Опасни пюрета

  • 17 854
  • 234
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 473
Отговора по mail  не е официална информация.
Бенатова, може да си пише лично каквото си иска, и на който си иска, но не го е казала от името на ТВ.
Репортажа е основата върху, която се спекулира с качеството на храните, всява се паника, но не случайно не се казва коя фирма точно се има предвид, защото подобно твърдение трябва да се докаже, а може и до съд да се стигне, най-малкото уронване на фирменото име.
Бенатова знае, че в официален репортаж не може да пуска непроверена информация.
За това аз се съмнявам, че става дума за продукт на Хип.

# 76
  • Мнения: 3 993
ana07 съгласна съм абсолютно с всичко, което казваш. Остава въпроса, защо изобщо тя ми отговори? И защо отговора й съдържа името на дадена фирма? Ей това не ми е ясно на мен...можеше нищо да не ми пише (както и мислех че ще стане), а можеше да ми отговори "ами вижте, нямам право да разкрия марката на пюретата" или нещо от тоя сорт, бла-бла...

# 77
  • Мнения: 14 490
соята съдържа много женски хормони, или стимулира производството им в организма (не знам точно кое от двете) и не се препоръчва дори на възрастни да се консумира редовно.
да не говорим, че соято по принцип е генномодифициран продукт доста отдавна Peace

# 78
  • Мнения: 1 473
Соята не е месо и няма качествата на месо, но има други полезни качества.

 Хип се развиват и преди години не са имали био продукти, обаче сега всеки иска за детето си само био и те пускат продукция само от био продукти, за да се купуват или продават както искаш.

 За тези които не знаят, Деметър е нещо като клуб, където членуват само производители на био храни. За да те приемат там, трябва да отговаряш на доста изисквания. Алнатура е техен член.

# 79
  • Мнения: 1 473
Little wingels, и аз не знам защо ти е отговорила. Може би знае, че каквото и да ти пише за нея няма да има последствия.
Но е отговорила, това прави впечатление, ти го споменаваш тук, а този форум информира повече хора от колкото БГ телевизия никога ще информира.
Аз БГ ТВ не гледам, но ето вече съм информирана и съм супер възмутена, изплашена до някъде, защото храня детето си с пюрета на Хип, така че, може да е само поредната дезинформация, но се говори, вдига се шум, споменава се името на Бенатова...
хората вече не знаят на какво да вярват.
 Но в немска медия не се е казало и дума по тази тема или за тази фирма.
Ако това може да ни успокой...

# 80
  • Мнения: 14 490
аз имам доверие на германците за  почти всичко. освен това нямам намерение да давам пилешко тъй като се води потенциален алерген ( дъщеря ми е със съмнение за АБКМ), да не говорим, че вкъщи вече не готвя пилета защото са отвратителни всичките дето ги продават.
така си решавам аз въпроса, като сме жертва на неетични и тенденциозни журналистически репортажи  Crossing Arms

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 280
Благодаря за отговорите  Hug значи и соята отпада като вариант освен да спра да давам месо ... и без това яде само пилешко (друго не иска) а както се оказва то май е най-вредно  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 961
lindas, дано малкото ти съкровище бързо да се възстанови!  Hug
Честно потресох се от историята ви!  Sad А и някак си дадох сметка (за пореден път), че просто си е мал шанс детето ти да не бъде увредено от храната, която му предлагаш и начина по-който я предлагаш! Горките ни деца, какво ли още ще отнесат от нас?! Толкова безотговорно живеем, сякаш светът ни е за еднократна употреба и единственото нещо, което е важно, е просто голямата печалба!  Sad

# 83
  • Мнения: 184
А къде се произведени пюретата на Хип, които се продават на нашия пазар? Защото тук е традиция вече да плащаме цените на марките, но не и получаваме качеството им.
И да използвам темата да попитам как стои въпросът със зайците и чистотата на месото им?

# 84
  • Мнения: 422
мале какво се случва тук -може човек да полудее,защо децата трябва да ........абе писна ми.нямам думи мн съм възмутена #Cussing out

# 85
  • Мнения: 127
Little wingels Имам едно предложение.Тъй като ти си общувала с Бенатова,прати и още един майл и я помоли тя,или някой от хората,които стоят зад репортажа,да се включат в темата.Проблема не е малък и ако са отговорни журналисти,то не би трябвало да привършат с едноминутен репортаж.Нека се включат и да кажат имат ли доказателства за определена марка пюрета.Казват Хип,но не и в излъчения репортаж.Това навява извесни съмнения и справо.Мисля че би трябвало да си защитят позицията или поне да дадат по-подробно обяснение в най-голямият български форум за майки.

# 86
  • Мнения: 1 473
На страницата на Хип пише, че всички продукти, се контролират в сурово състояние, преди да се използват за пюрета, каши и други.
Лабораторията се намира в град Pfaffenhofen, Германия. Това означава, че продуктите на Хип не се произвеждат в БГ.
Продуктите идват от земеделски производители, които произвеждат само за Хип по определени критерии.

# 87
  • Мнения: 1 473
На страницата на Хип пише, че всички продукти, се контролират в сурово състояние, преди да се използват за пюрета, каши и други.
Лабораторията се намира в град Pfaffenhofen, Германия. Това означава, че продуктите на Хип не се произвеждат в БГ.
Продуктите идват от земеделски производители, които произвеждат само за Хип по определени критерии.

# 88
  • Мнения: 127
Не ща да търся под вола теле,но на какво попаднах като потърсих в гугъл малко информация...

http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81 … meta=lr%3Dlang_bg

Първия резултат от бг-мамма вижте newsm78

# 89
  • Мнения: 3 993
Натикот ще й пиша пак, няма проблем.
А в темата за опасните шишета на какво по-точно да обърна внимание?

Общи условия

Активация на акаунт