Невротренинг - за деца с проблеми и увреждания

  • 41 129
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Майчета боркини - ето ме и мен при вас - стахотни нови неща се учат с времето и опита ни да пмогнем на малките си съкрвовища. Някой наясно ли е дали вече функционира този кабинет в Пловдив и цените същите ли са?

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Интересно за Варненци! Peace
Току що говорих с Мартин Джуров-психолога в католическата църква ,,Свети Михайл"
 Той каза ,че католическата църква във Варна нямат нищо общо с кабинета на асоциацията ,но също прилагат този метод!
И не е информиран ,че събота е ден на биофодбек-метода за Бг

Предложи да се чуем допълнително и да се организира от църквата предствяне на биофидбек метода за заинтересованите родители! Peace
Някой от Варна да е успял да се свърже на стационарните телефони на кабинета на Асоциацията на Боифидбек-метода и да си е записал час за събота! newsm78 

Миналият петък успях да се свържа на стационарните телефони на кабинета. Една госпожа ми записа номера и след десетина минути ми се обади един господин. Каза че е психолога който работи с апарата. Когато поисках да се запиша за събота ми каза че тогава  ще  отсъства. А иначе за платен прием няма проблеми записва след уговорка за удобно време. Аз засега се въздържах защото искам да проверя и в католическата църква.

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Интересно за Варненци! Peace
Току що говорих с Мартин Джуров-психолога в католическата църква ,,Свети Михайл"
 Той каза ,че католическата църква във Варна нямат нищо общо с кабинета на асоциацията ,но също прилагат този метод!
И не е информиран ,че събота е ден на биофодбек-метода за Бг



Аз не разбрах. Психологът в католическата църква работи ли с деца по този метод? Аз мислех другата седмица да отида на място и да попитам.

# 48
  • Мнения: 3 540
Не съм го питала точно на каква възраст са децата с които работи ,просто ме интересуваше дали на 28.02 ще има презентация на метода ,като този в София!
Ако желаеш мога да ти дам тел. му на лични! Peace

# 49
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
Да благодаря. Hug
 Ако не успея да го намеря в църквата да се уговоря по телефона.

# 50
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Запис и от мен.За мамите от Варна.Аз също звъннах в асоциацията,говорих с психолога,който работи по метода.Оказва се,че този ден за диагностика е само за София.Психолога ми записа час за консултация с него,за да може да обесня какви са проблемите на детето и съответно да каже какво може да се направи и какви очаквания да имам преди да реша да започнем терапия.Тъй като ние имаме направени около 10 ЕЕГ-та ми каза да ги нося и тях да ги погледне.Ще пиша повече след срещата.

# 51
  • Мнения: leet
Мами,

Днес беше първото ни посещение с Марти на биофитбека и обещах да ви разказвам. Значи, първо му свързаха електроди към главата и ръцете и  монитора на терапевта отчете повишени тета вълни, характерно за хиперактивността. След това започнаха с игрите- първата беше една кола, която Марти със силата на мисълта трябваше да движи бързо и без да излиза от полето, казаха му да гледа горе на монитора колко точки ще събере, ако успее да я движи бързо и без да се отклонява...много бързо успяха да го мотивират и той попита за второ ниво. След това направиха същото и със шейна, щом се разсее и шейната изостава и не трупа точки, а той бързаше да мине на следващо ниво и успя да се концентрира. После на екрана - 3то ниво - му дадоха Аладин на летящото килимче и Марти трябваше да се концентрира силно, за да расте килимчето и от време на време като се разконцентрираше, килимчето започваше да намалява и той бързаше да се съсредоточи. После трябваше със силата на мислъта да обърне Аладин и да му видим гърба..детето се съсредоточи и успя. Следваха пъзели, които колкото по- концентриран беше, по бързо се редяха и той искаше да мине на следващ, затова изпълняваше инструкциите. След това имаше игри, чиято цел беше да се научи да изчаква и да мисли по- дълго време, преди да вземе вярното решение. Трявбаше да натиска първо червеното копче на светофара, после жълтото, след това чак да помисли и намери двете еднакви карти и да натисне втората..в началото действаше бързо и импулсивно, но светофара се сърдеше и ръмжеше и той много се впечатли, че му се сърди и затова се концентрира и стана перфектен по едно време. Процедурите се правят минимум 15 пъти, през ден, трябва да има почивка от един ден между тях и една процедура струва 25 лв. Записах го два пъти седмично. След първата сесия процедури и малка почивка можело да се повторят, ефекта е с натрупване и остава траен резултат. След сеанса МАрти около 2 часа беше супер спокоен..а вечерта, за разлика от повечето вечери нямахме изблици и нервни пристъпи. След всяка процедура трябвало да има все по успокояващ ефект. Аз продължавам...до победата Simple Smile

# 52
  • Мнения: 998
Kezaja, много интересно звучи разказа ти и най-вече ефекта върху Марти. Успех!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Kezaja, звучи много добре! Успех и от мен!  Hug И ще се радвам да разказваш всеки път.  Peace
Сега да ви споделя моите мисли. Петьо, когато е пред компютъра е толкова съсредоточен и концентриран, че все едно няма никакъв проблем с концентрацията. Особено като играе на игри. Може с часове да стои, верно все му мърдат краченцата и ръчичките, но стои. Дори, когато играе на някаква обучителна игра на компютъра се концентрира много повече, отколкото ако трябва да го прави в тетрадката и съответно греши по-малко. Например има упражнения, в които трябва да подреди няколко разбъркани думи в изречение - в тетрадката не успява - на компютъра греши единствено от бързане и то рядко... Та аз се чудя дали при нас би помогнал невротренинга в такъв случай.  Rolling Eyes  А иначе основния ни проблем е в концентрацията.  Rolling Eyes Ще отида да се консултирам все пак.  Peace Ако не помогне, поне не може да навреди.

# 54
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Здравейте.Днес посетих кабинета в Школа Клас във Варна по метода Биофитбек.Психолога е много младо момче,работи с деца в занималнята,която се намира там,не е за деца с проблеми,а просто занималня за деца от 1-ви до 4-ти клас.Относно метода не останах с впечатление,че имат голям опит.Относно децата,в момента работят с дете с хиперактивност,което вече добре се повлиявало от метода.Това което ми обесниха в общи линии е това,което пишат и майките били на срещата в София.Относно деня на Биофитбек за Б-я,едва днес им се обадили да им съобщят и съответно не са подготвени за демонстрация на метода и за това няма да се състои.Записах час за детето за диагностика другата седмица.     Междудругото попитах и за приложението на метода за отказване на цигарите,казаха че се работи основно върху волята,подходящо е за всякакви зависимости като зависимост от хазарт,алкохол,цигари и други.Всичко зависи от индивидуалния случай,но са необходими минимум 10 тренинга за да има резултати,не само за цигарите,а и при децата с проблеми.               

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Днес заведох сина ми на консултация, за да изпробвахме този метод. Писах за резултата тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335224.msg10353592#msg10353592

# 56
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Да се разпиша и аз.Днес ние също изпробвахме метода.Видяхме играта с рибките и тази с Аладин и килимчето,но на детето му показаха много от игрите и му позволиха сам да избере на кои да играе.Той игра на дартс,като целта беше да забива стреличките в средата,на един скиор,който трябваше да кара възможно най-бързо и отстрани пистата има елхички с лампички и ако забави скороста лампичките изгасят,а целта е всички лампички да светят,след това игра на бобслей,пъзел и една игра подобна на арканоид.При нас присъства психолог,но с другия монитор борави невролог и разчита импулсите на мозъчните вълни.Странното при нас е,че детето се справи невероятно.След края на всяка игра се появява една скала,която ако е в червен цвят значи детето не се е концентрирало достатъчно и е играло много лошо,ако е жълта значи е добре,а ако е в зелен цвят е играло много добре.Освен това скалата може да не е пълна до горе т.е. да е оцветена половината или повече или по-малко от половината.Още на края на първата игра се появи зелена скала оцветена почти до горе.Същото се получи и с другите игри,само на тази като арканоид беше жълта,но детето не разбра,че може да се движи на ляво и дясно и удряше топчето само в средата.Психолога каза,че никой до сега не е получавал такъв резултат,дори възрастни хора постигали този резултат след няколко тренинга.Каза,че откакто работят с този апарат Мишо е може би първият постигнал тези резултати от първия път.От обесненията разбрах,че метода основно действа успокояващо.Но моето дете не е със синдрома хиперактивност,просто той е хиперактивен на моменти в зависимост от ситуацията,например при игра с други деца поради незадоволителната му комуникация с тях,в училище поради трудностите които среща,когато се чувства отегчен и неразбран и това му е нещо като защитна реакция,бягане от отговорност и от действителноста.Поне аз така си го обеснявам.ЕЕГ-то му(някой от старите,които сме правили) действително регистрираха някой високоволтажни остри вълни,алфа или тета мисля че бяха,но това не е показателно и същите тези вълни отговарят и за епилепсия.Невролога по метода също каза,че не вижда хиперактивност на графиките на монитора.Оказа се,че нямаме и никакъв проблем и с концентрацията.Обесних,че има липса на концентрация най-вече що се отнася до учебния материал,но ми казаха,че щом може успешно да се концентрира върху неща които харесва значи проблема с обучението не е от липса на концентрация.Попитах тогава как метода може да му повлияе за дислекцията и поведенческите проблеми и доколкото разбрах не се работи специално върху тези проблеми,основно е за успокояване и съответно от това може да има подобрение в резултат контрола над емоциите.Общо взето работи се върху това,което се вижда като проблем от графиката.Разбрахме се да ходим веднъж седмично,а не както се препоръчва по принцип-2 пъти.                 Незабравка това което се е получило при вас не е нищо странно.Методът е базиран на това,че не компютъра влияе на човека отсреща,а човека влияе върху компютъра.Когато включиха електродите на детето изключиха монитора пред него,имаше включена игра,защото преди това му ги показваха,за да си избере.Та значи комп. работеше,но монитора беше изключен,за да не го разсейва,защото първо трябва да направят диагностика като отчитат нещо по графиката на другия монитор,за да видят на какво ниво и на каква продължителност да го пуснат да играе.По време на игра се трупат точки и при всяка точка се чува един звук.Докато монитора беше изключен и отчитаха нещо на другия детето просто си стоеше на стола и започнаха да се отчитат точки т.е. чуваше се звука.Просто детето си е мислело за нещо и се е съсредоточило върху мисълта си и съответно това се отчита тъй като електродите са включени,играта също,но детето не я вижда поради тъмния екран на монитора и не се е занимавал с нищо странично,просто си е мислел нещо.На същият принцип е и ЕЕГ изследването,когато бяхме малки ни го правиха с упойка и това,че спи не значи,че съзнанието му е празно и че не се отчита мозъчна активност.       Другото,което не разбрах какво точно показва,но по време на игрите невролога записваше нещо на един лист.Накрая ми го показа и това беше таблица на която са написани различните вълни:алфа,тета,делта и съответно от лява и дясна хемисфера и срещу всяка от тях са означени с цифри границите за възрастни и деца.Примерно да кажем за алфа вълните нормалните граници за деца са от 10 до 30,като на детето ми всички бяха в норма и клоняха към горната граница и невролога каза,че не вижда нищо нередно в това,което е отчел.Детето също ми говореше нещо тогава и не разбрах какво всъщност показва тази таблица,ако на някой от вас са обеснили нека напише.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 01:19 от me4ta22

# 57
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
me4ta22, много е интересно това което си споделила. Виждам че си от варна но не разбрах къде сте направили процедурата?

# 58
  • в моя свят
  • Мнения: 849
me4ta22, много е интересно това което си споделила. Виждам че си от варна но не разбрах къде сте направили процедурата?
    Наистина забравих да спомена.Започнахме терапия на Биофитбек в Католическата църква.В по преден пост споделих за консултацията ми с психолога по метода в Школа клас.След като говорих и със специалистите от църквата аз лично останах с впечатлението,че там имат много повече практически опит и работят от по-дълго време с апарата.Направи ми впечатление и това,че психолог и невролог работят заедно,а според мен един невролог много по-добре би разчел вълните и импулсите на мозъка.Другото което разбрах е,че в църквата апарата работи само през почивните дни и всеки желаещ може да отиде и да изпробва метода тъй като там е безплатно.Но другия въпрос е,че ако има нужда от редовни тренинги минимум 10 пъти незнам дали там може да се проведът,а и нали се препоръчва 2 пъти седмично и трябва натрупване.Следващия път ще попитам за повече подробности.В Школа клас направих консултация и записах час за детето след празниците,но ще се обадя да го отложа,тъй като започнахме терапия на другия апарат.Доколкото разбрах диагностиката там т.е. първия път също са безплатни,а след това цената е 25лв. като посещенията са 2 пъти седмично.

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 19:22 от me4ta22

# 59
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Това е добре, че се работи с невролог. Аз това търся.

Общи условия

Активация на акаунт