Бебетата ви обичат да се гушкат - по какво познавате?

  • 2 633
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 110
Моята бебка е много раздразнена ,когато не я гушна. Обожава да се облегне на рамото ми или да я притисна до гърдите си ,предполагам ,че я успокоява  от туптенето на сърцето ми. Нормално 9 месеца е чувала него!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 185
Сина ми вдига ръце и застава на коленца, ако не го гушна мрънка - така разбирам Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 629
не съм забелязала да иска да го гушна, да ме вика и да мрънка Thinking като посегна да го взема и той вдига ръцете и ме захваща здраво Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 512
Познавах по това,че след като е нахранена,памперса сменен продължава да плаче и след като я взема на ръце млъква.А към настоящият момент си вдига ръчичките и то е от ясно по ясно какво желае. А и да вметна,че си от щасливите мами с бебчетата със  " зварски колики". Нама бебче което да има такива колики и да не реве.

# 34
  • Мнения: 4 434
Като протегне ръчички Laughing

# 35
  • Мнения: 3 929
Някакси инстинктивно налучквах от какво има нужда. В самото начало, само като започнеше да мрънка, още даже не се разплакваше, и аз го взимах от креватчето, помирисвах памперса и ако не беше наакан, му давах да суче - кърмех го на поискване. С или без колики, все му давах да цока и това го успокояваше. А иначе коликите съвсем ясно си личаха - те бяха всеки ден по едно и също време, той се изчелвяваше от напъване и когато пръцне, изведнъж спира да вика или да реве, следва затишие и пак наново.
Не съм усещала или разбирала конкретна нужда да го взема на ръце - просто аз винаги го взимах, когато започнеше да хленчи. Една майка винаги разбира тези неща. не мога да го обясня по-добре.

# 36
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми рядко иска да я гушкам.Но ревне ли веднага я взимам за няколко минути и тя се успокоява.Но това се случва рядко,а и по-добре.Че има мами дето и до тоалетната не могат да отидат! Crazy

# 37
  • Мнения: 9
Дъщеричката ми започва да мрънка , когато й омръзне да лежи само. И дори започва да плаче. Тогава я гушкам и тя душицата се усмихва. Значи й харесва прегрътката. Hug

# 38
  • Мнения: 4 555
В началото не ме интересуваше дали иска да я гушкам или не. Важното беше, че аз исках  Mr. Green и я гушках непрекъснато. И да ви кажа, не ми стига Simple Smile Спеше ми в ръцете с часове и не можех да отида да я оставя в леглото, защото ... не исках да я оставям.

Като порасна, ако иска да се гушкаме, идва и сама ме гушва. Доста често го прави за моя радост.
Не е имала колики, не е плакала и не се е будила нощем, така че не ми е давала никакви признаци, че иска да и обръщам по-специално внимание.

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 031
Ами почва да ме гледа и да вдига ръчички към  мен и знам,че трябва да го взема.А като го взема почва да се рови в мен и се опитва да се скрие.

# 40
  • Мнения: 1 558
Ами не е трудно да се разбере.Когато не е гладен,и не спира да мрънка,а се успокоява само когато го гушнеш Peace

# 41
  • Мнения: 80
Мрънка, и като я взема спира, като я цункам и се усмихва, отваря си устата - кефи се детето, обича милувките, и аз също. Не ми омръзва да я гушкам, само че взе да тежи, та посядваме Laughing

# 42
  • Мнения: 3 034
разбрах още като беше на няколко часа, защото се успокояваше само в мен, забил нос във врата ми. беше съвсем съвсем мъничък, когато ме обвиваше с ръчички и така спеше на рамото ми, даже снимки имаме такива, на около месец е  Heart Eyes при положение, че е бил нахранен, сух, подходящо облечен и съм му предложила забавления, а той е продулжил да мрънка - разбирах, че иска мен. а сега повече на твоето бебе го докарва, вече е голям, не иска в мен, иска да изследва света... и е сладко, и е тъжно  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 391
Кой не иска?
Не ми трябваха специални сигнали, ревове или причини да си гушкам децата, просто така ми идваше. Аз бих се притиснила ако почваха да плачат в ръцете ми, виж това за мен не е нормално.

# 44
  • Мнения: 1 554
и аз искам да го гушкам,но той не дава Crazy

Общи условия

Активация на акаунт