ЗА ОПАСНИТЕ ПЮРЕТА

  • 6 110
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 993
В лабораторията ме увериха, че правят подобно изследване, а в биографията на лаборантката от същата лаборатория, на която попаднах пише  следното след Основни дейности и отговорности: "Контрол и анализ на хранителни продукти от животински произход за наличие на хормонални препарати и анаболни агенти."  Утре ще им се обадя, но ако изследването е по джоба ми държа да присъстваш, защото ти си най- убедена в наличието на хормони. Да не излезе после, че и представеният от мен документ е фалшив и пропаганден.
Честно казано аз вярвам на европейския био сертификат, чийто номер е изписан на етикета на пюретата, но след като пиша в темата не ми се иска да остана с чувството, че просто си чешем езиците. Обичам да  действам, а не да споря напразно. А и ако се сложи край на тази одисея от съмнения и догадки ще спя с чувство за изпълнен дълг. Wink

А какво общо има биографията на лаборантката, не разбрах?
Не мисля,че някой от нас ще може да присъства, това не е шоу. Ако има такава възможност все пак, то аз ще преценя за себе си дали да присъствам. Не съм убедена в наличието на хормони, защото нямам сигурни доказателства,но се съмнявам. Щом обичаш да действаш - действай. Аз направих каквото можах. Никой не те спира,както и никой не те кара да правиш нещо. Всеки решава за себе си.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 576
Биографията на лаборантката намерих в интернет- в нея пише с какво и къде се е занимавала. От там разбрах за тази лаборатория, в която се обадих.
Не виждам защо пак започваш с агресивния тон- предложих ако искаш да присъстваш не на изследването, а на даването и получаването на пробата, защото ми се стори, че те интересува достоверността на резултата. Ако искаш можеш да си занесеш сама проба, но се говореше за общи действия и ми изглежда по- лесно да занесем нещо тук в Бг докато чакаме инфото от Австрия.

Като казвам, че обичам да действам не искам да каже обратното за теб. Просто обяснявам мотивите си, които са любов към действието, а не съмнения в евро сертификатите. Не виждам защо продължаваш да приемаш всяко нещо казано от мен негативно. Опитвам се да помогна и толкова. Без подтекст. Peace

# 62
  • Мнения: 3 993
само за снимка , тонът ми не е агресивен, излишно се впрягаш.
Разбери какъв е реда, колко пюрета могат да изследват (понеже само на Хип ще занесем няколко, и на други марки задължително) и колко ще струва. Имай предвид, че само марката Хип има евро сертификати, другите марки като Ганчев, Ам-Ам, Гербер, Семпер и т.н. нямат евро сертификати. Въобще не се знае какво има вътре.  Crazy
Тогава ще направим организация кой какво ще носи и кой къде ще присъства.  Peace

# 63
  • Мнения: 3 993
Аз току-що говорих отново с лабораторията на ДВСК и по-точно с д-р Тодорова (този път й научих името), която ме е запомнила от предния ни разговор. Тя ми каза, че лабораторията на Искърско шосе е друга, различна от тяхната. Не е сигурна дали правят такъв анализ, но смята, че не, тъй като в ЦЛВСЕЕ изследват хранителни продукти от животински произход и за тежки метали, ми каза тя. Смята, че пюретата не са хранителни продукти от животински произход, затова се съмнява, че там ще ги изследват. Но каза да проверя.
Тоест, само за снимка , ти ще провериш, тъй като вече си говорила с тях.
Разпитах д-р Тодорова за контрола върху вносните и местните пюрета. Първите влизат в България със съответните сертификати и никой не прави анализ, защото сертификатите са достатъчен документ за страна-членка на ЕС. Вторите, българско производство, се сертифицират от РИОКОЗ (бившо ХЕИ) - за това тя наблегна, че е категорична. Тоест, ако в български пюрета има непозволени съставки, ХЕИ носят отговорност. Това разбрах преди малко.
само за снимка , чакам инфо.

# 64
  • Мнения: 19 339
Излиза, че месните пюрета не са хранителен продукт от животински произход ooooh!

Аз сега се рових да видя какви са причините за ранния пубертет. Интересно, че се среща и при момчетата, а някой беше казал, че е само при момичетата.Причини могат да бъдат пестициди като ДДЕ, тежка хипотиреоза, проблеми с щитовидната жлеза, някои видове рак, стероидна терапия, след менингит и др.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 576
Току що говорих с лабораторията- правят такива изследвания! Струва 45 лв и резултата се получава след 3 до 5 дни. Обясних за какво става въпрос и лаборантката ми каза, че за достоверен резултат е по- добре да занесем от бурканчетата, които са с топчета месо, защото техният метод е свързан с изследване на суровината и иначе ще им е трудно да изолират 8 грама месо от 180 грама пюре. Каза, че тези пюрета са под контрола на Министерство на здравеопазването, а лично те /в тази лаборатория/ правят изследвания на суровините на българските пюрета. Обясних и случая предизвикал подозренията и ми каза, че не е лекар, но за натрупването на хормони в организма е необходима продължителна консумация на доста по- големи количества.
Аз мисля, че всички деца щяха да са с ранен пубертет, предвид това че след годинка са на детска кухня или на домашна храна- и двете приготвени от месо с неясно съдържание на хормони. Говорихме и за европейските сертификати за био- според нея достоверността им не може да се поставя под съмнение, защото се получават след наистина сериозни изследвания и последващ строг контрол.
Това е от мен. Имате координатите  на лабораторията и условията за изследване.

# 66
  • Мнения: 3 993
Цената за анализ на едно пюре ли е?

# 67
  • София
  • Мнения: 12 576
На една субстанция- т.е. около три пюрета от един вид.
Пак пояснявам, че става въпрос за пюретата с топчета месо. За другите ми каза, че досега не е правен извлек и би било трудно и не може да се ангажира с достоверността. Важното за мен е, че пюретата и детските храни са под контрола на Министерство на здравеопазването- под техния контрол са и лекарствата. Ако поставим този контрол под съмнение ще излезе, че и в лекарствата може да има всичко.

# 68
  • Мнения: 1 473
Много се надявам да изследват пюретата и да дадат точен резултат, за да се успокоят духовете.
Според мен ще бъде добре, резултата, а аз се надявам той да покаже, че няма хормони, да се прати на Бенатова с питане, защо дезинформира и призив да се извини официално.
Съзнавам, че звучи доста наивно и едва ли ще се случи...

# 69
  • Мнения: 3 158
Дреме и на Бенатова-има ли,няма ли.Колко новини я чакат като топ-репортер на най-гледаната телевизия  Laughing
Мога да предложа точно тя със средства на bTV да направи въпросното проучване за да си защити предишната ,,новина'',все пак те пусна разни недомлъвки и се покри...ама това са мечти Sad

# 70
  • Мнения: 307
никой не е доказал чрез изследване, че пюретата на Хипп са опасни.
Съгласна съм.


И аз давах на Сънвал, според мен са добри.  Peace

# 71
  • Мнения: 7
Здравейте, мами,
Извинявайте са инфото със закъснение: За съжаление се оказва, че тази авст. лаборатория не прави анализ на хормони, и изобщо е трудно да се намери лаборатприя, която да изследва бебешки пюрета (!?!), но можело да се обирна към АГЕС (нещо като австрийския контрол на лекарствата и храните). Виждам, че междувременно сте намерили лаб., и то с много приемлива цена!!!! Конкретно - ще изследваме ли пюрета и къде е тази лаборатория?

# 72
  • Мнения: 581
Прочетох всичко от А до Я .
 Лаборяаторията която ще прави анализа не трябва ли да е акредитирана?

# 73
  • София
  • Мнения: 12 576
Прочетох всичко от А до Я .
 Лаборяаторията която ще прави анализа не трябва ли да е акредитирана?

Акредитирана по какво и къде? Повтарям се, но това е Централната лаборатория по ветеринарно-санитарна експертиза и екология към ДВСК.

# 74
  • Мнения: 516
Запис от мен, следя темата с интерес. Дъщеря си хранех с пюретата на Хип. Мисля и бебо да го отгледам с техните продукти. Дано изследванията разсеят слуховете .

Общи условия

Активация на акаунт