Спорадична употреба на наркотици и ниско либидо?

  • 4 184
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,

През годините само съм чела различни теми из форума, но сега искам да попитам нещо, което така и не можах да си обясня по време на последната ми връзка, която наскоро приключи. А и не се е случвало на приятели около мен.

За първи път попаднах на мъж, който или е асексуален или има толкова ниско либидо, че му се прави секс 2-3 месечно по няколко минути. И то без никаква страст. Странното е, че иначе има изключително изразено мъжко присъствие – и като физика и като поведение.

И двамата сме в средата на 40те, познаваме се от деца, но сме се засичали само няколко пъти оттогава. Миналата година случайно се срещнахме и от приятелски срещи постепенно преминахме към интимни отношения. Още от началото и двамата бяхме наясно, че има непреодолим проблем пред това да имаме дългосрочна връзка – аз имам деца, а той не, а има голям натиск от семейството му да имат внуци, понеже е единствен син.

Първите 6-7 нощи заедно, в разстояние на месец-два, си спяхме гушнати като приятели. След това все пак започнахме да правим секс, който обикновено се състоеше в това той да е отдолу и всичко приключваше в рамките на 5-10 минути.

Не обича нито да получава, нито да прави френска любов, не обича да докосва интимно жената с пръсти, нямаше сутрешна ерекция, когато преяде, което често се случваше, цяла вечер пъшкаше и после веднага заспиваше, хъркайки. Понякога си лягаше в 20-21 и можеше да спи и по 10, случвало се е до 15 часа. В началото опитвах да му намеквам и да го насочвам, но дори в редките случаи когато се опитваше да направи нещо с пръсти или с език, си личеше, че или не знае какво да прави или не иска да го прави. След първия път на секс с проникване ме пита заобиколно дали съм свършила, след което му обясних, че много жени имат само клиторен оргазъм и им трябва стимулация с пръсти и език. Не последва нищо различно през следващите месеци.

Първият нормален секс се случи няколко месеца след началото на сексуалните ни отношения и продължи цели 3 часа, през които имах чувството, че сърцето му ще се пръсне, толкова силно и бързо биеше! След това разбрах, че беше употребил трева и кокаин. Той знае негативното ми отношение към наркотиците, затова и никога открито не е споделял директно откога, какво и колко често взима, но се е изпускал, че още от младите си години уикендите са се състояли от купони, алкохол и дрога.

Вторият нормален секс отново се оказа след употреба на кокаин и продължи може би около час. И в двата случая се случваха нормалните неща, които обикновено се правят при всеки нормален секс, но които напълно отсъстваха в останалото време.

Трябва да подчертая, че външно изобщо не изглежда като наркоман – едър и вече с леко наднормено тегло, което обаче заради височината му все още изглежда съразмерно. Добре образован, с езици, с хубава работа, когато е сред хора е душата на компанията, много активен социално. Иначе с типичните характеристики на стар ерген – липса на гъвкавост и съобразяване с околните, закостенели навици, убеждението, че винаги е прав, никакво отношение към деца, но със самочувствието, че няма да има проблем да ги направи когато реши. Никога не се е женил и не е имал връзки повече от 1-2 години, въпреки че е живял в доста страни и вероятно се е срещал с достатъчно на брой различни жени.

Според вас такова сексуално поведение може ли да е следствие от употребата на наркотици, спорадична, но вероятно дългогодишна? Има ли някой опит с такова разминаване в един човек – вид, поведение и самочувствие на алфа мъжкар, типичното шофиране и псуване на такъв, смел до безразсъдност и др. и същевременно пълна нула в леглото?

Или просто може да е от тези 1 % от населението, за които четох, че са асексуални. Някои от тях от време навреме все пак правят секс, опивайки се да имат връзки, да правят деца и др. Но не изпитват нужда от него, не им липсва, когато го няма и не се стремят да го получават.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 10:00 от Wondering21

# 1
  • Мнения: X
Какво значение има? Не си задоволена, каквато и да е причината, няма да се промени ситуацията. Ти си решаваш доколко си струва да продължат отношенията ви.

# 2
  • Мнения: 1 625
Скрит текст:
Здравейте,

През годините само съм чела различни теми из форума, но сега искам да попитам нещо, което така и не можах да си обясня по време на последната ми връзка, която наскоро приключи. А и не се е случвало на приятели около мен.

За първи път попаднах на мъж, който или е асексуален или има толкова ниско либидо, че му се прави секс 2-3 месечно по няколко минути. И то без никаква страст. Странното е, че иначе има изключително изразено мъжко присъствие – и като физика и като поведение.

И двамата сме в средата на 40те, познаваме се от деца, но сме се засичали само няколко пъти оттогава. Миналата година случайно се срещнахме и от приятелски срещи постепенно преминахме към интимни отношения. Още от началото и двамата бяхме наясно, че има непреодолим проблем пред това да имаме дългосрочна връзка – аз имам деца, а той не, а има голям натиск от семейството му да имат внуци, понеже е единствен син.

Първите 6-7 нощи заедно, в разстояние на месец-два, си спяхме гушнати като приятели. След това все пак започнахме да правим секс, който обикновено се състоеше в това той да е отдолу и всичко приключваше в рамките на 5-10 минути.

Не обича нито да получава, нито да прави френска любов, не обича да докосва интимно жената с пръсти, нямаше сутрешна ерекция, когато преяде, което често се случваше, цяла вечер пъшкаше и после веднага заспиваше, хъркайки. Понякога си лягаше в 20-21 и можеше да спи и по 10, случвало се е до 15 часа. В началото опитвах да му намеквам и да го насочвам, но дори в редките случаи когато се опитваше да направи нещо с пръсти или с език, си личеше, че или не знае какво да прави или не иска да го прави. След първия път на секс с проникване ме пита заобиколно дали съм свършила, след което му обясних, че много жени имат само клиторен оргазъм и им трябва стимулация с пръсти и език. Не последва нищо различно през следващите месеци.

Първият нормален секс се случи няколко месеца след началото на сексуалните ни отношения и продължи цели 3 часа, през които имах чувството, че сърцето му ще се пръсне, толкова силно и бързо биеше! След това разбрах, че беше употребил трева и кокаин. Той знае негативното ми отношение към наркотиците, затова и никога открито не е споделял директно откога, какво и колко често взима, но се е изпускал, че още от младите си години уикендите са се състояли от купони, алкохол и дрога.

Вторият нормален секс отново се оказа след употреба на кокаин и продължи може би около час. И в двата случая се случваха нормалните неща, които обикновено се правят при всеки нормален секс, но които напълно отсъстваха в останалото време.

Трябва да подчертая, че външно изобщо не изглежда като наркоман – едър и вече с леко наднормено тегло, което обаче заради височината му все още изглежда съразмерно. Добре образован, с езици, с хубава работа, когато е сред хора е душата на компанията, много активен социално. Иначе с типичните характеристики на стар ерген – липса на гъвкавост и съобразяване с околните, закостенели навици, убеждението, че винаги е прав, никакво отношение към деца, но със самочувствието, че няма да има проблем да ги направи когато реши. Никога не се е женил и не е имал връзки повече от 1-2 години, въпреки че е живял в доста страни и вероятно се е срещал с достатъчно на брой различни жени.

Според вас такова сексуално поведение може ли да е следствие от употребата на наркотици, спорадична, но вероятно дългогодишна? Има ли някой опит с такова разминаване в един човек – вид, поведение и самочувствие на алфа мъжкар, типичното шофиране и псуване на такъв, смел до безразсъдност и др. и същевременно пълна нула в леглото?

Или просто може да е от тези 1 % от населението, за които четох, че просто са асексуални. Някои от тях от време навреме все пак правят секс, опивайки се да имат връзки, да правят деца и др. Но не изпитват нужда от него, не им липсва, когато го няма и не се стремят да го получават.
Те това, подчертаното, аз като го видя ми крещи, че или е скрит хомосексуалист или не му се дига.
Иначе 40 годишен ерген със дългогодишен опит със наркотици? Определено ще има проблем със самолета.
Аз лично бих запалила свещ, че е приключило и ще продължа напред.

# 3
  • Мнения: 6 764
Според мен е с различна сексуална ориентация, но по една или друга причина не го признава дори пред себе си. Втори вариант е сериозен хормонален проблем, който не е лекуван.
За мен той използва наркотиците, за да се насили да направи нещо, за което явно няма никакво желание.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Като прочетох за дългото спане и  ниското либидо ми хрумнаха антидепресанти.

# 5
  • Мнения: 500
Не е от шмъркането, както сама виждаш само тогава се справя. Явно не е по секса по принцип, не бих се занимавала.

# 6
  • Мнения: 4 007
С извинение - какво ти пука от какво е?
Предполага се, че трябва да имаш достатъчно акъл в главата, че да не се съгласиш да му направиш така желаното от неговите мама и тати бебе, и да си го гледаш после сама, докато той си друса някъде и пъшка след преяждане.

За през останалото време се замисли - трябва ли ти мека пишка вкъщи, която не знае къде да си сложи ръцете или как изглежда женския оргазъм?

# 7
  • Мнения: 7
Според мен е с различна сексуална ориентация, но по една или друга причина не го признава дори пред себе си. Втори вариант е сериозен хормонален проблем, който не е лекуван.
За мен той използва наркотиците, за да се насили да направи нещо, за което явно няма никакво желание.


Аз също имах подозрения, че всичко това може да се дължи на хормонални проблеми. Няколко пъти, по заобиколен начин, говорейки за това аз кога и какви изследвания си правя, съм му казвала колко е важно и мъжете също да си правят профилактични прегледи и че хормоналните изследвания не са само за жени, но ме отрязваше или с реплики, че е „здрав като бик“ или „че не иска да ходи на лекар, за да не разбере какво му има“, т.е. два диаметрално противоположни отговора.

Явно има и съдови проблеми, защото има разширени вени на краката, доста изпъкнали в долната част, досега не бях забелязвала такива при мъже. Понякога нощем го боляха и несъзнателно с единия крак разтриваше другия, но после казваше, че не си спомня. Не знам до каква степен и това може да има връзка с възможността за ерекция.

Разбира се, в началото се чудих дали изобщо ме харесва достатъчно, но пък защо иначе ще се вижда, ляга и гушка почти година с жена, заради която и без това има проблеми със семейството си. През този период няколко пъти се е изпускал, че не си говори с майка си заради тази ситуация и аз съм му предлагала да се разделим, но той предпочиташе да продължим и аз като влюбена нямах волята да прекъсна.

Последна редакция: чт, 03 юни 2021, 10:50 от Wondering21

# 8
  • Мнения: 5 832
Ако връзката вече е приключила какво ти дреме от какво не му става на наркомана и какво искат от него мама и тате? Ще ти обърна внимание на нещо, върху което да се замислиш ако искаш. Според теб ок ли е да разбереш, че някой, с когото имаш каквито и да е отношения - връзка, или чисто сексуални, е наркоман и да продължиш да си лягаш с него? Като при това твърдиш, че си против тези неща?

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Вероятно е комбинация от няколко проблема - дългогодишна употреба на субстанции, хормонален (нисък тестостерон, може би проблеми с инсулина заради наднормено тегло) и пр.
След като връзката е приключена, не бих се задълбочавала в анализ на проблемите му.

# 10
  • Мнения: 14 836
На въпроса от заглавието - ниското либидо не е от тези наркотици.
За другото, разбирам пространния оглед, съпроводен с дилетантска епикриза - и аз съм 'ориентирана към детайла' - но не разбирам какво подходящо му виждаш, макар и ерудиран. Типичен закостенял стар ерген с лека склонност да агресира (псуващ шофьор да е типичен алфа - това е майтап, нали?!), подходящ за колекциониране на лафове на маса, но нищо повече.
Божке, насмалко да напиша да търсиш друг влак. Търси друг любовник, този става да сте в компания, но не и в къщата, още по-малко в леглото ти.

# 11
  • Мнения: 811
Щом няма сутрешна ерекция, проблема може да е физически или хормонален. Асексуалните хора доколкото знам, никаква близост не искат, не само интимна, смисъл просто не им се занимава с връзки, така че със сигурност човека си е хетеро. Няма общо и с никакви наркотици. По-скоро наркотиците са симптом за някаква депресия. Моето необразовано мнение по темата е, че си имала работа с импотентен мъж, а вече какво точни го е предизвикало, остава да гадаем. В едно съм убедена - не можеш да му помогнеш, той също не изглежда да моли за помощ, забрави го с чиста съвест.

# 12
  • Мнения: 2 207
Ама той мъж като злато! Сериозно, няма значение.

# 13
  • Мнения: X
От написаното човека е на 45+–, което означава, че най-вероятно си има някакъв здравословен проблем, който си знае и за който не му се обяснява. Ако е прикрит гей едва ли на тези години би се занимавал с жена на годините си, би си хванал някоя млада и бедна, да ѝ направи едно дете и тя да си затваря очите той какво прави. А неговото поведение е по-скоро като на някой, който си търси удобна жена, дето да не го ръчка за абсолютно нищо, което на него не му се прави, включително и секса, който вече не го интересува. Не е бил много сигурен, че авторката е точно такава, та е почнал отначало с "мама иска внуче", че тя да не му се окачи на врата и да му развали рахатлъка. Въобще обичайната история за една порода мъже.

# 14
  • Мнения: 102
Според мен си е асексуален от край време. Не би трябвало да е резултат от наркотиците. Не мисля и че е гей.

Общи условия

Активация на акаунт