ЗА ОПАСНИТЕ ПЮРЕТА

  • 6 105
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 483
Изчетох страшни неща във форума за опасните пюрета на ХИП/ пилешко и телешко/ а на нас ни предстои захранване с месо-значи ли това ,че не давате на децата си пюрета с пиле и теле ? И докога да не я захранвам с тези неща все някога ще трябва да опита и пилешко и телешко.                                                                                                                                                                                                                                               ?

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Къде са тези страшни теми? Пропуснала съм ги.

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
ето тази тема аз четох и следя,но накрая явно всичко замря-няма развитие по темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346799.75

# 3
  • Мнения: 6 713
Еми аз давам. Чела съм темата Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 535
Давам му месни пюрета на Sunval. Имам им малко повече доверие, отколкото на месото в магазина. Както и предпочитам произведеното в Германия, пред това в Унгария, въпреки широко рекламираната марка Rolling Eyes
Темата и аз я следях...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 365
никой не е доказал чрез изследване, че пюретата на Хипп са опасни.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 290
Нека мислим малко със собствените си глави, а не с главата на Бенатова, която един ден не е имала какво да снима и е произвела сензация, както обикновено, без да и пука за засегнатите. В пюретата на Хип има между 10 и 20 грама месо /в най- големите/ и колко пюрета може да изяде едно бебе, за да му се наруши хормоналния баланс? А майката какво е яла като бременна? а имало ли е хормони в него? А ако е кърмила какво е яла? А имало ли е хормони в него?

Тук се опитах да се оплача, че ми носят детска кухня Ози смърдяща на пепелник и и никой не се възмути, но ако нещо е казано по телевизора от някой "мозък" моментално настъпва шок и ужас. Да е гледал някой продължение по темата? Няма и да гледаме, защото Бенатова си следи други теми и ще се върне на поредната безсмислена сензация, като позакъса от към събития. Защо за толкова време дърляне в тази тема тук във форума никой не взе да изследва пустите пюрета, но пък мнозина с кеф се потапят в поредната масова истерия.

# 7
  • Мнения: 8 242
Ти ако мислиш, че пюретата ги правят с месо, различно от това което се продава по магазините  Laughing
То също е доволно натъпкано с хормони, АБ и какво ли не ..

# 8
  • Мнения: 6 713
Нека мислим малко със собствените си глави, а не с главата на Бенатова, която един ден не е имала какво да снима и е произвела сензация, както обикновено, без да и пука за засегнатите. В пюретата на Хип има между 10 и 20 грама месо /в най- големите/ и колко пюрета може да изяде едно бебе, за да му се наруши хормоналния баланс? А майката какво е яла като бременна? а имало ли е хормони в него? А ако е кърмила какво е яла? А имало ли е хормони в него?

Тук се опитах да се оплача, че ми носят детска кухня Ози смърдяща на пепелник и и никой не се възмути, но ако нещо е казано по телевизора от някой "мозък" моментално настъпва шок и ужас. Да е гледал някой продължение по темата? Няма и да гледаме, защото Бенатова си следи други теми и ще се върне на поредната безсмислена сензация, като позакъса от към събития. Защо за толкова време дърляне в тази тема тук във форума никой не взе да изследва пустите пюрета, но пък мнозина с кеф се потапят в поредната масова истерия.

Точно репортажа на Бенатова гледах и аз, и първо ми се стори история съшита с бели конци. Много скалъпена история, точно както казваш - да стане сензация точно по маниер на Бенатова за сметка на хиляди уплашени майки! ooooh! Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 15 379
Направи ми впечатление, че никъде не се споменава за какво пюре става дума - купено или домашно приготвено...
На мен ми е втръснало от такива безумни сензации тип "Пускаме мухата и гледай какво става".

# 10
  • Мнения: 3 993
Нека мислим малко със собствените си глави, а не с главата на Бенатова...
...Защо за толкова време дърляне в тази тема тук във форума никой не взе да изследва пустите пюрета, но пък мнозина с кеф се потапят в поредната масова истерия.
За първото (в зелено) : някои от нас мислят със собствените си глави. Доц. Коприварова е уважаван и много известен български ендокринолог и педиатър, няма да говори глупости по телевизията само за спорта. Най-лесно е да се успокоявате, че Бенатова е сътворила журналистическа сензация от липса на други по-подходящи в момента...но никоя от вас не иска да й се случи същото като на майката с момиченцето от репортажа, нали? Или като на майката, която се включи в "голямата" тема за опасните пюрета и разказа случая на нейното 1г. момиченце с диагноза "ранен пубертет"...ако изобщо сте чели онази тема, щяхте да го знаете!
За второто (в червено): някои като теб действително се дърляха в онази тема; други се появяваха на хоризонта от дъжд на вятър с конкретни предложения за действия, след което изчезнаха яко дим; трети като мен, потопили се в масовата истерия, викаха неволята...накрая ми писна да я викам и няколко дни се занимавах с телефонни разговори и електронна поща на всички възможни институции в България, имащи отношение към контрола на храните. Който следи "онази" тема, знае, че моето лично "разследване" е в задънена улица - няма лаборатория в България, която да може да изследва месните пюрета за наличие на хормони в месото. Препоръчаха ми да си организирам такъв анализ в чужбина...Затова никой не взе да изследва пустите пюрета. Изчерпателна ли бях?  Naughty

За протокола: дадох на моята дъщеря пюре с пилешко на Хип 2-3 пъти, колкото да знам, че съм й дала пилешко. Тя не го хареса, освен това получи малко разстройство след едно ядене на пилешко. Дотам бях. Ще яде пилешко като порасне. Има и други марки месни пюрета на пазара.

# 11
  • Мнения: 19 326
Е, направо ще умра от смях. Само не разбрах защо точно пюретата на Хип са опасни? Излиза, че са лъгали за цели партиди месни пюрета, че са био, а те не само че не са, ами са и от животни, тъпкани с мноого хормони. И то всъщност в кюпа не трябва да са само Хип, ами и всички контролни органи, които са обявили пюрето за био.
Преди врме в Германия имаше една партида био месо, което беше заразено и производителите на пюрета е нямало как да знаят. Но се реагира бързо.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 23:49 от В_и_В_и

# 12
  • Мнения: 3 993
Е, направо ще умра от смях. Само не разбрах защо точно пюретата на Хип са опасни?
...Сега поне майките ще се преориентират към качествените Ганчев, Станчев и сие.

Радвам се, че ти е смешно сега и че не си на мястото на някоя от потърпевшите майки.
Не си разбрала, защото не си чела другата, голямата тема. Аз писах имейл на Миролюба Бенатова с молба за подробности по случая, каквито не бяха дадени в репортажа. Тя ми отговори, че въпросните опасни пюрета са с пилешко на Хип.
Преориентирането към Ганчев, Станчев и сие също е погрешен извод. Майката, която се включи в другата тема, тази с 1 годишното момиченце с диагноза "ранен пубертет", е давала предимно пюрета на Ганчев. Била е посъветвана откровено от доц. Сираков (Майчин дом) да смени марката пюрета.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 23:52 от Little wingels

# 13
  • Мнения: 19 326
И как точно са изследвали пюрето, след като няма лаборатория в България, която да изследва съдържанието на хормони. Освен това защо още никой не е тръгнал да съди фирмата?
При скандала със заразеното пуешко в Германия точно Хип са правили проверка на месото и са открили отровно в-во вътре.
За дечицата наистина много съжалявам и се надявам да оздравеят!

# 14
  • Мнения: 3 993
Никой никъде не е казвал, че е изследвал пюрета. Никой никъде не е споменавал официално фирмата Хип. Точно това е "номера" на Бенатова.
От Хип България, естествено, отрекоха всичко. Заявиха, че разполагат със сертификати за произход, които могат да представят при необходимост.

# 15
  • Мнения: 19 326
Така само създава паника.  Ако наистина има основания и се вдигне шум до фирмата майка, ще изследват пюретата в чужбина.
Преди време имаше някакъв скандал за бактерии в АМ(не помня марката сега). Спомням си, че по едно и също време изтегляха партиди от Германия и България. Искам да кажа, че ако тук  има такива случаи, трябва и в други страни, където се продават същите партиди, да има.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 290
Little wingels
1. Не съм чула  доц. Коприварова лично да обявява точно пюретата на Хип за причина за проблема. Не вярвам и друг да го е чул, а ако е да го покаже и на нас.

2. Това, че майката на детето се е включила в една тема във форум не е доказва нищо. Съчувствам и и да не дава Господ подобна съдба да сполети когото и да е.

3. Пюретата на Хип вече са изследвани и имат сертификати. Ако не вярваш на тези изследвания няма смисъл да се опитваш да ги изследваш пак, защото и новите ще бъдат също толкова фалшиви.

4. Повярвай ми и на мен, както вярваш на Бенатова- знам как работи тя, знам защо ти е написала мейл така безотговорно, знам много неща. Налага ли се да ти го кажа от екрана, за да ми повярваш. Wink

Мой близък на 22 години има рак. Кърмен е до три годишна възраст. Значи ли това според теб, че кърменето причинява рак? Или означава, че всички трябва да се молим за него и да се надяваме да бъде здрав, да създаде семейство и да живее нормален живот. както и това момиченце, чиято майка бе показана в репортажа. Медицината не точна наука, колкото и да ни се иска, а за да си наруша спокойствието докато чакам моя рак или нещо друго да ме умори ми трябват доказателства, а не самообвинения мутирали в обвинения.  Peace
 

# 17
  • Мнения: 636
Как пък не се намери някой да се замисли за тези хормони!!! Кажете ми за кои хормони става въпрос и за какво служат!

# 18
  • Мнения: 174
Здравей,

Аз също съм фен на продуктите на Хипп-давам й предимно зеленчуковите пюренца, защото са в удобни разфасовси, всички плодови, сега пълнозърнестите каши, ще давам млечните каши, АМ ни е също розов Хипп, вода за бебета на Хипп и т.н.Много съм доволна от всички продукти.След случилото се с медните пюрета, а по-горе майките са се изказали доста ясно, че не всичко е доказано и т.н.не давам пиле и телешко на Хипп.Избрала съм за тази цел на Sunval, Nestle Alete, Gerber.Много са добри и като консистенция и като вкус, а и така се разнообразява менюто на бебка.Предствои за въвеждам телешко и съм взела на Sunval и Gerber /130 гр./

# 19
  • Мнения: 3 993
само за снимка ,
1. Доц. Коприварова ясно заяви в репортажа, че проблема е месото. Ето, за който не е гледал репортажа:  http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=121209
2. Майката на детето от репортажа НЕ се е включила във форума. Включи се друга майка с подобен проблем и диагноза "ранен пубертет", поставена на момиченцето й на 1 г.
3. Пюретата на Хип НЕ са изследвани за наличие на хормони в месото, НИКОИ месни пюрета НЕ са изследвани, защото в България НЯМА къде да се изследват. ХИП имат сертификати за био произход на продуктите, което не е същото като наличие/неналичие на хормони в месото. Съвършено различни неща са.
4. Не мога да ти повярвам, защото не си направила нищо за това. Не е необходимо да ми го казваш по телевизията, може и тук. Ако изобщо знаеш нещо, защо си мълчиш досега? Може би ти е приятно да наблюдаваш отстрани как се дърляме толкова време в онази тема, потопени в поредната масова истерия...?
Примерът, който си дала с твоя познат, болен от рак, не ми служи за нищо. За мен не означава нищо. Разбира се, че медицината не е точна наука, но докато се усъвършенства с времето, аз няма да давам пилешко на Хип на дъщеря ми - така, за всеки случай. Ако случайно се окаже, че доц. Коприварова е била права...Знам, че ни трябват доказателства, а не самообвинения, мутирали в обвинения, каквото и да значи това  Crazy. Аз направих каквото беше по силите ми и се опитах да намеря доказателства. ТИ какво направи?   Naughty

# 20
  • Мнения: 19 326
Щом имат био сертификати автоматично би трябвало месото да е от животни, които са хранени с фураж без добавки и без растежни хормони. Сертификатът по принцип гарантира, че месото е чисто.
Друг е въпросът вече дали няма някой пробив в системата, както споменах в горния случай.
Но много непроверена цялата работа. Направо българска работа. Тези лекари защо не се наемат да пратят пюретата в чужди лаборатории. Все пак нали ако има нещо децата продължават да ядат от тях.  Чака се масово да изпищят хората и тогава да се вземат мерки ли? Или се прави антиреклама, защото нищо вече не може да ме учуди, даже и разни български светила.
А дори и на частно да се пратят няколко бройки, което ще е много скъпо, трябва да се знае от коя партида са консумирали децата. Защото може в новите месото да е друго.

# 21
  • Мнения: 636
Миролюба Бенатова е най-противната журналистка в България. Жалко, че толкова хора се връзват на евтините й репортажи. А тази доцентка може съвсем спокойно да си скъса дипломата и да спре да работи това, защото очевидно не го разбира. Цялото това поколение лекари вреди на децата ни! Първо, тя предполага ... Що за изказване пред цяла България. Тя предполагала!

Естрогенът не увеличава растежа при животните, няма такова нещо, животните наддават като се хранят с повече протеини и аминокиселини - те засилват растежа, естрогените е последното нещо, което ще накара едно животно да расте по-бързо  ooooh!.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 11:05 от Лилия. Н

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Любомира Бенатова е най-противната журналистка в България.



Миролюба

# 23
  • Мнения: 636
Благодаря за поправката.

# 24
  • Мнения: 3 157
Давам пюрета с месо,защото детето трябва да яде месо.Така съм чела,така съм решила да го храня.Не искам да става вегетарианец и мисля,че за този етап на интензивен растеж месото е необходимо.Конкретно на Hipp-давам,да,и пилешко,и телешко,и пуешко,и риба.На Sunval също давам от месните пюрета.Когато няма пюре давам и месо от магазина.
А въпросната доцентка,дето се е изказала определено не може да ме впечатли,в крайна сметка тя също не е изследвала въпросните пюрета и говори основно в сферата на догадките.Та заради някакви догадки ли да не давам месо?ми то в България за всичко има съмнения-и за месото,и за млякото,и за сиренето,че и за водата даже...

# 25
  • София
  • Мнения: 6 365
"Повишен внос на храни, богати на естрогени - женските полови хормони. Може да е пилешка, много често по-рано наблюдавахме от бройлерите, сега се наблюдава от телешкото. Няма значение какво е животното, то е стимулирано и не е хранено при естествените условия.

Тъй като сега има много ферми, частни...животните, за да имат бърз прираст, се хранят със смески. Тези смески се обогатяват с различни добавки, които не са ни известни, но ние подозираме и знаем, че това са хормонални добавки", обясни доц. Калинка Коприварова, от Университетската детска болница. "

ето едно истински сериозно и подплатено с аргументи изказване на учен и лекар.
не ни е известно какво е, но ние подозираме и знаем...  Shocked ами като подозирате и знаете, защо не вземете адекватни мерки бе, джанъм! вдигнете шум, алармирайте властите, предизвикайте изследване, настоявайте за забрана!
такова поведение на лекар-педиатър е напълно безотговорно....

а сертификатът за био-производство изключва възможността животното да е "стимулирано и не е хранено при естествените условия".


# 26
  • София
  • Мнения: 12 290
Little wingels Не ми се иска да влизаме в безсмислени спорове. "Самообвинения мутирали в обвинения" означава, че много често при нещастие и болест близките се чувстват виновни, и за да се спасят от това ужасно чувство обвиняват някой друг.

Доц. Коприварова не казва, че е от месото в пюретата конкретно на Хип. Дори и да каже Хип заради научната достоверност ще ни трябва представителна извадка от повече от един болен, за да докажем нещо.

По твоята логика не трябва да се яде нищо. А какво да кажем за другите пюрета? Да ги даваме, само защото все още никой не е направил репортаж?

Само за справка какво означава БИО:

Биологичното земеделие е съвременна система на отглеждане на растения и животни, която разчита на естествения кръговрат на хранителните вещества във фермата. Живата, силна почва е основата, върху която се гради биологичното земеделие. Почвеното плодородие се поддържа с оборски тор и компост, правилно редуване на културите (сеитбооборот), зелено торене и използване на бобови култури, които обогатяват почвата с азот. Био фермерите не прибягват до изкуствени торове, химически препарати за унищожаване на плевелите (хербициди), химически препарати за унищожаване на болести и неприятели по растенията (пестициди), хормони за ускоряване на растежа на животните, антибиотици, други лекарствени средства с профилактична цел и генно модифицирани организми (ГМО). Те не отглеждат животните вързани или в клетки, не режат ноктите и човките на пилетата, не режат опашките и зъбите на прасетата, не изгарят рогцата на телетата. Още по темата на http://www.bio.bg/index.php?p=1&l=1



Естрогена се използва наистина в животновъдството, а по тази причина "в България както и в цяла Европа учените установиха наличие на естрогени в питейната вода. Тези женски хормони попадат там масово от животновъдството чрез подпочвените води. "  Можеш да намериш достатъчно статии за наличието на хормони във питейната вода и в много други приемани от нас храни и напитки. По тази причина е несериозно да се твърди, че основният източник на допълнителни хормони попаднали в организма на детето е от пюре съдържащо 10 или 20 грама месо!!!

Знам нещо и го казвам, а не мълча, но ти не искаш да ме чуеш по някаква причина. След като, според теб, не можем да се доверим на БИО сертификат от Германия, а можем да се доверим на мъглявите предположения на български педиатър и мъглявите тълкования на безотговорната, търсеща сензация Бенатова- какво повече мога да направя? Да направя репортаж? Да се обадя на Бенатова и да искам опровержение? Тогава ще повярваш ли или ще мислиш, че някой е платил и сега се потулват нещата?
Защо ли въобще се включвам в такива теми, да ме пита човек newsm78

# 27
  • Мнения: 3 993
само за снимка и аз се чудя защо се включваш в такива теми въобще.  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 19 326
И аз съм съгласна с последните постове. Дори и да предположим, че има нещо в био пюретата, то трябва да се изследва. Това са деца-бебета все пак. Абсолютно несериозно е да се изказват мнения от сорта на ние не знаем, но може да предполагаме.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 365
Дори и да предположим, че има нещо в био пюретата, то трябва да се изследва. Това са деца-бебета все пак.

точно в това е проблемът, който майките установиха.

1. в България се оказва, че няма държавна институция, която е способна да анализира бебешките храни за наличие на хормони в тях.
2. педиатрите не правят нищо, за да променят нещата, въпреки "подозренията" си, че в бебешките храни има нещо вредно - това е престъпно поведение.
3. журналистиката и медиите не се интересуват от задълбочено проучване на такива важни за стотици хиляди майки теми. пускат си бомбата и заминават, въпросът е приключен.
4. няма държавна институция, която да се заинтересува от въпросния репортаж и твърденията на лекарите, да инициира проверка и да вземе адекватни мерки.

и ние си мислим, че живеем в Европейския съюз...
дали пък да не пишем на Меглена Кунева?

# 30
  • Мнения: 1 473
Littel wingels, поздравявам те и ти се възхищавам за търпението и упоритостта, с която търсиш истината!
За съжаление и  тук ставаме свидетели на ежедневната БОРБА С МЕЛНИЦИ, която съпътства деня на всеки българин.
Всеки опит да се намери отговор на въпросите, които си задаваме, бива отбит със студено безразличие и злоба.
Но горе главата, истината винаги излиза на яве.

Към тези , които не следят темата, а сега се включват, искам да кажа, че това дали някой си е платил за даден репортаж сензация и вече е продал душата си на Дявола, дали някой е компетентен или си е купил дипломата за медицинско образование, дали е добър или слаб журналист и всички останали предположения в тази посока на разсъждения вече  не е актуално.
Това вече го дъвкахме...

Аз като и много други майки и бащи искаме да знаем с какво храни ме децата.
Аз не искам да ставам жертва на сензации.
Аз няма да позволя който и да било да да ме прави на маймуна.

По този повод, не купувам пюрета на Хип.
Нека фирмата да се защити от тези нападки.
Да потърсят отговорност от когото трябва.
До сега не виждам да са предприели нещо особено в тази връзка,  за съжаление така само губят доверието ми.

Ако някой знае или може да направи нещо, за да разберем истината за този репортаж и твърденията за хормоните в пилешкото пюре на Хип, да говори, а не да мълчи или да пуска други сензации.

Стига сензации.

По добре да се замислим, как е възможно в България да няма лаборатория която да изследва даден продукт за наличието на хормони или други съставки.
Аз съм шокирана от този факт.

# 31
  • Мнения: 9 973
не се впечатлявам

# 32
  • Мнения: 3 157
ana07,много дълъг пост,но по-голямата част е абсолютно безсмислена..по кой повод вече не купуваш пюрета не разбрах?И за какво безразличие и злоба и т.н. става дума-хората са казали,че предпочитат да се доверят на качеството на немска лаборатория,а не на предположенията на някаква лелка с диплома.(ти сама написа колко струват въпросните хора с дипломи)
И на мен не ми е приятно,че няма лаборатории в Бг,ама чак да съм шокирана от това не съм.
И хем си решила да не ставаш ,,жертва на сензации'',но в същото време в резултат на именно тези сензации си ги отсвирила пюретата....

# 33
  • Мнения: 3 993
jam , много добре си обобщила ситуацията, за което ти благодаря!  Hug Може да пишеш на Меглена Кунева, разбира се. Майката, която пусна другата тема след репортажа преди месеци още, щеше да пише на изп. директор на БиТиВи възмутено писмо...Аз писах на сума ти народ, отговор получих само от Центъра по хигиена (бивш). Вече не чакам отговор от Мин.на здравеопазването...нито от БиТиВи...нито от Бенатова. Използвах лично приятелство, за да дам историята на журналист от БНТ, който пък я представи на репортер и редактор. Нямат интерес да правят разследване и материал, защото историята е на БиТиВи и те са били първи. Нямат практика да "доработват" материал на конкурентна медия.
ana07, благодаря! Обезсърчих се вече и съм в задънена улица. Нямам капацитет и ресурси да проведа истинско разследване.
Ако някой знае или може да направи нещо, за да разберем истината за този репортаж и твърденията за хормоните в пилешкото пюре на Хип, да говори, а не да мълчи или да пуска други сензации.
И аз това искам.
...Повярвай ми и на мен, както вярваш на Бенатова- знам как работи тя, знам защо ти е написала мейл така безотговорно, знам много неща. Налага ли се да ти го кажа от екрана, за да ми повярваш. Wink
само за снимка , би ли ми казала защо Бенатова ми написа мейл така безотговорно? Би ли обяснила кои са многото неща, които знаеш?
 

# 34
  • Мнения: 1 473
Шоколадче, не знам за каква немска лаборатория говориш. Продаваните в БГ пюрета на Хип не са правени в Германия, не са и контролирани в Германия, така че явно има някакво недоразумение.

А не купувам вече Хип, защото те не взеха официална позиция по случая в БГ, а те са заинтересовани от това.
Щом си мълчат, значи имат интерес да се спекулира с качеството на техните продукти. Да си мълчат тогава.

Аз не живея в БГ. но въпреки това съм съпричастна с проблемите на родителите и децата там. Опитах се преди време  да успокоя родителите, купували Хип пюрета, че тук не е имало такъв случай, и че тази марка е синоним за качество, но самата аз съм разочарована от БГ. фирма вносител и от липсата на отношение по темата.

# 35
  • София
  • Мнения: 12 290
Little wingels Смятам, че в предишните си постове ти представих достатъчно аргументи в подкрепа, на това че репортажа и твърденията по темата са несериозни. Намирам тонът ти за агресивен, а въпросите към мен за заяждане и отказвам да участвам. Лека и спокойна вечер ти пожелавам! Peace

# 36
  • Мнения: 19 326
Шоколадче, не знам за каква немска лаборатория говориш. Продаваните в БГ пюрета на Хип не са правени в Германия, не са и контролирани в Германия, така че явно има някакво недоразумение.

А не купувам вече Хип, защото те не взеха официална позиция по случая в БГ, а те са заинтересовани от това.
Щом си мълчат, значи имат интерес да се спекулира с качеството на техните продукти. Да си мълчат тогава.

Аз не живея в БГ. но въпреки това съм съпричастна с проблемите на родителите и децата там. Опитах се преди време  да успокоя родителите, купували Хип пюрета, че тук не е имало такъв случай, и че тази марка е синоним за качество, но самата аз съм разочарована от БГ. фирма вносител и от липсата на отношение по темата.


Как Хип да вземат официално становище по случая при положение, че никой не ги е обвинил официално? Миролюба Бенатова е казала на една съфорумка в имейл, че пюрето е било на Хип. Освен да се регистрират в бг мама и да видят какво възмущение се шири тук. Едва ли някой от тях предполага какво значат слуховете във форума. От Първа инвестиционна банка без малко да усетят цялата сила.
А някой писал ли е на централата на Хипп?

# 37
  • Мнения: 1 473
 Този меил на Бенатова е бил препратен от участничката във Форума на фирмата вносител на Хип в България и те отговориха. Отговора на Хип България може да се прочете в другата тема относно опасните пюрета.
За този отговор казах още тогава, че е много близък превод на официалната Интернет страница на фирмата Хип.Който знае немски нека да ги сравни.
 С други думи, не се казва нищо конкретно.
От отговора им обаче става ясно, че те знаят за случая и обвиненията за хормони в пюрето от пилешко месо.
 

# 38
  • Мнения: 19 326
Прочетох отговора на имейла. Може ли да ми напишеш ти какъв отговор и реакция очакваш предвид обстоятелствата?

Сега допрегледах другата тема. Невероятно е колко майки казват, че не им се вярва да има нещо, но въпреки това няма да купуват повече месо на Хип. Ако това цялото не е един пъклен план право в целта.
Търсих и в немския форум, в който пиша. Нищо не можах да открия за подобен скандал.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 21:40 от В_и_В_и

# 39
  • Мнения: 3 157
ana07,къде са правени пюретата,продавани в Бг?На самите пюрета си пише,че са направени там,даже етикетите им са на немски и отгоре е лепнат някакъв бг превод,никъде не виждам посочена друга страна???
Между другото аз съм разочарована от бг представителството на Хумана заради лошата дистрибуция,липсата на реклама и т.н.,но това не значи,че продуктите има са некачествени,както ти твърдиш за хип-четата:
  ,,аз съм разочарована от БГ. фирма вносител и от липсата на отношение по темата.'' newsm78

# 40
  • Мнения: 3 993
Този меил на Бенатова е бил препратен от участничката във Форума на фирмата вносител на Хип в България и те отговориха. Отговора на Хип България може да се прочете в другата тема относно опасните пюрета.
За този отговор казах още тогава, че е много близък превод на официалната Интернет страница на фирмата Хип.Който знае немски нека да ги сравни.
 С други думи, не се казва нищо конкретно.
От отговора им обаче става ясно, че те знаят за случая и обвиненията за хормони в пюрето от пилешко месо. 
Абсолютно вярно. Аз съм тази, която се занимава с пращане и препращане на имейли.  Crazy Хип България не само, че знаят за репортажа и случая, но се включиха тук във форума в другата голяма тема; освен това са публикували кратко "опровержение" (ако може така да се нарече) на техния сайт в техния форум. В имейла, който ми изпратиха, писаха, че ще си търсят правата от Бенатова и БиТиВи, но явно нямат такива намерения.
шоколадче , пюретата на Хип, които купуваме в България, са правени в Унгария. То си пише на тях - произведени от Хип-Унгария под контрола на Хип-Австрия. Вносител за БГ е фирма "Авенди"ООД. Нищо немско няма в тях и производството им няма нищо с Германия или контрола там. Не знам ти какви пюрета купуваш с немски етикети...нещо си се объркала. 

# 41
  • Мнения: 3 157
Виж сега,аз съм  достатъчно голяма и мога да чета.Пред мен има пюрета на Hipp с месо-и трите вида-пилешко,пуешко и телешко.Етикетите са немски и пише,че са произведени в Германия.Никъде не се споменява друга страна.Разходи се до някой магазин с пюрета и виж за какво става въпрос и тогава ми обяснявай кой се бил объркал.

# 42
  • Мнения: 3 993
Няма защо да се разхождам до магазин. Имам пюрета на Хип у дома, т.н. менюта от 8-ми месец. На всичките пише, че са произведени в Унгария.

# 43
  • Мнения: 19 326
Кой е сертифициращият орган на пюретата от Унгария?
Аз така и не разбрах вие какво очаквате да направят от Хип, при положение че няма обвинение, а всичко се основава на един имейл?
Пуснете поне една паралелна тема за Ганчев с предупреждения, че и те съдържат хормони. Така остават в страни от дискусията, а не е честно.

# 44
  • Мнения: 165
Пюретата и да са произведени в Унгария, контролът идва от фирмата - майка.
Която и да е фирма с изнесено производство има стандарти, които се спазват навсякъде. Както и Pizza Hut, KFC и т.н. Бъдете сигурни, че и в Унгария контролът е същият, както в Германия и Австрия.
А за Хип, произведени в Германия - аз също редовно купувам такива. Те са си с немския етикет, а отгоре има лепнат превод на български. В Хер бебе са такива.
А за това по принцип, че трябва да знаем какво даваме на децата и че трябва да има стриктен контрол на храните съм твърдо ЗА. Ако имаше такова нещо нямаше да има и сега скандал с киселите млека и сирената. Това е нещото, което мен ме притеснява повече.

# 45
  • Мнения: 19 326
Писах на централата.
 Ето отговорът:
Sehr geehrte Frau S,

vielen Dank, dass Sie sich in dieser Sache direkt an uns wenden, so haben wir die Möglichkeit dazu Stellung zu nehmen. Die Pressemeldungen aus Bulgarien sind uns bekannt. Wir können jedoch nicht nachvollziehen, wodurch der Bezug zu HiPP Produkten entstanden ist.

 

Für unsere Produkte verwenden wir nur bestes Bio-Fleisch, das von Tieren aus anerkannten und kontrollierten Bio-Höfen stammt. Die Verwendung von Hormonen zur Förderung des Wachstums ist für Tiere, von denen Fleisch für HiPP gewonnen wird, streng verboten. Dies ist durch EU-Richtlinien für die Tierzucht und die EU-Ökoverordnung untersagt. Zusätzlich zu den strengen gesetzlichen Vorgaben für die biologische Erzeugung von Fleisch haben wir spezielle HiPP-eigene Anforderungen erarbeitet, auf deren Einhaltung die Betriebe verpflichtet sind. In einem umfangreichen Qualitätsmanagement werden Fleischlieferanten von HiPP auditiert und die Einhaltung unserer Vorgaben kontrolliert.

 

Wir bieten für die sensibelste Verbrauchergruppe der Babys nur sichere Produkte von höchster Qualität an. Diese Qualität wird durch ständige, umfassende Kontrollen sichergestellt. Bis zu 260 Kontrollen werden von Bodenkontrollen, über Rohwarenkontrollen bis zu den Untersuchungen des fertigen Produktes durchgeführt. Bei HiPP Produkten können Sie auf höchste Fleischqualität vertrauen. HiPP verfügt als Markenhersteller mit langer Tradition über jahrzehntelange Erfahrung - gerade in der Auswahl der Rohstoffe und der Qualitätssicherung.

 

Bestimmt helfen diese Informationen die einzigartige Qualität unserer HiPP Produkte aufzuzeigen. Alle HiPP Produkte können ohne Bedenken gereicht werden. Haben Sie noch weitere Fragen? Wir sind jederzeit wieder gerne für Sie da.

Mit freundlichen Grüßen
Doris Plath

# 46
  • София
  • Мнения: 15 247
Което на български означава, че........  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 3 993
В_и_В_и , смили се над нас, невнимавалите в час по немски.... Laughing Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 12 290
 С помощта на чичо гугъл. Малко е смешно, но се разбира повече отколкото на немски. Wink

Уважаеми г-жа Ю,

Благодарим Ви, че като по този въпрос директно към нас, за да имат възможност да направят коментар. Пресата отделя от България, са известни на нас. Все пак, ние не можем да разберем, като по този начин позоваването на продукти HiPP стана.

 

За нашите продукти, ние използваме само най-добрите органично месо от животни от признати и контролирани органични ферми произход. Използването на хормони, за да стимулира растежа на животните, от които месото е получено за HiPP, е строго забранено. Това се дължи на директивите на ЕС за изследвания и ЕС Ökoverordnung забранено. В допълнение към строгите законови изисквания за биологично производство на месо, ние имаме специална HiPP собствените изисквания, разработени в които фирмите са извършени. В обширно качествено месо доставчиците ще бъдат проверявани от HiPP и спазването на изискванията на нашия контрол.

 

Ние предлагаме най-чувствителните групи на потребителите на бебета само безопасни продукти от високо качество. Това качество е чрез постоянна и пълна контрол. До 260 проверки на място за управление, контрол върху суровините до крайния продукт от разследванията, извършени. На HiPP продукти могат да бъдат намерени на най-високото качество на месото доверие. HiPP има марка производители с дълга традиция над десетилетия на опит - особено в селекцията на суровите материали и осигуряване на качеството.

 

Разбира се тази информация ще помогне на уникално качеството на нашите продукти HiPP шоу. HiPP Всички продукти може да бъде обслужен, без страх. Имате ли още въпроси? Ние винаги сме тук за вас.

С уважение,
Дорис Plath

# 49
  • София
  • Мнения: 15 247
Не съм и допускала, че може да се получи по-различен отговор.  Confused

# 50
  • Мнения: 19 326
Съжалявам, нямах време да кажа повече, защото малката ме дърпаше.
Както вече е преведено от гугъл, писмото е нищо особено. Казват, че знаят за скандала, но не могат да разберат как името на Хип се е набъркало в цялата история. Използват само био месо от признати и контролирани био ферми, където използването на хормони е напълно забранено. Това се забранява от директиви на ЕС за отглеждане на животни и от разпоредби на ЕС за органично култивиране. В допълнение на строгите законови разпоредби  за биологично производство на месо, Хип имат и собствени изисквания,които съответните ферми са задължени да изпълняват. Доставчиците на месо се проверяват за изпълнение на техните изисквания.
Извършват се до 260 вида контрол над продукцията- като се започне от контрол на земята, премине се през контрол на суровините и се стигне до изследвания на готовия продукт.

# 51
  • Мнения: 3 993
Не съм и допускала, че може да се получи по-различен отговор.  Confused

И аз.  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 7
Шокирана съм от информацията, че в бебешкуте пюрета може да има хормони (захранвах почти само с ХИП - телешко, сега приготвям сама пюретата). Мисля, че наистина е крайно необходимо да се изследват бързо пюретата на ХИП и др. фирми, намерих една лаборатория в Австрия, която прави такива анализи -http://www.analytec.at/home.htm, утре ще се информирам за цената, пишете ми какжо мислите по въпроса - да изпратим ли проби от различни пюрета и как евентуално ще финансираме "проекта" (господари на ефира и др.)

# 53
  • София
  • Мнения: 12 290
 Според информацията, която имам такива изследвания могат да се направят и тук в
Централната лаборатория по ветеринарно-санитарна експертиза и екология (ЦЛВСЕЕ) тел/факс:02/979 1034; факс: 02/979 0742 адрес на управление и лаборатория: 1528 София, ул. “Искърско шосе” 5
http://www.nvms.government.bg/content.php?cntid=12

Някой говорил ли е с тях? Намерих в нета биография на тяхна служителка, а в задълженията и е влизало именно изследване на храни и меса за наличие на хормони.

# 54
  • Мнения: 13
Шокирана съм от информацията, че в бебешкуте пюрета може да има хормони (захранвах почти само с ХИП - телешко, сега приготвям сама пюретата). Мисля, че наистина е крайно необходимо да се изследват бързо пюретата на ХИП и др. фирми, намерих една лаборатория в Австрия, която прави такива анализи -http://www.analytec.at/home.htm, утре ще се информирам за цената, пишете ми какжо мислите по въпроса - да изпратим ли проби от различни пюрета и как евентуално ще финансираме "проекта" (господари на ефира и др.)
На мен ми предстои да захранвам малката с месно пюре и се бях доверила на ХИП,но след всичко прочетено до тук вече започнах да се колебая.Искам да изкажа благодарност към всички които разнищват тази тема и неуморно търсят истината и най-вече на Little winqels,която от самото начало се бори да се дадат ясни отговори по въпроса-браво мамче!

# 55
  • Мнения: 3 993
KRD, благодаря!  Hug В задънена улица съм, съмнявам се,че ще разберем нещо повече.

само за снимка , според информацията, която аз събрах, никъде в България не се прави такъв анализ. Аз говорих с лабораторията на ДВСК (Държавен ветеринарно-санитарен контрол), което предполагам, е тази същата, която ти си открила.

морков , направи контакт с тази лаборатория, разбери инфо и после ще го коментираме. Как ще финансираме зависи от цената.  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 12 290
Little wingels Не знам с кого си говорила, но току що се обадих на посочените телефони и ми казаха, че правят точно такива изследвания. Утре между 9 и 13 ще има човек, който да ме осветли за процедурата и цените, защото сега говорих с лаборант. Това не е точно ДВСК, а Централната лаборатория по ветеринарно-санитарна експертиза и екология . Ако цените ни устройват ще изследваме ли тук или държиш в Австрия?

# 57
  • Мнения: 3 993
само за снимка, щом са ти казали, че правят точно този анализ, действай! Ветеринарната лекарка от лабораторията на ДВСК ме увери, че в България няма лаборатория с капацитет да прави такъв хормонален анализ. Нито дори частните, много от които не  са сертифицирани. Нито тя, нито някой от другите , с които разговарях, не ми е споменал даже за лабораторията, за която ти говориш. Не може да не знаят, че съществува,нали...
Къде да се направи анализа зависи от цената и от това кой ще я плаща. Нямам представа за каква сума става въпрос, може да е по джоба ми, кой знае! Laughing Ако се включи майката от Австрия, да даде повече инфо.

# 58
  • Мнения: 3 993
само за снимка, и все пак говорим за една и съща лаборатория. Аз съм разговаряла точно със същата лаборатория, ДВСК няма друга! на сайта, който си дала, ясно е дадена структурата на НВМС. ДВСК е дирекция в тази структура,а също и въпросната ЦВЛСЕЕ. Сега разгледах сайта по-подробно. Ти къде прочете, че правят такива анализи? Аз не видях такова нещо да пише.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 290
В лабораторията ме увериха, че правят подобно изследване, а в биографията на лаборантката от същата лаборатория, на която попаднах пише  следното след Основни дейности и отговорности: "Контрол и анализ на хранителни продукти от животински произход за наличие на хормонални препарати и анаболни агенти."  Утре ще им се обадя, но ако изследването е по джоба ми държа да присъстваш, защото ти си най- убедена в наличието на хормони. Да не излезе после, че и представеният от мен документ е фалшив и пропаганден.
Честно казано аз вярвам на европейския био сертификат, чийто номер е изписан на етикета на пюретата, но след като пиша в темата не ми се иска да остана с чувството, че просто си чешем езиците. Обичам да  действам, а не да споря напразно. А и ако се сложи край на тази одисея от съмнения и догадки ще спя с чувство за изпълнен дълг. Wink

# 60
  • Мнения: 3 993
В лабораторията ме увериха, че правят подобно изследване, а в биографията на лаборантката от същата лаборатория, на която попаднах пише  следното след Основни дейности и отговорности: "Контрол и анализ на хранителни продукти от животински произход за наличие на хормонални препарати и анаболни агенти."  Утре ще им се обадя, но ако изследването е по джоба ми държа да присъстваш, защото ти си най- убедена в наличието на хормони. Да не излезе после, че и представеният от мен документ е фалшив и пропаганден.
Честно казано аз вярвам на европейския био сертификат, чийто номер е изписан на етикета на пюретата, но след като пиша в темата не ми се иска да остана с чувството, че просто си чешем езиците. Обичам да  действам, а не да споря напразно. А и ако се сложи край на тази одисея от съмнения и догадки ще спя с чувство за изпълнен дълг. Wink

А какво общо има биографията на лаборантката, не разбрах?
Не мисля,че някой от нас ще може да присъства, това не е шоу. Ако има такава възможност все пак, то аз ще преценя за себе си дали да присъствам. Не съм убедена в наличието на хормони, защото нямам сигурни доказателства,но се съмнявам. Щом обичаш да действаш - действай. Аз направих каквото можах. Никой не те спира,както и никой не те кара да правиш нещо. Всеки решава за себе си.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 290
Биографията на лаборантката намерих в интернет- в нея пише с какво и къде се е занимавала. От там разбрах за тази лаборатория, в която се обадих.
Не виждам защо пак започваш с агресивния тон- предложих ако искаш да присъстваш не на изследването, а на даването и получаването на пробата, защото ми се стори, че те интересува достоверността на резултата. Ако искаш можеш да си занесеш сама проба, но се говореше за общи действия и ми изглежда по- лесно да занесем нещо тук в Бг докато чакаме инфото от Австрия.

Като казвам, че обичам да действам не искам да каже обратното за теб. Просто обяснявам мотивите си, които са любов към действието, а не съмнения в евро сертификатите. Не виждам защо продължаваш да приемаш всяко нещо казано от мен негативно. Опитвам се да помогна и толкова. Без подтекст. Peace

# 62
  • Мнения: 3 993
само за снимка , тонът ми не е агресивен, излишно се впрягаш.
Разбери какъв е реда, колко пюрета могат да изследват (понеже само на Хип ще занесем няколко, и на други марки задължително) и колко ще струва. Имай предвид, че само марката Хип има евро сертификати, другите марки като Ганчев, Ам-Ам, Гербер, Семпер и т.н. нямат евро сертификати. Въобще не се знае какво има вътре.  Crazy
Тогава ще направим организация кой какво ще носи и кой къде ще присъства.  Peace

# 63
  • Мнения: 3 993
Аз току-що говорих отново с лабораторията на ДВСК и по-точно с д-р Тодорова (този път й научих името), която ме е запомнила от предния ни разговор. Тя ми каза, че лабораторията на Искърско шосе е друга, различна от тяхната. Не е сигурна дали правят такъв анализ, но смята, че не, тъй като в ЦЛВСЕЕ изследват хранителни продукти от животински произход и за тежки метали, ми каза тя. Смята, че пюретата не са хранителни продукти от животински произход, затова се съмнява, че там ще ги изследват. Но каза да проверя.
Тоест, само за снимка , ти ще провериш, тъй като вече си говорила с тях.
Разпитах д-р Тодорова за контрола върху вносните и местните пюрета. Първите влизат в България със съответните сертификати и никой не прави анализ, защото сертификатите са достатъчен документ за страна-членка на ЕС. Вторите, българско производство, се сертифицират от РИОКОЗ (бившо ХЕИ) - за това тя наблегна, че е категорична. Тоест, ако в български пюрета има непозволени съставки, ХЕИ носят отговорност. Това разбрах преди малко.
само за снимка , чакам инфо.

# 64
  • Мнения: 19 326
Излиза, че месните пюрета не са хранителен продукт от животински произход ooooh!

Аз сега се рових да видя какви са причините за ранния пубертет. Интересно, че се среща и при момчетата, а някой беше казал, че е само при момичетата.Причини могат да бъдат пестициди като ДДЕ, тежка хипотиреоза, проблеми с щитовидната жлеза, някои видове рак, стероидна терапия, след менингит и др.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 290
Току що говорих с лабораторията- правят такива изследвания! Струва 45 лв и резултата се получава след 3 до 5 дни. Обясних за какво става въпрос и лаборантката ми каза, че за достоверен резултат е по- добре да занесем от бурканчетата, които са с топчета месо, защото техният метод е свързан с изследване на суровината и иначе ще им е трудно да изолират 8 грама месо от 180 грама пюре. Каза, че тези пюрета са под контрола на Министерство на здравеопазването, а лично те /в тази лаборатория/ правят изследвания на суровините на българските пюрета. Обясних и случая предизвикал подозренията и ми каза, че не е лекар, но за натрупването на хормони в организма е необходима продължителна консумация на доста по- големи количества.
Аз мисля, че всички деца щяха да са с ранен пубертет, предвид това че след годинка са на детска кухня или на домашна храна- и двете приготвени от месо с неясно съдържание на хормони. Говорихме и за европейските сертификати за био- според нея достоверността им не може да се поставя под съмнение, защото се получават след наистина сериозни изследвания и последващ строг контрол.
Това е от мен. Имате координатите  на лабораторията и условията за изследване.

# 66
  • Мнения: 3 993
Цената за анализ на едно пюре ли е?

# 67
  • София
  • Мнения: 12 290
На една субстанция- т.е. около три пюрета от един вид.
Пак пояснявам, че става въпрос за пюретата с топчета месо. За другите ми каза, че досега не е правен извлек и би било трудно и не може да се ангажира с достоверността. Важното за мен е, че пюретата и детските храни са под контрола на Министерство на здравеопазването- под техния контрол са и лекарствата. Ако поставим този контрол под съмнение ще излезе, че и в лекарствата може да има всичко.

# 68
  • Мнения: 1 473
Много се надявам да изследват пюретата и да дадат точен резултат, за да се успокоят духовете.
Според мен ще бъде добре, резултата, а аз се надявам той да покаже, че няма хормони, да се прати на Бенатова с питане, защо дезинформира и призив да се извини официално.
Съзнавам, че звучи доста наивно и едва ли ще се случи...

# 69
  • Мнения: 3 157
Дреме и на Бенатова-има ли,няма ли.Колко новини я чакат като топ-репортер на най-гледаната телевизия  Laughing
Мога да предложа точно тя със средства на bTV да направи въпросното проучване за да си защити предишната ,,новина'',все пак те пусна разни недомлъвки и се покри...ама това са мечти Sad

# 70
  • Мнения: 307
никой не е доказал чрез изследване, че пюретата на Хипп са опасни.
Съгласна съм.


И аз давах на Сънвал, според мен са добри.  Peace

# 71
  • Мнения: 7
Здравейте, мами,
Извинявайте са инфото със закъснение: За съжаление се оказва, че тази авст. лаборатория не прави анализ на хормони, и изобщо е трудно да се намери лаборатприя, която да изследва бебешки пюрета (!?!), но можело да се обирна към АГЕС (нещо като австрийския контрол на лекарствата и храните). Виждам, че междувременно сте намерили лаб., и то с много приемлива цена!!!! Конкретно - ще изследваме ли пюрета и къде е тази лаборатория?

# 72
  • Мнения: 581
Прочетох всичко от А до Я .
 Лаборяаторията която ще прави анализа не трябва ли да е акредитирана?

# 73
  • София
  • Мнения: 12 290
Прочетох всичко от А до Я .
 Лаборяаторията която ще прави анализа не трябва ли да е акредитирана?

Акредитирана по какво и къде? Повтарям се, но това е Централната лаборатория по ветеринарно-санитарна експертиза и екология към ДВСК.

# 74
  • Мнения: 516
Запис от мен, следя темата с интерес. Дъщеря си хранех с пюретата на Хип. Мисля и бебо да го отгледам с техните продукти. Дано изследванията разсеят слуховете .

# 75
  • Мнения: 4 182
Започваме захранване след няколко дена. Това, което прочетох ме притесни, тъй като смятах да давам точно Хип.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 365
Започваме захранване след няколко дена. Това, което прочетох ме притесни, тъй като смятах да давам точно Хип.


на твое място не бих се притеснила. пак на база на прочетеното тук.

# 77
  • Мнения: 19 326
Май всички вярват на думите на някаква журналистка, чието писмо дори не са видяли със собствените си очи, отколкото на европейските био сертификати ooooh!  Даже и да се разтърси човек малко в Интернет и ще види, че причините за ранния пубертет могат да бъдат много и храната съвсем не е основната от тях.

# 78
  • Мнения: 104
Незнам дали има или няма хормони в пюретата, обаче за пореден път се разочаровах от т.нар. журналистика. Хвърлят някаква "новина" и си бегат-е това е направила в случая Бенатова. Запълват пространството на новините Confused

# 79
  • Мнения: 296
Със закъснение открих новата тема, но съм готова да участвам във финансирането на изследванията. Има ли вече някаква организация - кой ще носи, кога, ще събираме ли по-стари партиди. Аз имам в къщи от малките бурканчета чисто пилешко на Хип, купено преди 2м, което така и не дадох на детето.

# 80
  • Мнения: 3 993
Няма организация засега. Аз лично в момента съм ангажирана с нещо друго и нямам физическа възможност да нося пюрета за анализ. Плюс това нямам кола и за да отида до Искърско шосе (с детето естествено), трябва да ангажирам някой приятел или близък, пък те всички работят и т.н., дълга и сложна  Whistling. Готова съм и аз да се включа с пари, но физически не мога да се занимавам.
Както разбрах от постовете на само за снимка , във въпросната лаборатория могат да изследват единствено пюретата от чисто месо на Хип (ако има други не ги знам). Така наречените менюта (месо +зеленчуци) не могат да анализират. Това е тъпо, защото именно тези менюта на Хип са произведени в Унгария и беше интересно да се разбере месото в тях какво съдържа. 
Между другото, само за снимка , ти кои точно пюрета имаш предвид като казваш "тези които са с топчета месо"? На Хип чистото месо не е на топчета, ами пасирано. Плюс това тези пюренца съдържат освен месо, също вода, ориз, лук и йодирана сол. Да не се окаже, че лабораторията не може да изолира месото от този състав?  newsm78 Тогава няма смисъл да си даваме парите.
На който каже,че ще отиде до лабораторията, предлагам да дам пари и някое пюренце също - имам чисто телешко на Хип у дома.

# 81
  • Мнения: 469
Хип имат едни пюренца от 125 гр за след 12 месеца с малки кюфтенца от телешко месо в сос. Предполагам само за снимка е имала тях предвид.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 290
Подробно обясних на лаборантката за какво става въпрос и тя ми каза, че може да се говори за достоверен резултата ако месото е изолирано по някакъв начин както е при топчетата. Те са в сос, но самото месо е събрано на едно място. Иначе било трудно да се отделят 8 грама месо от много по- голямата маса зеленчуци. Методът на изследване, който прилагат е за суровина. Точно по тази причина детските храни тук не се изследват повторно, защото контрола на суровините, от които се произвеждат е много строг. Дори за българските пюрета има сериозни контроли на месото, които се извършват във въпросната лаборатория.

Аз лично нямам физическа възможност да отида по описаните от Little wingels причини. Ако мога да помогна с друго ще го направя. Вече за милионен път го казвам и съжалявам ако ставам досадна, но вярвам на европейските био сертификати и дори пюретата произведени в Унгария /а не Афганистан/ се контролират както тези в Германия. Ако се предизвикваше ранен пубертет така /да не дава Господ/ всички деца щяха да са с такъв, защото останалите меса, които ядат в детски кухни /в някои градове от 6 месечни/, в къщи и тн са тъпкани със всякакви гадости. Колко българи могат да си позволят да купуват био пилета и други био меса? Та, се занимавам с въпроса, защото ми е неприятно заради един недомислен репортаж много майки да живеят с топка в гърлото, защото вече са давали много пъти от тези пюрета на децата си.

За съжаление, за нас като майки е най- лесно да се почувстваме виновни и сгрешили, защото всички искаме най- доброто за децата, защото ги обичаме най- много, и защото отговаряме за тяхното здраве. И така се прави сензационен репортаж- хиляди развълнувани хора, а Бенатова звезда. Wink

# 83
  • Мнения: 1 596
Не вярвам,и никога няма да повярвам,че се е случило такова нещо с Хип!
За мен са най-добрите!

# 84
  • София
  • Мнения: 15 247
mamma_mia ,
Това изобщо не е първият случай, в който някой пише нещо не ласкаво за пюретата на ХИПП. Тук майки са споделяли и за "находки".
Абстрахирам се от особеностите на конкретния случай.
Така че..... разбирам ентусиазма ти, но не го споделям.  Peace

# 85
  • Мнения: 516
Vivi, за какви "находки" става дума? Отказах се от Детска кухня ,заради такива неща. Вярвах,че немският продукт е по-добър именно ,защото има по-голям контрол. А колкото повече се опитвам да се информирам, все по-трудно ми става да взема решение коя марка да избера за захранване. Докато стане време току виж и за някоя друга  се пуснал слух newsm78
Ясно е ,че няма да намеря идеален продукт, но все пак помогнете да отсея по-малкото зло Thinking

# 86
  • Мнения: 1 596
Докато стане време току виж и за някоя друга  се пуснал слух newsm78

Точно за това става въпрос,за слух!
Няма ентусиазъм от моя страна,а реален поглед.
Вярно е,че всичко е въпрос на вкус,но най-добрите марки за мен от личен опит са: Хип,Гербер,Семпер и Бебивита.
Пробвала съм Нестле,но не ми допаднаха.Затова най-се придържах към Хип,бе и най-достъпно като намиране.
Не съм срещнала никаква "находка" в Хип за една година и два месеца ползване.В момента също продължавам да копувам за разнообразие.
Преди време,една майка писа че капачките били мухлясали като се отворят,но това Не е мухал,а вещество което залепва по капачката от самата храна.
За ДК ,да аз мога да напиша абсурдни неща,но няма да се повтарям.Затова и започнах да готвя.
Не ги защитавам,а казвам мнението си реално Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 516
Да ,за Детската кухня по-добре да не говорим (лично си изпатих Sad ).Благодаря, че ме светна за "мухъла". Дъщеря си отгледах с готвене и Хип, но знам ли какво се е случило за година време newsm78

# 88
  • Мнения: 296
Little wingels, само за снимка, аз съм с кола и детегледачка, така че мога да отида. Остава само да събера пюрета и пари  Mr. Green Ще се правят ли тестове на други марки? Мен лично ме интересува Хип, Ганчев, Овко и Гербер не давам, но ако има други мами, които искат да ги тестват може да се включат.

mamma_mia както е разисквано и тук и в старата тема, най вероятно нищо им няма на пюретата, НО за мен оставащото дори минимално съмнение трябва да се разсее, особенно когато става дума за БЕБЕТА. Вбесяващото в случая е, че се е появило едно такова съмнение, основателно или не, и НИКОЙ - БТВ, които са започнали цялата история, държавни органи и лаборатории, които са запознати със случая НЕ ПРАВИ НИЩО за да установи чрез изследвания има ли им нещо на тия пюрета или не. Аз лично искам да знам и след като се оказва, че институциите и медиите няма да ми отговорят съм готова да направя нещо за да получа отговор.

# 89
  • Мнения: 7
Aз це включвам с пари и пюрета от Хип, а и собствено производство (100% контролирано био телешко). Desi_jul, кога ще ги носим за проба?

# 90
  • Мнения: 3 993
cerera , включвам се с пари и пюрета. Но аз имам пюрета само на Хип, менютата, а както се разбра лабораторията не може да изследва пюре, ако не е чисто месо на топчета. Аз нямам такива пюрета с месни топчета, ще трябва да купим... newsm78 Като гледам асортимента на Хип, имат няколко такива пюрета с месни топчета (пилешки и телешки в сосове) за възраст 1 година. Ама месните топчета съдържат освен месо: вода, оризов грис, лук, сол и други подправки) и са в сосове (доматен, зеленчуков, т.н.). Та се чудя дали лабораторията ще може да изолира месото, нали са обяснили на само за снимка, че не могат да изследват, ако не е чисто месото... newsm78
Та си мисля, да им се обадим пак да потвърдят със сигурност, че ще могат да изолират месо и да го изследват, а не да правим напразно организация за събиране на пари и пюрета, да не се окаже загуба на време и усилия.
cerera, ще ти пиша на лични.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 365
Хипп имат и малки бурканчета с концентрирано месно пюре, което съдържа само месо (40%), вода и оризово нишесте. но е пюрирано. имат пилешко, пуешко и телешко. това дали би им свършило работа в лабораторията?

# 92
  • Мнения: 7
Аз мога да предоставя и от тези пюрета на хип с телешко и пилешко.

# 93
  • Мнения: 3 993
Аз мога да предоставя и от тези пюрета на хип с телешко и пилешко.
И аз имам точно такова пюре от телешко и мога да го дам. Но ще видим дали лабораторията може да го изследва...

# 94
  • Мнения: 296
Току що говорих с лабораторията и за съжаление няма да могат да направят изследването, защото метода им изисквал вземане на проба от мускулно влакно, а пюрето е хомогенизирано. Жената ме насочи към лабораториите в Центъра по хигиена, а там както Little wingels вече провери не правят изследвания за наличие на хормони. Разпитах я пак дали правят рутинни проверки на вносните детски храни и тя потвърди, че за ЕС проверките се правят в страната производител, където се издават сертификатите, тука се прави проверка само при съмнения, че не отговаря на изискванията. Това е положението - параграф 22 от всякъде Mr. Green.

# 95
  • София
  • Мнения: 12 290
Интересно. newsm78 На мен ми казаха, че могат да опитат да изследват пюретата ако има парчета месо в тях- например топчета или по- едри парчета, които могат да се отделят. Наистина методът им е за суровина, а не за пюре, но както и да е.

Аз каквото можах направих. Стига ми, че готвя на детето с продукти, които кисна или варя, а после изхвърлям водата с надеждата, че гадостите са останали в нея. За тези продукти никой не знае нито какво, нито колко съдържат и просто отказвам да се напрягам за нещо, което поне има някакъв сертификат за Био.  Peace

# 96
  • Мнения: 3 993
Съжалявам за поредния гаден обрат в историята.  Mr. Green
cerera , могат ли да опитат да изследват месните топчета в сос? Макар че и там няма мускулни влакна, месото е пасирано... newsm78
В тази лаборатория, изглежда са се размислили, след толкова обаждания от майки и запитвания за детските пюрета, че всъщност не могат да направят достоверен анализ. Жалко!  Confused
Както уместно заключи  cerera , параграф 22 отвсякъде. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт