Бебетата ви обичат да се гушкат - по какво познавате?

  • 2 600
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Имаш чудесно бебе.
И моя дзвер беше такъв като малък - ако му е пълен стомаха, нищо друго не може да го притесни... Simple Smile

Не го разнасяй. Когато ти се гушка бебе - гуши си го седнала.

Според мен това с разнасянето идва от безпомощността (и незнанието) на разнасящите.

А иначе едно бебе, което никога не е било ранасяно, няма как да има идея, че тъкмо от това има нужда. Няма такова нещо като инстинкт или нагон към разнасяне.

# 16
  • Мнения: 11 094
Кати, всяко бебе е разнасяно и люляно нон-стоп поне 9 месеца. Преди да се роди. Отлично знае какво е, повярвай ми.

# 17
  • Мнения: 4 555
Кати, всяко бебе е разнасяно и люляно нон-стоп поне 9 месеца. Преди да се роди. Отлично знае какво е, повярвай ми.
Изпревари ме Simple Smile

# 18
  • Мнения: 958
Как познавах, че иска да я гушкам?
Ами реве докато не я гушна, от както се е родила, наистина имаше зверски колики и нищо не помагаше. ревеше с часове,
чак сега като поотрасна, разбрах че много търпи на болка, за разлика от мен, като бебе как е било не знам, но определено много я болеше. Заспиваше от изтощение. Цели три месеца.
Така че радвай се, че нямате "зверски" колики, надали някое бебе може да изтърпи такава болка тихомълком.
За мен най-прекрасните моменти са, гушкането с дъщеря ми, и преди и сега, изтръпвам от онзи момент, когато ще ме избута и ще каже "не ме мачкай"

# 19
  • Мнения: 9 973
Моите деца не са искали да ги гушкам.
и моето също.Така го научих

# 20
  • Мнения: 1 910
Да ти е живо и здраво кроткото детенце! Слънчице...ще разбереш, ако има нужда. Карай си, както и до сега.  Grinning

# 21
  • Мнения: 46 518
Виждала съм такива - плачат, докато не ги вземе и гушне някой, щом ги взешем - млъкват, какъв по-ясен сигнал от този?

Моето не беше такова, то започваше да се дере, ако го гушиш, носиш на ръце или го целуваш.

Деца - различни, всяко има нужда от различни неща, водете се по тях и всичко ще е наред.

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Saule, не се притеснявай! Детенцето ти може да не обича да бъде много гушкато и мачкано.  Simple Smile
Бъди сигурна, че ще разбереш, ако иска да го гушкаш.

Моя син е много гушлив и е от типа деца, които много обичат непрекъснато да им се обръща внимание. Като беше още по-малък мрънкаше и ревеше, когато иска да го гушка някой. Ама той просто е влюбен в това, някой да го удостои с гушкане и внимание. Много социален още от малък!  Joy baby_neutral

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Ще разбереш като вземе да си протяга ръчичките.  Grinning


И моите деца като малки бебета почти не са плакали. Иначе си ги гушках много, без притеснения. Мъникът единствено имаше един период от 1-2 седмици, беше на месец и половина - два, когато се разплакваше ако бъде оставен в леглото. Та тези седмици всяка вечер между 7-8 и 12 часа спеше в ръцете ни - само там се чувстваше спокойно и уютно.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 02:11 от ЧеКа

# 24
  • Мнения: 494
Ами моя юнак е на същата възраст. Верно е, че ако е гладен само храната помага, но обикновенно след ядене иска да си играе. Гледа си играчката над леглото около 10 мин и му омръзва, полсе още нещо и накрая става кисел, не знам дали като почне да мърмори означава, че иска да го гушна, но аз това правя. Много му харесва като го взема на ръце и се разхождаме из къщи. Показвам му къде какво има и на него му е интересно. Аз го гушкам, когато знам, че е сит и плаче. Не знам дали той това иска, но го успокоява. Чесно казано малко ти завиждам за тихия юнак, аз не мога да се оплача, кротко бебе е, ама какъв глас вади ...

# 25
  • Мнения: 718
Ами децата са различни, някои по-самостоятелни, други изключително зависими от майките си, както е моето, съответно сме залепени почти по цял ден - в слинг, на ръце, играем си, даже следобяд спим заедно на спалнята Crazy, забелязала съм, че най-дълго спи, когато му правя компания. Той много добре показва кога има нужда от внимание - започва да мрънка предупредително (малко преди да се разреве) и като го взема млъква и ми се хили  хитреца  Mr. Green.

# 26
  • Мнения: 1 763
Ако плаче и се успокои, когато го вземеш на ръце, значи иска да го гушкаш. Повечето бебета с колики се успокояват, когато ги гушнеш, защото им се затопля коремчето и не ги боли толкова. Моето дете нямаше колики, плачеше само, когато е гладно. Искаше да го разнасям на ръце из апартамента, за да гледа и да се забавлява. Ако го гушнех и седнех с него на дивана или го пъхнех в кенгуру, започваше да недоволства. Трябваше да го разнасям изправен и подпрян на рамото ми. Когато му се приспеше, се размрънкваше да го сложа в кошарата. В ръцете ми не можеше да заспи.

# 27
  • Мнения: 396
Saule, ти си за завиждане, майче!
Аз познавам, че иска да го нося/което съвсем не означава гушкане!!!/ по това, че млъква като го взема!
А това се случва винаги, когато не спи!

# 28
  • Мнения: 857
Това е инстинктивно - щом нищо друго не помага на бебето да се успокои - гушкаш го. Почти винаги помага.
Моето обича да заспива, ако усеща някой до себе си.
Иначе и аз обичам да го гушкам  Heart Eyes.

# 29
  • Мнения: 249
В началото беше много спокойно бебе, но в един момент се обърна в другата крайност. Имаме дни и дни. Някой път още от сутринта е кисела и нищо друго не я успокоява. А вече протяга ръчички и няма как да не разбера, че иска да е гушната Peace

Общи условия

Активация на акаунт