Хайде, пролет, идвай вече, че навънка иска да лудува Юнското човече!

  • 10 705
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 194
Ето една усмивчица и от нас  Simple Smile

mimchence, ако можеш да сложиш тази снимка в новия колаж. Тъкмо бодито ни е пролетно Simple Smile

# 256
  • Мнения: 638
Джи-Джи виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250259.0
Не е за зимафлуора, но е за флоурирането на водата  Peace

# 257
  • Мнения: 233
АЛИСА, айде и аз да се изкажа.  Mr. Green Ти май и друг път си я "хвалила" твойта лекарка, съвсем скоро, ако не се лъжа...  Thinking Нямам нищо напреки лекарите по принцип, ама има такива бисер(к)и и то със стаж!!!  ooooh!   

Относно телевизията. Из Западна Европа (Германия, в частност) има дори пропоръки от правителството да се наложи забрана, т.е. децата до 3 години не трябва да гледат телевизия! Телевизорът не трябва да се използва нито за "детегледач", нито за преспиване, нито по време на хранене... Има много проучвания, че това е по-голям проблем в Балканските страни, където ТВ работи нонстоп. Гледането на ТВ не оказва пряко въздействие, а косвено върху нервната система на бебенцата и децата. Предполагам, това е заради бързата смяна на кадрите. Казват, че гледането на ТВ при малките деца води до хиперактивност, както и до нарушения в поведението. Явно са правени доста проучвания, за да се повдигне въпросът на високо равнище.

блу, пусни и усмивката де!  Mr. Green

# 258
  • Мнения: 7
Като гледам разплаканата Яна, дсе едно гледам Петьо когато го оставя сам в спалнята, например сутрин докато се измия и му напълня легена с вода за неговото дупе.По същия начин реве,когато съм в тоалетната направо и аз се виждам в чудо с тоя рев.До магазин ходя само когато е заспал и то за бързо.За това ние с него прекарваме по вече време в кухнята и заедно готвим , чистим с прахосмукачка, зареждаме пералня и т. н. И той е от ревливите, сега го отдавам на зъбките, преди на коликите  и така, все с нещо гледам да го оправдая като плаче.
Днес излязохме за малко на вън, защото напече слънце.Забравих да го намажа с нещо и кожата му на лицето веднага изпръхна,сега го мацнах , ама след дъжд качулка.
Приятна вечер на всички!Болните да оздравяват!Не съм качвала нова снимка за новите колажчета, Мимченце ако може да вземе муцунката на Петьо от снимките дето ги показах в предните страници,ако не здраве да е.

# 259
  • Мнения: 510
 
 Исках да се включа за ТВ-то,но Бюти пак ме е изпреварила!  Mr. Green Даа,причината е точно бързата смяна на картините. Нервната с-ма на децата още не е достатъчно усъвършенствана и това ги прави хиперактивни,нервни и превъзбудени. Аз на моя дребен не му давам да гледа ТВ, затова и през деня изобщо не го включвам..Но вечер няма как, дори да няма видимост директно, гледа отражението на ТВ-то в гардероба Mr. Green Heart Eyes
 Блууу, Joy Яна ме разби тотално на тази снимка! Чак моите очи се напълниха... Cry И после видях надписа на обиколника "I'm Happy, I'm Sad" и ми стана смешно...Ох,тези дечица  Laughing

# 260
  • Мнения: 17
Ето от мен още 2 прекрасни (според мен  Peace) предложения за лятната национална сбирчица  Mr. Green:

Местенце в Копривщица

Местенце в Добринище

Джи_Джи, и аз не съм въвеждала глутен все още и също възнамерявам с овесени ядки да го въведа. Я наистина споделете как въведохте вие.  Peace

tanita_83, изуми ме как си запомнила за моята прибежка до магазина за кашкавал докато Дея спинка...  Mr. Green

Ето една снимчица от нас да видите тате какви прически умее да прави  Mr. GreenHeart Eyes



Хубава вечер на всички!   bouquet

# 261
  • Мнения: 4
Благодарим за топлото посрещане Simple Smile!!! 
За водата - малка Василена до 7 месец вода не пиеше /само преварявах и хвърлях/, но вече пропи, може би заради ваденето на зъби.  Преватена питейна или минерална, но не преварена, по препоръка от личния лекар: "преваряването на минералната вода води до повишаване на минерализацията, което не е добре за малките бебоци и т.н.".
Джи-Джи, аз въдедох глутена с готова каша на Бебивита, беше нещо от рода на овесени ядки с моркови и др.. Продавачката в магазина, в който пазарувам ми я препоръча, защото е с мн. добра поносимост и не натоварва стомахчето. Първия ден дадох 3-4 лъжички и след като видях, че й харесва и няма проблеми на следващия ден й дадох останалото количество. Вече съм и давала всякакви каши, бисквити за бебета, сухари и др. храни, съдържащи глутен - приема ги добре, но за съжаление не всички деца са така Sad.
Желая ти успех и дано всичко е наред!

# 262
  • Мнения: 204
Привет! Simple Smile

Сега ще въвеждам глутена с овесени ядки. Вие колко време въвеждахте и с какво?








Глутен е най-добре да се въведе с овес,после ръж,ечемик,пшеница.Въвежда се 7 дни.Аз въвеждам в момента с каша овес на Хип. Peace

# 263
  • Philadelphia, USA
  • Мнения: 2
Здравейте,

днес бяхме на консултация и да се отчета и аз - Бижи е вече дълъг 71 см и тежи 8280г. Най-накрая мина 8-те кила Simple Smile Щях да пиша още нещо но ми изскочи от главата  #Crazy

# 264
  • Мнения: 616
Добър вечер   Sunglasses

Ние с Митю сме добре, той все още има проблем с изхождането, дано го преодолее скоро;
телевизор не пускам през деня, вечер-след 6, но той се къпя, после яде, и рядко го оставям "да гледа". То и за възрастни не се препоръчва повече от един час на ден )от офталмолозите) а какво остава за бебета  Mr. Green За другите вреди да не говорим  Peace

Глутен въведох преди почти цял месец с ечемик, който има минимално в бисквитите; после овесени ядки, които станаха основната закуска; ръж и пшеница мисля да поотложа по-натам.

В момента се готвя за последните изпити, и след месец за дипломна защита, и затова гледам да заобикалям форума отдалеч  Mr. Green Каквото и да решите за националната среща, аз подкрепям, нямам претенции  Peace

# 265
  • Мнения: 256
Здравейте милички!!!

Извинявайте, че толкова се забавих с поста!

Бобича спечели конкурса за корица на списание 9 месеца! На първо място е с убийствен резултат.Събрал е повече от 700 гласа на финала. Другите просто са нямали шанс! Много, много, мнооооооооого благодаря на всички ви за подкрепата! Без вас нямаше да успеем. Но най-много искам да благодаря специално на Рали, която видя снимката на Божидар в списанието, ако не беше тя, нямаше изобщо да знам... Сега стискам палци, да не се окаже поредната лъжа и наистина да ни извикат за снимки. Въпреки, че днес след като говорих с редакторката на списанието, нещо май се готвят да ни прецакат. Дано не е и тук всичко една голяма лъжа, както навсякъде другаде. Хората гласуват за един, а избират друг. (пресен пример Евровизия)

И така още веднъж  БЛАГОДАРЯ ВИ!



Много се радвам, че отбора ни се разширява. Все повече нови майчета идват!   bouquet А си мислех, че сме много!  Hug
Добре дошли!

Алиса, тази твоята педиатърка има късмет, че не съм й се случила аз да ми каже нещо подобно. Народа явно съвсем се е смахнал. Нямам думи!

На мен днес не ми беше много ден, добре че мина. Изобщо цял ден само поразии правя. Изгубих си портфейла с документите и тези за колата в мола, после слава Богу ги намерих, при това непокътнати. Отидох да купя на малкия пюрета за вечеря. Взех дуото на хип, двечки, едно зад друго Гледам аз извара с банан и си награбих две. Връщам се и без да гледам отварям. Малкия яде, чак ушите му плющят и изведнъж гледам кисело мляко с банан и кайсии.  Joy Та захраних го на бързо и с това. Изяде повече от половината бурканче преди да се усетя. А, забравих, днес водих малката звезда на фризьор и вече официално има нова прическа.

Снимките, който сте сложили са супер сладки, просто нямам думи, много са пораснали дечицата!  Hug

Офи, стискам палци!

# 266
  • Мнения: 121
ALISA и моята мишка си върти главата, аз доста отдавна бях писала, и дори се бях притеснила с тези признаци за рахит и т.н. Но после изследвах, че прави същото движение, когато има чесалка в устата, върти на двете страни главата и така си чеше венците. А също и така прави ''ескимоска целувка'' с потриване на носленцето, и явно няма да се откаже от това въртене на глава.

Иначе и аз съм от мамите, които имат по едно бебе залепено за тях, сложила съм в хола високия стол, в кухнята шезлонга, и в коридора пред тоалетната седалката за кола и така си я нося навсякъде със себе си, завръзвам я за някой стол, а аз действам. 

Има ли някой като нас да си няма още нито едно зъбче? Аз все си викам, спокойно, има време, но Изабел вече е на 8м. и половина, а още нищо. Та ще  ми е интересно да знам има ли още някой като нас?

# 267
  • Мнения: 212
Флай не се притеснявай. ние сме с месец по големи а мойта Тони още няма зъбче  Rolling Eyes
за сметка на това Саши компенсира и вече 6-ия пробива  Mr. Green

# 268
  • Miami
  • Мнения: 413
Здравейте  Simple Smile

Така, да започна поред  Mr. Green

Vivian мерси много за комплимента за очите на София.Ние с моя съпруг сме с кафяви очи.Да се чудиш чак от де ги извади тез сини очи JoyМного са интересни хората когато ни видят.То започва едно учудване"А ма тя сини очи,защо така,кой има сини очи?"Чак ми става неудобно.А пък каката е със зелени. hahahaБях чела някъде ,че децата приличат 50 % на родителите си ,а другите 50% на другите роднини.

Мама Гаца, и Жорко е със сини очи, а ние с баща му не сме. Нито пък бабите и дядовците. И на мен така ми викат и също малко ми става кофти  Crazy Ние имаме много синеоки хора в двата рода(нищо че се падат пра дядовци и баби на Жорко) и аз с тях се "оправдавам"  Mr. Green

 
И аз да го турна моя Убавец  Mr. Green

За сериалите - гледам 1001 нощи  Mr. Green  Отчаяни съпруги, Д-р Хаус и Анатомията на Грей. Този Изгубени в началото много ме кефеше, но после ми писна от него, големи фантасмагории  Wink Заклет фен съм на сериала От местопрестъплението  Grinning

Ох, и аз знам, че не е хубаво да се гледа много ТВ, но нашия телевизор работи от сутрин до вечер  Crazy Аз от малка съм голям фен на Тв-то.  Сутрин гледам или по-точно слушам сутрешния блок я по нова, я по бтв. След това чак в 13 часа гледам 1001 нощи, но до тогава не изгасям телевизора. Жорко го гледа само, когато има реклами. Ще взема обаче вече да го спирам, че и без друго е много палав и не се се спира.

АЛИСА, аз ако бях на теб щях да си грабна детето и да се махна от тоя лекар. Запиши го при друг, егати отношението  Crossing Arms Другия път си го претегли и измери у вас и направо му кажи мерките, няма нужда да става от стола даже   Rage

Жорко се изправя в кошарата и се опитва да се измести от решетките към страничните табли. Понякога успява, понякога тупва по дупе, но не се отказва и пак започва  Simple Smile Все по-добър става в пълзенето, но нещо не му харесва и започва да плаче. Сам много рядко се заиграва, все трябва аз да съм до него. Слагам го в паяка, с него направо бяга из стаята. Взема играчки и ги мята на всички страни.
От няколко вечери спи по цяла нощ, без да се събужда. Става чак в 6-7 за млякото. Дано не е временно, че е голям кеф да спиш 6-7 часа без прекъсване  Sunglasses

Флай, Жорката още няма нито един зъб.

Ай стига съм плямпала  Mr. Green Отивам да зяпам поредния сериал  Joy

Лека нощ!



Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 22:48 от Kory

# 269
  • Мнения: 155
  Мислех да чета тази вечер само, но просто не мога да се сдържа    Инче  честито Ви първо място!!!      bouquet      bouquet       bouquet       Знам си аз, че наше детенце ще го спечели   Hug   

Добре дошла и на  Lili_Vasilena    Hug

Отивам да разгледам сайтовете, които е дала  Маристута .
За другите неща утре ще пиша!

Спокойна вечер !

Общи условия

Активация на акаунт