ЗА ОПАСНИТЕ ПЮРЕТА

  • 6 097
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 302
Така само създава паника.  Ако наистина има основания и се вдигне шум до фирмата майка, ще изследват пюретата в чужбина.
Преди време имаше някакъв скандал за бактерии в АМ(не помня марката сега). Спомням си, че по едно и също време изтегляха партиди от Германия и България. Искам да кажа, че ако тук  има такива случаи, трябва и в други страни, където се продават същите партиди, да има.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 125
Little wingels
1. Не съм чула  доц. Коприварова лично да обявява точно пюретата на Хип за причина за проблема. Не вярвам и друг да го е чул, а ако е да го покаже и на нас.

2. Това, че майката на детето се е включила в една тема във форум не е доказва нищо. Съчувствам и и да не дава Господ подобна съдба да сполети когото и да е.

3. Пюретата на Хип вече са изследвани и имат сертификати. Ако не вярваш на тези изследвания няма смисъл да се опитваш да ги изследваш пак, защото и новите ще бъдат също толкова фалшиви.

4. Повярвай ми и на мен, както вярваш на Бенатова- знам как работи тя, знам защо ти е написала мейл така безотговорно, знам много неща. Налага ли се да ти го кажа от екрана, за да ми повярваш. Wink

Мой близък на 22 години има рак. Кърмен е до три годишна възраст. Значи ли това според теб, че кърменето причинява рак? Или означава, че всички трябва да се молим за него и да се надяваме да бъде здрав, да създаде семейство и да живее нормален живот. както и това момиченце, чиято майка бе показана в репортажа. Медицината не точна наука, колкото и да ни се иска, а за да си наруша спокойствието докато чакам моя рак или нещо друго да ме умори ми трябват доказателства, а не самообвинения мутирали в обвинения.  Peace
 

# 17
  • Мнения: 636
Как пък не се намери някой да се замисли за тези хормони!!! Кажете ми за кои хормони става въпрос и за какво служат!

# 18
  • Мнения: 174
Здравей,

Аз също съм фен на продуктите на Хипп-давам й предимно зеленчуковите пюренца, защото са в удобни разфасовси, всички плодови, сега пълнозърнестите каши, ще давам млечните каши, АМ ни е също розов Хипп, вода за бебета на Хипп и т.н.Много съм доволна от всички продукти.След случилото се с медните пюрета, а по-горе майките са се изказали доста ясно, че не всичко е доказано и т.н.не давам пиле и телешко на Хипп.Избрала съм за тази цел на Sunval, Nestle Alete, Gerber.Много са добри и като консистенция и като вкус, а и така се разнообразява менюто на бебка.Предствои за въвеждам телешко и съм взела на Sunval и Gerber /130 гр./

# 19
  • Мнения: 3 993
само за снимка ,
1. Доц. Коприварова ясно заяви в репортажа, че проблема е месото. Ето, за който не е гледал репортажа:  http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=121209
2. Майката на детето от репортажа НЕ се е включила във форума. Включи се друга майка с подобен проблем и диагноза "ранен пубертет", поставена на момиченцето й на 1 г.
3. Пюретата на Хип НЕ са изследвани за наличие на хормони в месото, НИКОИ месни пюрета НЕ са изследвани, защото в България НЯМА къде да се изследват. ХИП имат сертификати за био произход на продуктите, което не е същото като наличие/неналичие на хормони в месото. Съвършено различни неща са.
4. Не мога да ти повярвам, защото не си направила нищо за това. Не е необходимо да ми го казваш по телевизията, може и тук. Ако изобщо знаеш нещо, защо си мълчиш досега? Може би ти е приятно да наблюдаваш отстрани как се дърляме толкова време в онази тема, потопени в поредната масова истерия...?
Примерът, който си дала с твоя познат, болен от рак, не ми служи за нищо. За мен не означава нищо. Разбира се, че медицината не е точна наука, но докато се усъвършенства с времето, аз няма да давам пилешко на Хип на дъщеря ми - така, за всеки случай. Ако случайно се окаже, че доц. Коприварова е била права...Знам, че ни трябват доказателства, а не самообвинения, мутирали в обвинения, каквото и да значи това  Crazy. Аз направих каквото беше по силите ми и се опитах да намеря доказателства. ТИ какво направи?   Naughty

# 20
  • Мнения: 19 302
Щом имат био сертификати автоматично би трябвало месото да е от животни, които са хранени с фураж без добавки и без растежни хормони. Сертификатът по принцип гарантира, че месото е чисто.
Друг е въпросът вече дали няма някой пробив в системата, както споменах в горния случай.
Но много непроверена цялата работа. Направо българска работа. Тези лекари защо не се наемат да пратят пюретата в чужди лаборатории. Все пак нали ако има нещо децата продължават да ядат от тях.  Чака се масово да изпищят хората и тогава да се вземат мерки ли? Или се прави антиреклама, защото нищо вече не може да ме учуди, даже и разни български светила.
А дори и на частно да се пратят няколко бройки, което ще е много скъпо, трябва да се знае от коя партида са консумирали децата. Защото може в новите месото да е друго.

# 21
  • Мнения: 636
Миролюба Бенатова е най-противната журналистка в България. Жалко, че толкова хора се връзват на евтините й репортажи. А тази доцентка може съвсем спокойно да си скъса дипломата и да спре да работи това, защото очевидно не го разбира. Цялото това поколение лекари вреди на децата ни! Първо, тя предполага ... Що за изказване пред цяла България. Тя предполагала!

Естрогенът не увеличава растежа при животните, няма такова нещо, животните наддават като се хранят с повече протеини и аминокиселини - те засилват растежа, естрогените е последното нещо, което ще накара едно животно да расте по-бързо  ooooh!.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 11:05 от Лилия. Н

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Любомира Бенатова е най-противната журналистка в България.



Миролюба

# 23
  • Мнения: 636
Благодаря за поправката.

# 24
  • Мнения: 3 157
Давам пюрета с месо,защото детето трябва да яде месо.Така съм чела,така съм решила да го храня.Не искам да става вегетарианец и мисля,че за този етап на интензивен растеж месото е необходимо.Конкретно на Hipp-давам,да,и пилешко,и телешко,и пуешко,и риба.На Sunval също давам от месните пюрета.Когато няма пюре давам и месо от магазина.
А въпросната доцентка,дето се е изказала определено не може да ме впечатли,в крайна сметка тя също не е изследвала въпросните пюрета и говори основно в сферата на догадките.Та заради някакви догадки ли да не давам месо?ми то в България за всичко има съмнения-и за месото,и за млякото,и за сиренето,че и за водата даже...

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
"Повишен внос на храни, богати на естрогени - женските полови хормони. Може да е пилешка, много често по-рано наблюдавахме от бройлерите, сега се наблюдава от телешкото. Няма значение какво е животното, то е стимулирано и не е хранено при естествените условия.

Тъй като сега има много ферми, частни...животните, за да имат бърз прираст, се хранят със смески. Тези смески се обогатяват с различни добавки, които не са ни известни, но ние подозираме и знаем, че това са хормонални добавки", обясни доц. Калинка Коприварова, от Университетската детска болница. "

ето едно истински сериозно и подплатено с аргументи изказване на учен и лекар.
не ни е известно какво е, но ние подозираме и знаем...  Shocked ами като подозирате и знаете, защо не вземете адекватни мерки бе, джанъм! вдигнете шум, алармирайте властите, предизвикайте изследване, настоявайте за забрана!
такова поведение на лекар-педиатър е напълно безотговорно....

а сертификатът за био-производство изключва възможността животното да е "стимулирано и не е хранено при естествените условия".


# 26
  • София
  • Мнения: 12 125
Little wingels Не ми се иска да влизаме в безсмислени спорове. "Самообвинения мутирали в обвинения" означава, че много често при нещастие и болест близките се чувстват виновни, и за да се спасят от това ужасно чувство обвиняват някой друг.

Доц. Коприварова не казва, че е от месото в пюретата конкретно на Хип. Дори и да каже Хип заради научната достоверност ще ни трябва представителна извадка от повече от един болен, за да докажем нещо.

По твоята логика не трябва да се яде нищо. А какво да кажем за другите пюрета? Да ги даваме, само защото все още никой не е направил репортаж?

Само за справка какво означава БИО:

Биологичното земеделие е съвременна система на отглеждане на растения и животни, която разчита на естествения кръговрат на хранителните вещества във фермата. Живата, силна почва е основата, върху която се гради биологичното земеделие. Почвеното плодородие се поддържа с оборски тор и компост, правилно редуване на културите (сеитбооборот), зелено торене и използване на бобови култури, които обогатяват почвата с азот. Био фермерите не прибягват до изкуствени торове, химически препарати за унищожаване на плевелите (хербициди), химически препарати за унищожаване на болести и неприятели по растенията (пестициди), хормони за ускоряване на растежа на животните, антибиотици, други лекарствени средства с профилактична цел и генно модифицирани организми (ГМО). Те не отглеждат животните вързани или в клетки, не режат ноктите и човките на пилетата, не режат опашките и зъбите на прасетата, не изгарят рогцата на телетата. Още по темата на http://www.bio.bg/index.php?p=1&l=1



Естрогена се използва наистина в животновъдството, а по тази причина "в България както и в цяла Европа учените установиха наличие на естрогени в питейната вода. Тези женски хормони попадат там масово от животновъдството чрез подпочвените води. "  Можеш да намериш достатъчно статии за наличието на хормони във питейната вода и в много други приемани от нас храни и напитки. По тази причина е несериозно да се твърди, че основният източник на допълнителни хормони попаднали в организма на детето е от пюре съдържащо 10 или 20 грама месо!!!

Знам нещо и го казвам, а не мълча, но ти не искаш да ме чуеш по някаква причина. След като, според теб, не можем да се доверим на БИО сертификат от Германия, а можем да се доверим на мъглявите предположения на български педиатър и мъглявите тълкования на безотговорната, търсеща сензация Бенатова- какво повече мога да направя? Да направя репортаж? Да се обадя на Бенатова и да искам опровержение? Тогава ще повярваш ли или ще мислиш, че някой е платил и сега се потулват нещата?
Защо ли въобще се включвам в такива теми, да ме пита човек newsm78

# 27
  • Мнения: 3 993
само за снимка и аз се чудя защо се включваш в такива теми въобще.  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 19 302
И аз съм съгласна с последните постове. Дори и да предположим, че има нещо в био пюретата, то трябва да се изследва. Това са деца-бебета все пак. Абсолютно несериозно е да се изказват мнения от сорта на ние не знаем, но може да предполагаме.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
Дори и да предположим, че има нещо в био пюретата, то трябва да се изследва. Това са деца-бебета все пак.

точно в това е проблемът, който майките установиха.

1. в България се оказва, че няма държавна институция, която е способна да анализира бебешките храни за наличие на хормони в тях.
2. педиатрите не правят нищо, за да променят нещата, въпреки "подозренията" си, че в бебешките храни има нещо вредно - това е престъпно поведение.
3. журналистиката и медиите не се интересуват от задълбочено проучване на такива важни за стотици хиляди майки теми. пускат си бомбата и заминават, въпросът е приключен.
4. няма държавна институция, която да се заинтересува от въпросния репортаж и твърденията на лекарите, да инициира проверка и да вземе адекватни мерки.

и ние си мислим, че живеем в Европейския съюз...
дали пък да не пишем на Меглена Кунева?

Общи условия

Активация на акаунт