Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 28-а тема

  • 54 954
  • 367
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 170
Здравейте и от мен! Тук пак и отново има страхотни вкуснотии, чудесни неща сте сътворили! Graci милинките са невероятни, идва ми да си грабна поне едничка през монитора!

А сега да ви представя моето прозаично пиле с подправки и гъбки печено в плик:



и порцийка:



Хубава вечер желая на всички неуморни кулинарки и кулинари  bouquet!


# 316
  • Мнения: 1 313
След тези вкуснотии от мен само-
Зелеви сарми с последното зеле

Сладко от физалис за десерт Simple Smile


МамеHug Hug Hug
Ще ти изпратя бонбонки как, или да направя тирамису и да те черпя с него освен Wink
МОМИЧЕТА, БЛАГОДАРЯ ЗА ХуБАВИТЕ ДУМИ!

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 22:27 от esy

# 317
  • Мнения: 9 144
И понеже вече два дена само за зеле пишете току що махнах от котлона тенджерата със сармите с кисело зеле.
заразна е темата, нали  Laughing Laughing
 
Дидка, радвам се, че са ви харесали крилцата  Hug  и ние много ги обичаме аз ги ям със счукани скилидки чесън  и соев сос в добавка още Варианта с поднасяне на сметка в красиво кожено тефтерче на края на вечерята много пъти  ми е минавала през главата, но у нас непрекъснато някой нещо му трябва /има един дето нарочно сяда отвътре на дивана/ , аз ставам-сядам и когато наближи момента, се оказва, че само аз и половинът сме останали на масата. А той и без поднесена сметка ще си плати  Laughing Laughing

а Гицка я няма. Уж боб щеше да показва, готвела била. Друг път. Сигурно с Бобето още похапват от онази вкуссно-изглеждаща торта  Heart Eyes  Дано е уредила някъде девойките на гости  Wink

Кеми, много ти е хубаво сладкото   bouquet как обичам сладка  Blush Blush а не трябва.... толкова  Rolling Eyes

Само да вметна, че онази вечеря, която трябваше да бъде остана за утре за обяд. Така и така беше рано, трябваше да притоплям като се приберат моите  човеци, та извадих маринованите бутчета и направих Печени бутчета  с кока кола и кафе  Дрогирани де  Laughing Laughing



и едни картофи със сирене в плик от темата за печене в плик, но май пак ще минат 5 години, преди да сложа отново нещо в плик да пека.




Хубава седмица, момичета   bouquet  bouquet

# 318
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 768
Минавам само да ви пусна снощната вечеря - хлебчета с кестеново брашно (готова смеска, аз само сложих маята … ) и супа от тиква.

Днес правих и болярската питка на Биляма, ама пустата френска мая взе, че не бухна! Ще трябва да повторя упражнението!

Слюноотделях на торти и всякакави пилешки бутчета и мразя готвилите кисело зеле Simple Smile.  Довечера ще сънувам зелето на Гицките,  пилето в зелеви листа на Labrex и зелевите сърми на Esy!  Laughing Даже като говорих с майка ми и тя ме пита с какво искам да ме посрещне (ще си идваме с Камбанката по Великден), без колебание отсякох - постни зелеви сърми!   Laughing Да ви кажа, не си представях, че едно кисело зеле толкова ще ми липсва тук (наред с фафлите Морена). Ще взема догодина да си сложа едно бидонче на терасaта да омириша комшулука!  Laughing

# 319
  • Мнения: 293
nela_66 ,по коя рецепта прави питката?
По тази цък, обаче без яйце и замесих двойна доза тесто - една част от него отиде за пица.  Peace

# 320
  • Мнения: 9 776
Разногледа станах докато ви изчета и изгледам хубостите #Crazy. Пускам си сега мойте снимки и четири дни няма да седна на компютъра ooooh!. Иначе не мога да се излекувам от тая болест - виждам се скоро с очила и си умирам от главоболие Sad.

Пилешко бутче с ориз


Ходихме на кръстник, та по случая печено пиле и пита




бонбони Рафаело - разкошни станаха



Успешна нова седмица Simple Smile!

# 321
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
polin a,може ли рецептата за бонбони Рафаело?Изглеждат мноооого вкусно. Heart Eyes

# 322
polin a,може ли рецептата за бонбони Рафаело?Изглеждат мноооого вкусно. Heart Eyes
И аз я искам тази рецепта -бонбоните Рафаело

# 323
  • София
  • Мнения: 2 521
Курабийки  Simple Smile



# 324
  • Мнения: 9 776
polin a,може ли рецептата за бонбони Рафаело?Изглеждат мноооого вкусно. Heart Eyes
И аз я искам тази рецепта -бонбоните Рафаело

Направо ви копвам както на мен ми беше дадена:

3 1/2 ч.ч. кокосови стърготини
1(396гр.) кутийка сладко кондензирано мляко
кокосови стърготини за овалване


Приготовление

В тенджерка на слаб огън размесваме млякото и стърготините.Бъркаме непрекъснато около 4-5минути.Оставяме малко да поизстине и след това оформяме малки топчета ,които овалваме в кокосови стърготини.Оставяме в хладилник да се охладят.

* Излизат около 60 бонбона *

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
И аз да представя вчерашната закуска:

ореховки


солени мъфини (мързеливките)


сладкиш с ананас (Tanita)

# 326
  • Мнения: 1 777
polin_a радвам се ,че кокосовите бонбони са ви харесали. Simple Smile

# 327
  • Мнения: 769
Кекс със ябълки и бисквити

# 328
  • Мнения: 9 776
Pety, съжалявам, не знаех, че е твоя, благодарности smile3525! И на двечките Simple Smile!

Tari Tasartir, по коя рецепта правиш ореховките? Дъщеря ми обожава и ако не е много трудоемко, бих си поиграла Wink.

За закуска днес кифли от вчера Wink:



# 329
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
polin_a,

една рецепта от тук, някой в бързите въпроси и отговори ми я даде:
3 белтъка
300г пудра захар
300г смлени орехи

Това е оригиналната рецепта, аз сложих кристална захар - чаша и половина, въобще не се усеща.
Даже са ми доста сладки така.

Общи условия

Активация на акаунт