Продължителен запек при дете на 2год.

  • 3 272
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Честито!

# 16
  • Мнения: 29
момичета и ние с моята дъщеричка , която е на  1 г. и 6м. имаме същия проблем с изхождането .И аз съм опитала с какво ли не- киви на гладно ядем всяка сутрин ,а за тиква не ми говорете всеки следобед вместо кремчето,  пием доста течности , ядем супи и течни храни , нищо сладко и сухо , червени чушки , царевица .........и т. н. , но нищо не помага .Може ли да ми кажете нещо за регулиране на чревната флора или пробиотиците .......а капките Био-гая може ли да давам за запека........незнам какво да правя вече . PraynigПомагай те........

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 15:08 от румката

# 17
  • Мнения: 121
Привет мами,

Моя опит е едва от 7 месеца, но и ние се бяхме измъчили с това "неходене".

Откакто стана на 2 месеца и за пръв път дадох АМ детето спря да ходи. Помня го като вчера, беше 4 октомври, ние бяхме отишли уж на почивка, а малкия се гърчеше и се мъчеше да изкара нещо. Но уви. Шест поредни дни не ходи, само пищеше, напъваше се, но безуспешно, докато родителите му в спор "за и против клизмите" се вайкаха какво да правят и чупехме пръсти.
Явно коремчето му беше пълно, не искаше да яде, а малкото, което хапваше повръщаше на фонтан. Този голям ужас изживяхме не знам колко пъти.

Просто илюстрирам опит за да докажа, че разбирам драмата.

От тогава сме все с термометър и сапунче. Само това помагаше. А през останалото време малкия все имаше болезнени напъни.

Какво ли не пробвахме, Дуфалак, пюрета- нищо. А той все реве ли реве...

Докато миналия месец на отидохме на хомеопат. Изписа ни ликоподиум, и вече един месец ходи редовно-по два-три пъти на ден. От тогава вярвам в хомеопатията. Но разбрах и, че действа само при обстоен преглед, индивидуално за всеки, защото и преди бяхме пробвали, но явно не бяхме намерили правилното лекарство.

Ако ни излекува и нощното безсъние, просто няма да имам думи.  Praynig

Но това е един друг наш проблем, по който работим в момента.

Успех! Винаги иам надежда!

# 18
  • Мнения: 1 484
И аз  имах  същия  проблем преди  със  синът  ми.Да  те  питам  ако  му  спреш  лекарството  ще  ходили  сам  без  него.Или  постоянно  му го  даваш.За  съжаление  в нашия  град  няма  хомеопати.

# 19
  • Мнения: 19
Здравей те мами,кивито и тиквата определено действат,но сега пък не ще да ги яде,само като види че и нося нещо за ядене без да е видяла какво е  почва да бяга из къщата и ми казва че е яла вчера та днес може и да пропуснем

# 20
  • Мнения: 2 110
Смени ги с царевичка. Децата я обичат.
Може да опиташ за закуска овесени ядки с плодове.
Круши
Сливи
Салата маруля/или айсберг/
Салата варени картофи/пюре
Компоти-кайсии....

# 21
  • Мнения: 121
И аз  имах  същия  проблем преди  със  синът  ми.Да  те  питам  ако  му  спреш  лекарството  ще  ходили  сам  без  него.Или  постоянно  му го  даваш.За  съжаление  в нашия  град  няма  хомеопати.

Целта на  лекарството е да лекува, т.е да отстранява проблема, не да е с временен ефект. Вече го давам през ден, но той си ходи постоянно. Такава е схемата да се намаля постепенно.
Вярвам, че сме си решили проблема окончателно.
Вече хомеопати има навсякъде. От къде си?

# 22
  • Мнения: 1 484
В  нашия  град  няма  хомеопат.То  при  нас  кво  ли  има  вече.Щом  си  ходи  сам  вече  е  добре.

Общи условия

Активация на акаунт