Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 28-а тема

  • 54 924
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 770
Kafenceto , "нещото" с плънка много ми хареса ! Заслужавало си е борбата за снимка !  Mr. Green


Гуакамоле с маслен боб


Пай с картофи и риба




Шоколадов венец със сирене рикота

# 16
  • Мнения: 389
Еси, честит рожден ден   bouquet Да си жива, здрава и много щастлива   bouquet

Какъв ти е крема отгоре на кексчетата?

Аз днес си купих силиконови форми за мъфини и направих първите мъфини в живота си.

Портокалови мъфини (по рецепта на  Умбра)



Много съм доволна и от рецептата и от силиконовите форми.
Само дето ги пекнах повече от едната страна, но другия път ще знам.

# 17
  • Мнения: 74
За вечеря днес крем супа от праз:

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тук отново е мнооого вкусно!      bouquet


У нас снощи: Печено пиле с картофи (за мен само пиле, и то без кожа   Sad ) и Млечна баница за мъжете  Grinning
   


Днес сутринта - Дюканска закусчица    Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 231
dili67 , опитах се  да ти отговоря на лични за рецептата , но  си изчерпала лимита  за получени съобщения  и не  успях .
Пиша  я тук .
Направих го така :  сварени смачкани картофи  овкусени с  Пикантина ,малко маргарин , малко чер пипер  и едно яйце за спойка . Отделно се запържват   лук  и  морков нарязани на ситно ,добавя се  да се запържи  и каймата  (моята в случая  е  пилешко филе  смляно в  мини чопъра ,но става и със  нормална кайма   Peace )  и  3-4  лъжици кетчуп . Подправките са пак същите и при  сместа с лука,моркова и каймата.
В  намаслена  правоъгълна  форма за кекс (или каквато и да е форма  или  дълбочка тава )  се  слага един пласт  от картофената смес  и се приглажда  добре.След нея  се изсипва  сместа  от запържената кайма  и върху нея  остатъка от картофената смес. Подравнява се  и се пече  малко в силна фурна (около 15-20 мин.).Поръсва се с  настърган кашкавал (моя беше пушен  , но съм правила и с  обикновен пак става много хубаво ) и пак съвсем леко се запича  да порозовее кашкавала . От формата  се изважда  като изстине ,с обръщане  в друг съд. Ние не  изтърпяхме да изстине  и  го обърнахме  и се беше разпльоскало малко,но... пак си го изядохме   Mr. Green .
  Рецептата позволява  много импровизаций от плънка и винаги е вкусно . 

# 20
  • Мнения: 7
Kafenceto, не би трябвало да има проблем при личните, но страшно много ти благодаря!! Ще бъде направено - не днес, вече е късничко, но утре няма спасение.  Simple Smile
Благодаря сърдечно още веднъж!!  bouquet

# 21
  • Мнения: 413
Kafenceto може ли рецептата на "рулото от детството"от предната темичка.
Предварително благодаря  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 231
totomaniak  ,написала съм я на следващата страница след снимките  на рулото в  предната тема  Peace !

 Диди ,  добре ,че съм бременна ,  hahaha  та го позатиснах малко   261uu , че иначе   щеше да ме прескочи с  вилицата   newsm22 . Вечно само моите  манджи  нямат вид и декорация   Crossing Arms . Първо  защото  "Той цветенца не яде   Naughty "  и  нищо плодово или зеленчуково ( голяма мъка  ooooh! ) . И второ , защото   не мога да го отуча  да не  почва  веднага  да яде с вилицата  от тавата  Crossing Arms .
И за да не е  спам  ,ето какво ометох  следобяд (със сиренце  Mr. Green )

# 23
  • София
  • Мнения: 2 019
Много редовно следя темата и не мога да смогна да пробвам всички красоти, които правите.  Peace
Днес пробвах кошничките на Пепчо bouquet харесаха се на цялото семейство. http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10617383
Крекерите на Ксения ги открих чак сега благодарение на Лабрекс, страхотни са.   bouquet http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10617388
И един фъч за десерт http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10617391

# 24
  • Мнения: 681
Направо ме е срам да пускам моите скромни гозби на фона на вашите красоти  Embarassed Но за да не ви "шпионирам" само,ето вечерята ни тази вечер:
-любимата ни салатка,само и липсва синьото сирене,ама свърши.
-и 2 тави пица,на снимката не се е хванала много добре,но беше страшно вкусна и не ни стигнаха 2-те тави  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 11 607
Диде, поздравления за красотите! Повод имаше ли за тях?

Хляб от пшеница, ръж, овес, соя - тези семена натурални, за покълване, оставих ги да киснат малко и после с блендера и пасатора, но пак се чувства съъъвсем лекичко пшеницата,че тя е по-твърда и явно не съм успяла да я смеля + пшеничен зародиш, овесени трици, ленено семе, слънчоглед, сусам, тиквени семки + готов микс от 4 семена + бяло брашно +  мед и трапезна морска сол.......Личи си,че леко бе превтасал, на вкус се усещаше соята, добре,че не много силно, но едва изядох 1 филия хляб, засища.....Поглед отгоре и разрез

# 26
  • Мнения: 4 358
Мамо Цоце що така само с едно хлебче изостана ти Wink Hug.
Диди поздравления.От всичко искам да опитам ама най вече от това шоколадово изкушение  Peace Peace Peace
От мен скромно Задушен праз с яйца

и вариация на крилцата на Гелева - другия път ще търся от нейния соев сос.Аз ги задушавах в тенжерката под капак около 30 мин ама май повечко трябваше-Гелева ти водичка добавяш ли им или само каквото те си пуснат сосче newsm78

# 27
  • Мнения: 2 708
Мамеееее не се сърди, ама като изчетох съставките, ама хич не можеш ми привлече за каузата Naughty Виж оная болярската дето я беше завъртяла преди 1 седмица, лееллееейййй как ми се искаше да си чупна от парченцето дето го беше боднала там да ми вади очитеее.....

Виж, че то даже не ще да се надигне, пък уж толкоз неща си му турила, а то не ще и не ще. Що се е спихнало така бе маме в средата hahaha

Ама ще огрее слънце и на мойта улица, ще видиш ти тогаз като се уредя и аз с една машина (има време до есента) Joy Joy Joy хич няма и да тургам такива буламачи да си я цапам hahaha

Кафенце, страхотни филийки Peace виж на теб ти завидях за филийките Wink
А на вивиан завидях за формичките - иначе тези мъфини не съм ги правила, ама си знам, че щом са на Умбра, значи са чудесни Laughing

Ох тия крекери на Ксения им се точа баш откакто ги пусна тя. Записани са и само чакат време ама все не стигам....  ooooh! ще трябва да намеря, че и ленено семе имам, а нищо не правя по темата Laughing

# 28
  • Мнения: 9 109
shoshi, радвам се, че са ви харесали  кошничките  Peace  Дават възможности за много импровизации с пълнежа.

Гелева, салатата ти е като жива   bouquet

Тази вечер сме на яйца

Наденици на канапе



и пак омлет за младия мъж  Grinning с филе и гъби



и една супа с месо

# 29
Ха ,разписала съм се по погршка в предишната тема ,но да поправя грешката се разписвам и тук.
При нас тази вечер салата от марулка,картофени крокети с 2 вида пълнеж ,едните с шунка и сирене ,другите със спанак и рикота


Общи условия

Активация на акаунт