтично да празнувам рожден ден, разчекната на магарето. Крайният подарък, т.е. малкият, със сигурност ще е прекрасен, но пък само още колко неща ще получа - клизмичка, някое и друго шевче евентуално, родилни болчици. Та предпочитам да ми го спестят  Laughing  Ама си е Божа работа де.

Вие харесали ли сте си някакво конкретно число за раждане? То не че някой ще ни пита де (говоря за натурално раждащите)  Mr. Green

Amorevole, и моят доктор е ЗА до 2 чаши алкохол на ден, но спомена само вино или бира... cheers

На мен пък от време на време как ми се иска да си изпафкам няколко цигарки една след друга. Все още има моменти, в които много ми се пуши...  smile3546

Установих, че днес ме боли много коремът и кръстът заради газове. Лошото е, че не ме избиват на пръцкане, а само ми подуват допълнително корема и ми е супер кофти newsm78

Момичета, извинявам се за простотийката, която ще ви покажа, но просто не мога да спра да се смея какви неща измислят хората. Пратих я и на Жоро и му казах, че ако слуша, ще му купя такава, а той ми върна мейл "Абе ти работа нямаш ли си?"  Joy

http://imagechan.com/images/282b2e7ad1f47a03e3d3fb993c8b770c.jpg

Пак да се извиня  hahaha

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 17:40 от Gydelichkova

# 273
  • Мнения: 69
ayas , аз живея от 2 години тук и от скоро съм я чула като име.... по - точно ми казаха, че се занимава предимно със стерилитет и от известно време практикувала в Мездра. Много се заблъсках по тия доктори , докато се ориентирам... и пак не съм ориентирана  ooooh!

# 274
  • Мнения: 69
 Gydelichkova   , аз не съм, но виж свекърва ми е убедена, че ще е на термина  - 8-ми  Whistling  ooooh!  Първо трудно преглътна зодията, от както разбра, че аз съм близнаци, все я оплюва тази зодия, а сега.... 

# 275
  • Мнения: 639
Цигари не ми се допушват, даже ми става гадно от мисълта за тях (а как ги нагъвах по кутийка на ден  Embarassed ), НО - дръпвала съм си няколко пъти - сутринта, с точно определена и единствена цел - ходене до тоалетна, само това!
Gydelichkova, 5 юни наистина си е хубава дата - много любим мой човек + съученичка/приятелка са родени тогава и са много готини хора! При нас целият юни е изпълнен с пазници - рождени дни, именни дни - направо няма празно! Явно и при вас се очератва да е така.
gmarinova,, приближаваш ме нещо - я на термина ми ще родиш, я на рождения ми ден  Laughing Ако първоначалният ти термин е бил на 30юни, е твърде вероятно да си имаш раче  Wink

# 276
  • Мнения: 27
Ето ме и мен.Днес отново ми беше слаб нета и не можех да се свържа.
Тая нощ не можах да спя и цял ден си лежах.Явно вчерашния ден ми дойде в повечко,то не бяха  разходки,гостита...
Межд другото снощи в едни приятели пихме страхотно домашно винце с плодове мммм.Това е божествена напитка.
Отдавна се каня да отворя темата за подготовката за кърмене.Кога трябва да започне да се обтриват зърната,време ли е вече?
Знам че после е много болезнено,ако не се подготвят предварително newsm78

# 277
  • Мнения: 136
Mona-balona , кажи на твоя свекър, че нищо не разбира от зодии  Crossing Arms

И рачетата много ги харесвам, разбирам се чудесно с тях  Peace

# 278
  • Мнения: 165
raia преди се е препоръчвало подготовка, но мисля че след тридесет и някоя седмица, сега не се препоръчва и особено пък в по-ранни седмици, най-много да доведе до контракции. Преди не съм си правила никакви подготвителни масажи, не смятам и сега. Не мисля че ще имаш проблеми. Освен ако зърната са съвсем хлътнали, на бебчо ще му е по-трудно да засуче и може да се помисли за някаква предварителна подготовка.
Gydeli4kova както винаги ме разсмя  Joy
Напоследък и на мен много ми се допива винце, мъжът ми всяка вечер си изпива по една чашка. Ами нали било полезно за хемоглобина и вече без угризения си пийвам понякога. cheers

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 17:34 от vanny_76

# 279
  • Мнения: 27
Safira,гинипрал има в момента само в Румъния.Аз си го намерих с 300 зора.Но знам че почнеш ли го,пие се докрая,така че се запаси с количества ако намериш.Аз до сега го пиех на 6ч.,но от днес си го самоназначих на 8,да видим как ще се чувствам.И нещо много важно,което се надявам че са ти казали.Гинипрал се пие в комбинация с верапамил 40мг,като първо пиеш верапамила и след 20,25мин гинипрала.

# 280
  • Мнения: 35
Gydelichkova,страхотно ме разсмя и мен hahaha
Франческа,радвам се,че си добре и че се завърна сред нас. Hug
Mayflower,честита годишнина! Бъдет все така влюбени и още 100 пъти по толкова да отпразнувате  bouquet


За датата на раждането - понеже на 16-ти май влизам в деветия,много ми се иска да родя до 20-ти май,заради зодията Blush колкото и глупаво да взучи.И ако не е много нахално ако може да е на 18-ти май на моя рожден ден Laughing
Ноооооооооо каквото Господ е решил.Само да е живо и здраво бебчето Praynig

А за усещането - От скоро усещам ритниците вече в областа на пъпа или на нивото на пъпа.До преди това ги усещах ниско долу,но на последния преглед док каза,че вече момата се била обърнала с главата надолу.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 17:51 от lili_to

# 281
  • София
  • Мнения: 597
Завърнах се от доки. Голямо чакане падна. Това били контракции, които нямало да доведат до "структурни промени", важното било, че не били болезнени. Нямам разкритие, нямам гъбички. Ха, казах му, че имам течение, което по цвят и гъстота оприличавам на свинска мас и той  smile3556 Явно човекът скоро не е виждал свинска мас, знам ли newsm78
Изписа ми някакви прахчета, но забравих какви, пак магнезий, но по-силни. Каза ми, че нямало проблем да пътувам, дали със самолет или кола, щом ще е за кратко, но без секс и без мъкнене на куфари.
Тръгвам, че любофта ми ме чака с огромно безнетърпение през фирмата

# 282
  • Мнения: 482
Добър вечер и от мен Simple Smile

Франческа добре завърнала се  Hug

Добре дошла на новата мама   bouquet

Фейт - и аз не знам вече какво да пиша за Шейново, ако нещо конкретно те интересува - питай. Не е луксозно  Joy но не е и чак такава мизерия както понякога изкарват Шейново. За персонала нямам никакви забележки, направо си бяха и супер учтиви и загрижени. Ох как да опиша Вип стаята в която бях .... Всъщност те са две стай с обща тоалетна и за двете. От коридора влизаш през една врата и се озоваваш в малко "антре" - в ляво и в дясно са ти двете стай, напред ти е вратата на банята. Имаш ключ от външната врата и от твоята стая. Моята стая беше съвсем мъничка - едно легло, маса, 2 стола примерно, хладилник (другото ценно което имаше  Sunglasses) и телевизор със стотинки. Да, телевизори има навсякъде и всичките са със монети. Другата стая беше по-голяма и имаше 3 легле вътре. Първата нощ беше празна, после дойде една девойка в нея и нейния приятел или съпруг май оставаше да спи при нея. Във ВИП стаите наистина има пълна свобода. Там вече не си задължен и да си с тяхните пижами. Носеха и храна - на мен ми е носеха в стаята, не знам дали попринцип е така или защото бях симпатична на обслужващият персонал  Sunglasses ама като цяло аз изобщо не очаквах и храна да ни дават  Joy Изкарах една нощ в реанимацията - където всичко е на 6  newsm10 и бяха страшно мили и загрижени. Изкарах един ден и една нощ и в предродилно (преди операцият) защо им е това изискване не знам - ама ти вземат изследвания тогава и вечерта минава анестезиолога да си поговорите  Laughing. От този ден и тази нощ са ми и всичките социални контакти и бойното кръщене в Шейново. После във ВИП стаята или спях или бях в градинката с приятели. Аз много държах на въпросната ВИП стая, защото бях много ошашавена и предпочитах да съм самичка в този момент. Ако си по-общителна - хич няма да ти е зле в общите стай - наистина си купонясват там. В предорилна зала бяхме голяма тайфа - вече не помня кой от коя стая беше  Joy а и там "текучеството" е голямо, но беше весело и страшно понякога когато се чуваха викове от родилната зала ... Та там по едно време през ноща настаниха една циганка в нашата стая (аз спах на пресекулки тази нощ - щото мале страх от операцията). Та циганката беше от най-черните, с набраздено от белези (май от шарка) лице - абе да се уплашиш, в същото време говореше възпитано и сдържано. След раждането нейния се появи не с тумба други цигани, а с букет и плюшена играчка, после ги засичах в градинката - моткаха се заедно, пиеха кафе, носеше и храна. Та и от циганин до циганин има разлика .. а пак казвам и двамата бяха от най-църните   Mr. Green ВИП стаята беше 30 лв. на ден. За цялата болница - трябва да си носиш прибори за ядене, паста и четка за зъби естествено, дебели дамски превръзки или лигнин за лохите първите дни, 1 неразопакован пакет памперси и влажни кърпички за бебето.

Една болница до колко е добра се определя и от това колко е добро неонаталогичното отделение. МД се слави с най-доброто, за Токуда се говорят добри неща за завеждащата и оборудването в него, повечето частни болници нямат особенни постижения в тази област. Преди 2 години тежките случай (да не дава господ) от всички болници се караха директно в МД. Та, девойки, дано бебетата си изчакат термините, но тръгнете ли да раждате в 7 месец примерно, събирайте си бързо багажа и директно към Майчин дом, особенно ако нямате уговорка и с лекар и забравете изобщо в 7 месец да раждате по частни болници. Нормално е хора през чиито ръце постоянно минават бебета да са по-оптни, по-видяли и по-способни да се погрижат за едно недоносено бебе, от колкото болница която залага на лукса и конфорта и дори може и да няма дежурен неонатолог в момента. Та в тези случай - заложете на държавните болници - МД, Шейново, ТК.

# 283
  • София
  • Мнения: 6
МИЛИ ДАМИ, след обстоен преглед - ФМ при доц.Томова, най- накрая с гордост мога да ви съобщя, че нашият бебок ще бъде облечен в розова рокля на първа страничка. Чакаме принцеса с чудесни устни и супер дълги крака. Ха като баща си, определено не се е метнала на мен. Кака Маргаритка, е доволна, че ще може да и носи дрехите. Таткото е на кантар, а аз съм малко объркана - ще бъде женско царство при нас горкия ни татко. stork-girl newsm51  261uu baloni easter

# 284
  • Мнения: 9 814
takanat, честита ти розова радост!

Свиква се с мисълта за две девойки. Нали на мен първоначално ми бяха каза момче, а сега вече за трети път им потвърждават момиче, имаме за доказателство и снимков материал. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт