Гоблени-45

  • 47 297
  • 454
  •   1
Отговори
# 405
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Благодаря ви, момичета.
Tasha, какво означава да си го купя готов? С пълна комплектовка ли? И това, че самата панама и тонирана и не  се бродира не стои ли малко изкуствено? И кръстатия бод... винаги съм си си мислела, че са си само 1:1 и 1:4 оригиналните гоблени newsm78


Не съм Таша, но да кажа - купи си го готова комплектовка от Аксиома, на Ланарте. Шие се кръстчета, много лесно и приятно, шие се всеки знак отговаря на едно кръстче, а това, че си си мислела така е друга работа. Дълга и широка е за обясняване, но 1:4 далеч не е оригинален бод, а е измислен на наша почва.
В комплекта има обяснение кое как се шие, пък и ние сме тук и ще помагаме. Горещо ти препоръчвам оригинала. Peace

Момичета ,има ли в Аксиома -Орхидеи на Ланарте  newsm78 -нещо не ги намирам?

Има, ще ги откриеш в каталога по номера им, ето  Трите орхидеи са с каталожен номер  34746, а двете са с номер 34745.

а ето и снимките им:



# 406
  • Мнения: 568
bella_ много,много ти благодаря!Още сега ще звънна едно телефончеда ми купят!Още веднъж Благодаря  bouquet

А ето ,че и моите подаръци са готови:
Веднага си признавам четох ,четох и не се справих с рамкирането"Не става само с четене трябва и акъл",Заслугата е на мъжо той без да чете ги направи Simple Smile
Дано ви харест лилавия е малко Дена стил Simple Smile смених гамата ,защото е подарък за един страхотен салон за красота в Бургас.Всъщност възможно е някоя от вас да го види и на живо Simple Smile
Аз сега започвам да правя едни миниатюрки за Велик ден за нашия благотворителен базар ,малко е раничко ,но малко свободно време ми остава.Ако имате интиресни идеи споделете.
Хубав ден от мен!

# 407
  • Мнения: 131
Animari-Да ти е здрав,послушен  и умен рожденника,много радости да ви носи!
Момичета някой от вас да има този гоблен?[
URL=http://www.radikal.ru][/URL]

# 408
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Здравейте и от мен. Тази вечер си чакам рамкираното Фервако и ще показвам. Африканката и тя е готива, трябва и само пране и рамка. Laughing

Дойде ред и на Дименшъните и тъй като са ми сефте, да питам. Шият се с кръстчета и гобленов бод нали? Чудя се откъде да го започна. На кутията пише, че размерът е 30/36см. Това означава, че като се ушие ще бъде толкова? Ако е така ще мога да се ориентирам колко да оставя от всички страни и за започна от долу вляво, че така ми е най-лесно.

# 409
  • Мнения: 634
marulka_s,отново Благодаря   bouquet.А някой дали има схема и ключ за тях  орхидеите на Ланарте Rolling Eyes  Praynig
spinki,аз не съм голяма специалистка-но на мен ми показаха един много лесен начин за гоблените без квадратчета -сгъваш самата панама на 4  и тъм където се получава ъгълът в средата -започваш от там Laughing

а също схема и ключ на това да сте виждали

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 16:06 от silvanapei

# 410
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Африканката, точно така я ших, като намерих средата, но това чудо е много цветове и бодове и ако нещо се оплескаммммм

# 411
  • Мнения: 2 867
spinki, кой гоблен ще започваш?
Аз съм шила един на дименшънс и го почнах от средата.

# 412
  • София
  • Мнения: 418
Момичета Вие сте вълшебници, помагайте - трябва ми свадбена миниатюра. Ама наистина малка и лесна. Току що разбарх, че в неделя ще сме свидетели на едни приятели. Искам да им направя нещо, ако успея.

# 413
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
spinki, кой гоблен ще започваш?
Аз съм шила един на дименшънс и го почнах от средата.

Ей това чудо ще започвам.
http://images.spinki.multiply.com/image/8/photos/2/600x600/4/P10 … mp;nmid=110197611
С какъв акъл съм го поръчвала, то сигурно няма ушиване. Grinning

# 414
  • Мнения: 643
Спинки , на моите остават  по 3 см отстрани някъде. Ако не ти се почва от средата, можеш отстрани по краищата да си разграфиш през десет дупки , колкото е квадрата на схемата и да почнеш отдолу или откъдето ти е по-лесно.

Леле , ама много е красив ! Панамата оцветена ли е ?

# 415
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
spinki  много е красиво нещото Peace Може и да няма ушиване, но когато се ушие /все някога/ ще е страхотно.

# 416
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Панамата е Ivory, 18 кунта. Почти целият е за шиене. Пустите хамериканци са оставили само 2 квадратчета празни.  Laughing
Май ще трябва с тропоска да го разграфя за по-сигурно, че така и не си купих от тези моливи дето се перат. Не ми се почва от средата, защото там вече е дива Индия, а долу е лесничко и ще си давама кураж.

# 417
  • Мнения: 2 867
Много е красив, наистина е добре да го разграфиш предварително, защото на моя панамата я бяха отрязали накриво, и ако не бях започнала от средата можеше в някой ъгъл да остане прекалено малко отстрани.

# 418
  • Мнения: 3 622
Лолита, Марулка много точно ти е обяснила. И аз ти препоръчвам да си го закупиш от Ланарте. И панамата не стои изкуствено даже си стои много красиво  Peace

spinki трябваше да ме чакаш заедно да ги започнем, нали и аз го имам същия. Но като виждам колко много конци и цветове има направо се стресирам  ooooh! Е ще му дойде и на него реда

Днес си разпечатах и схемите на Диана, купих си и конци и тия дни ще го започвам. Купих и подаръче на моята жертвичка и ще гледам и него да пратя утре

# 419
  • Мнения: 4 369
здравейте,момичета!
днес изпратих подаръка на моята "жертвичка" и предполагам,че най-късно в сряда ще го получи/пощата ни е много добра  Mr. Green,пък и сме от съседни градове/ Laughing
SISSAK,париж си е париж,а пък и ти си толкова модерна с това червено манто  Peace
GENIKO,картичката е много сладуранска и сладурански оформена с тази панделчица  Hug
MARULKA,прекрасен комплект са тези орхидеи   bouquet
DENA,нека тези ръце да носят късмет на този, на който ги подариш  Peace
SPINKI,направо изби рибата с този букет-НЕВЕРОЯТНО КРАСИВ Е   bouquet

На всички останали голямо творческо вдъхновение  Hug

Общи условия

Активация на акаунт