"Пластмасови пари" или "само в брой"?

  • 2 393
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
И моята карта на ПИБ с чип не я прие устройството в магазина,дебитна е. Бяха ми останали 7-8 лв от семейните помощи и така и не можах да ги изхарча. Предпочитам в брой, че иначе сигурно ще прекалявам с покупките! Blush

# 16
  • Мнения: 2 132
Винаги само в брой!Донякъде си е неудобство с тия карти(не, че нямам).Ако има навсякъде у-ва за тях, не бих ги отричала Peace

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
С банкноти не се харчи толкова много, колкото с карта. Тук те стимулират по всякакъв начин да плащаш с карта. Преди взимаха центове за сметка под дадена стойност, сега не. Аз не обичам да си използвам картата, защото се изкушавам, но ...няма как.

Иначе Mma Ramotswe е права защо няма тази услуга в българските магазини: крият оборота по този начин.

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В брой! Мразя картите и банкоматите- или ще са свършили парите, или банкомата ще е развален, или ще има огромна опашка пред него като бързам, или ще е на майната си....а отделно някои ми взимат по 3 кинта за транзакцията  ooooh!
На заплата тегля всичко и не се занимавам повече.  Whistling

# 19
  • Мнения: 958
Само с карти, от край време се движа без пари в борй.
Рядко пазарувам в магазини, в които не приемат карти, тоест освен кварталните, всички големи магазини приемат карти.
Нямам такси за транзакции и честно казано никога не ми се е случвало, да ми откажат плащане с карта.
Мразя да нося пари в брой, от както навремето ме обраха.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 306
За по-малки суми, особено в хранителните магазини, така обидено пуфтят продавачките, ако искаш да платиш с карта... Голямо усилие им коства явно, просто не е навлязло още като основен начин за плащане.

# 21
  • Мнения: 811
Не знам каква е таксата за устройството. Но им взимат 3% от сумите платени с карти.
За малките магазини това е голям разход.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не са ми толкова много парите и толкова големи покупките, че да пазарувам с карта. Пазаруването в семейството ни не е мое задължение и затова предпочитам да си следя наличността. А с картите - тук таксичка, там удръжка, не мога да им хвана края.
А в последно време много ме дразнят банките с техните такси по обслужване на картата и безсмислените им застраховки, които изникват от няма и къде.
Тия дни мисля да закрия някои карти, че те се оляха направо.

# 23
  • Мнения: 4 965
Пазарувам основно с карта - дори по тази причина посещавам определени конкретни магазини "с устройство".
Рядко нося повече от 40-50 лв. в кеш (по-често само 10-20, колкото да си купя цигари и ако преритам от глад)...

# 24
  • Мнения: 46 518
Само с карти.
Преди 6 г. ни обраха, от тогава не носим в брой повече от 5 лв.

# 25
  • Мнения: 78
Изпускам му края с карти и гледам да се ограничавам.
Пазарувам предимно кеш.

# 26
  • Мнения: 6 993
Предпочитам кеш по принцип.
Но никога не съм попадала на магазин без оная джаджа за карти, когато се е налагало.

# 27
  • Мнения: 12 665
Карти. Искам навсякъде да е с карти. И да не ми се мръщи продавачката - ама нямате ли по-дребни. Ау, ама сега как ще ви върна, взехти ми всички дребни. Пък един тук има фобия към жълти стотинки. И аз не ги обичам, но понякога портмонето ми тежи ок. 1 кг.
Да ги хвърлям ли.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 515
В момента съм с кеш, но обичам картите! Ако може въобще да не виждам банкноти, ще ми е най-добре. По въпроса, за това че много се харчи с карта - за мен не е вярно.
Дори по-добре си правя сметката и успявам да спестя.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Предпочитам карти. За съжаление, няма на много места.
Но където има възможност ги натискаме да приемат картите, ако и да пуфтят. Всевъзможни причини съм чувала от продавачките за отказ за плащане с карти. Дори откровеното: "За първи път ми е." Сякаш ще се целуваме.

Общи условия

Активация на акаунт