след кашкавала и сиренето идва ред на маргарина

  • 6 717
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 508
Никога не съм купувала нито маргарин, нито изделия, които го съдържат.

Joy За маргарина ти вярвам, но за изделия, които го съдържат.... Чети опаковките, хидрогенираните мазнини=маргарин са НАВСЯКЪДЕ.

Не купувам, и точка. Е, понякога се налага да взема кутия бонбони - я за подарък, я за почерпка, но обикновено за нас не взимам или гледам да са направени с масло (от животински произход), а не с растителни мазнини.

Иначе не съм маниачка на тема здравословно хранене, но трябва да видиш свекърва ми - тя винаги си носи лупа и разглежда етикетите поне по пет минути  Grinning

# 16
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Стресиранасъм и аз.Кгато чета етикета се питам дали отговоря на истината.

# 17
  • Мнения: 4 965
Сигурно от поне 5-6 г. вкъщи не се ползва маргарин, а кравето масло (купувам си го от проверен производител) го ползвам само за готвене.

# 18
  • Мнения: 4 841
Още пред 2006-та някъде прочетох един анализ, който сравняваше различни марки произведени в България масла, оттогава спрях да купувам масло. Купувам маргарин. Когато знаеш, че нещо не е съвсем полезно, се опитваш да намалиш употребата му. Както с бялата захар, солта и т.н. Но когато те заблуждават, че нещо е полезно, а то не е, си вредиш повече. Един-два пъти си купувах масло от Германия, един-два пъти ми носиха и от едно село домашно направено - ами отвикнали сме, стори ми се прекалено тежко, прекалено мазно.
Та поне за мен маргарина е по-малкото зло.

# 19
  • Мнения: 46
Още пред 2006-та някъде прочетох един анализ, който сравняваше различни марки произведени в България масла, оттогава спрях да купувам масло. Купувам маргарин. Когато знаеш, че нещо не е съвсем полезно, се опитваш да намалиш употребата му. Както с бялата захар, солта и т.н. Но когато те заблуждават, че нещо е полезно, а то не е, си вредиш повече. Един-два пъти си купувах масло от Германия, един-два пъти ми носиха и от едно село домашно направено - ами отвикнали сме, стори ми се прекалено тежко, прекалено мазно.
Та поне за мен маргарина е по-малкото зло.

Маргаринът се топи на много висока температура. Човешкото тяло не поддържа такива стойности. Не ви ли прави впечатление, че докато се обработва храната в устата, той не си втечнява и буквално си се дъвче като една твърда храна. Растителната мазнина в естественото си състояние е течна. За да придобие вида на масло за мазане се слагат разни добавки, които да го втвърдят. Благодарение на това, дори и в организма, маргаринът запазва втвърдената си форма и не се усвоява. По артериите се отлагат натрупвания, които с времето довеждат до сериозни сърдечни проблеми. Това ми го е обяснявал специалист по технология на храните, за съжаление не си спомням точно всичко, което ми каза, но смисълът беше, че маргаринът е отровна и вредна храна, която трябва да е забранена за деца и хора със сърдечни проблеми, а другите да знаят за риска.

Но е вярно, че това е стара истина Sick

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Снощи като пазарувах, ми направи впечатление, че една от марките кис.мляко вече са си сменили надписа, вместо мляко пише: продукт за салати ooooh!

Кое е това мляко? И откога киселото мляко има общо със салатите? Много странен заместител на думата "мляко" ми се струва това.

# 21
  • Мнения: 6 029
Та поне за мен маргарина е по-малкото зло.

В голяма заблуда си.

Аз маргарин не купувам. За съжаление не мода да се отърва от ужасно многото храни, които го съдържат.

# 22
  • Мнения: 4 841
Та поне за мен маргарина е по-малкото зло.

В голяма заблуда си.


Всеки има право на своите заблуди, нали така. Не натрапвам мнението си. Споделям го.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
И откога киселото мляко има общо със салатите? Много странен заместител на думата "мляко" ми се струва това.

Защо не? Кисело мляко може да се сложи на салата с маруля и репички.  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Вярно, ама може да се сложи и на 100 други неща. Та някак странно ми е да го кръстят точно продукт за салати. Нещо, което уж е било мляко преди това. Интересно ми е все пак кое е.

# 25
  • Мнения: 5 539
Никога не съм купувала нито маргарин, нито изделия, които го съдържат.

Joy За маргарина ти вярвам, но за изделия, които го съдържат.... Чети опаковките, хидрогенираните мазнини=маргарин са НАВСЯКЪДЕ.

Не купувам, и точка. Е, понякога се налага да взема кутия бонбони - я за подарък, я за почерпка, но обикновено за нас не взимам или гледам да са направени с масло (от животински произход), а не с растителни мазнини.

Иначе не съм маниачка на тема здравословно хранене, но трябва да видиш свекърва ми - тя винаги си носи лупа и разглежда етикетите поне по пет минути  Grinning
Ще съм ти благодарна да ми посочиш някои марки сладкарски изделия, които не съдържат хидрогенирани мазнини. Наистина, серизоно те моля.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Jules Destrooper. В състава си има масло и растителна мазнина, захар, яйца. Нормалните неца, от които се правят сладки неща.

# 27
  • Мнения: 2 491
Снощи като пазарувах, ми направи впечатление, че една от марките кис.мляко вече са си сменили надписа, вместо мляко пише: продукт за салати ooooh!

Кое е това мляко? И откога киселото мляко има общо със салатите? Много странен заместител на думата "мляко" ми се струва това.
Ще видя марката като отида в магазина, защото не си спомням каква точно беше.
И на мен ми се видя странно, беше при дртугите млека и видях че пише продукт за салати на него, стана ми интересно какво пък е това и го взех да видя какво съдържа-съдържанието му е като на останалите кисели млека.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Ще съм ти благодарна да ми посочиш някои марки сладкарски изделия, които не съдържат хидрогенирани мазнини. Наистина, серизоно те моля.

За съжаление, те постепенно изчезват от българския пазар (а и самите производители като че ли престават да използват масло), трябва доста да се обикаля, докато намериш нещо прилично. Загледай се в белгийските и френските изделия, има по-голяма вероятност не съдържат хидрогенирани мазнини - само че гледай не българския етикет, ами съдържанието на немски, френски или английски. Аз от сто години не съм купувала такива неща, но доколкото си спомням, Lindt имаха прилично съдържание.

# 29
  • Мнения: 35
Някои от Милките са с масло,от по-малките разфасовки-60грамовите.

Общи условия

Активация на акаунт