® E-bay - тема 22

  • 42 931
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 398
Ще съм ви много благодарна ,ако някой от вас сподели дали е имал следния случай(проблем).
Спечелих един търг в ибей преди два дни.
Изпратих  два мейла  с молба за инвойс ,но никой не ми отговаря.
Какво да правя в такъв случай?

# 76
  • виртуално
  • Мнения: 2 867
ако знаеш колко е доставката - направо плащай
Pay Now -> написваш транспорта и потвърждаваш

# 77
  • Мнения: 6 443
Ще съм ви много благодарна ,ако някой от вас сподели дали е имал следния случай(проблем).
Спечелих един търг в ибей преди два дни.
Изпратих  два мейла  с молба за инвойс ,но никой не ми отговаря.
Какво да правя в такъв случай?
И аз имам същия пробелем.Даже по-зле.Искам инвойс,а тя ме моли да платя.Имам 2 продукта от един продавч и за единия ми е сложила шипинг до Англия,за другия до БГ.
ако знаеш колко е доставката - направо плащай
Pay Now -> написваш транспорта и потвърждаваш
Не,става.Не ми дава да го редактирам.

# 78
  • София
  • Мнения: 588
Когато продавачът пусне фактура, вече не може да се променя шипинга  Naughty
Пиши мейли на продавачката и и обяснявай, че всъщност актуален ти е адресът в UK, но просто не си го сложила като основен все още... Аз миналата седмица се разправях с един, който три пъти ми пращаше фактура с доставка до БГ и твърдеше, че не вижда как са ми се променили детайлите, като исках тотал с адреса на Емпреса ooooh!
Накрая ми прати правилната фактура и оттогава само ми досажда да му оставям положителна оценка Mr. Green

# 79
  • Ловеч
  • Мнения: 69
Когато тръгнеш да плащаш и влезеш в Пейпал, в горната дясна част - срещу адреса, имаше нещо от сорта на More funding options и там някъде се задаваше всички преизчислявания на валутите да се извършват по курса на банката ти Peace
Курса на paypal се случва да е кофти, но понякога се случва да е по-добър от на банката картоиздател - явно не го сменят хептем всеки ден.Доколкото разбрах от обяснението ти и порових в акаунта се процедира така:My Account---->Profile----->Recurring Payments---->Edit Funding Options---->Conversion Options--->Две опции: Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency или Bill me in the currency listed on the seller's invoice.Спомняш ли си bubchen дали от там се променя?

# 80
  • Мнения: 200
Много благодаря на gadamer и Грозното пате  Hug.

# 81
  • София
  • Мнения: 588
Курса на paypal се случва да е кофти, но понякога се случва да е по-добър от на банката картоиздател - явно не го сменят хептем всеки ден.Доколкото разбрах от обяснението ти и порових в акаунта се процедира така:My Account---->Profile----->Recurring Payments---->Edit Funding Options---->Conversion Options--->Две опции: Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency или Bill me in the currency listed on the seller's invoice.Спомняш ли си bubchen дали от там се променя?

Аз го сменях при самото плащане и оттогава си ми излиза така, с опция за промяна.
Но сега погледнах и там, където си дала, ми е избрана втората опция. Така че и така трябва да стане Peace

# 82
  • Мнения: 301
здравейте, моля за съвет чакам една пратка от 26.01 от Германия, продавачът ми е дал тракинг номер за DHL пощите. Мога ли да проследя къде се намира пратката в смисъл дали е в БГл В смисъл че нищо не разбирам от немски а той ми е пратил дори линк с номера http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do?lang=de … ;idc=331874124744. Благодаря предварително на отзовалите се   bouquet

# 83
  • Мнения: 1 140
Излиза ето това на сайта на български пощи http://services.bgpost.bg/WebTracking/WebTracking/IPSWeb_item_ev … amp;Submit=Submit
Предполагам, че това означава, че все още не е влязла официално в България, т.е. може и тук да е, но да не е обработен пакета. Пратил го е на 4.02

# 84
  • Мнения: 301
Благодаря pepi   bouquet

# 85
  • Ловеч
  • Мнения: 69
След като е пратена пратката с DHL по добре я следи от менюто в ляво Проследяване на пратка http://www.dhl.bg.Така или иначе още я няма в БГ..

# 86
  • София
  • Мнения: 588
След като е пратена пратката с DHL по добре я следи от менюто в ляво Проследяване на пратка http://www.dhl.bg.Така или иначе още я няма в БГ..

DHL са собственици и на немските пощи и е по-вероятно пратката да дойде в системата на Български пощи. Това ме уведомиха от DHL България, когато и аз си издирвах един кашон Mr. Green

# 87
  • Мнения: 4 202
Излиза ето това на сайта на български пощи http://services.bgpost.bg/WebTracking/WebTracking/IPSWeb_item_ev … amp;Submit=Submit
Предполагам, че това означава, че все още не е влязла официално в България, т.е. може и тук да е, но да не е обработен пакета. Пратил го е на 4.02

Миналата седмица чаках една пратка от щатите, в сряда, когато проверих беше със същия статус и си мислех, че изобщо не е влязла в БГ, но я получих още същия ден. Та на мен лично посланията от сайта на пощите хич не са ми ясни  Tired

# 88
  • Ловеч
  • Мнения: 69
Направих си експеримент да проверя написаното на сайта на БГ пощи като дата и час на влизане дали ще съвпадне с това, което пише на плика и  досега всичко е съвпадало. Ако се види, че онлайн системата им показва, че пратката е пристигнала в БГ и е със статус Insert item into domestic bag то на следващия ден за София и 1-2 дена по късно за страната спокойно може да проверявате в пощенския клон.Трябва да са там дори лелките да казват че не са  Laughing

# 89
  • Мнения: 4 202
Направих си експеримент да проверя написаното на сайта на БГ пощи като дата и час на влизане дали ще съвпадне с това, което пише на плика и  досега всичко е съвпадало. Ако се види, че онлайн системата им показва, че пратката е пристигнала в БГ и е със статус Insert item into domestic bag то на следващия ден за София и 1-2 дена по късно за страната спокойно може да проверявате в пощенския клон.Трябва да са там дори лелките да казват че не са  Laughing

Да, но или зависи от къде идва пратката, или каква е или не знам, но е показателен и моя случай  Wink
От Ягода, когато получавам, винаги изписва, това което си посочил, но пратката (не беше от Я) от миналата седмиц не я беше отчела системата им.

Общи условия

Активация на акаунт