Колики

  • 1 384
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 543
Честито бебче!
Ние се справихме с коликите по следния начин - нон стп на цицата, аз гола до кръста, за да усеща максимално топлината на тялото ми, да усеща миризмата на кожата ми. Внимавах какво ям - веднъж си позволих да пийна бира - на кръщането му - беше почти на 2 месеца и после детето беше много неспокойно. Иначе го зобех здраво и със Саб симплекс - само и само да го облекча. Но вярвам, че помогна най - много висенето на цицата. Два или три /най-много пет/  са пътите в които ми е плакал, без да мога да го успокояза целия период на коликите.
Ако искаш изцеждай, но по малко - нека бебето да поема и предно мляко, не само задно. Аз не бих изцеждала.

# 16
  • Мнения: 346
Честито бебе и от мен! Пишеш, че го кърмиш на поискване, това е чудесно! Скоро ще влезете в някакъв ритъм и нещата няма да са толкова натоварващи.Наистина не е лесен този период, когато се появяват коликите, както за бебето, така и за неговите родители. Каквото и лекарство да даваш /Саб симплекс, Еспумизан, Инфакол/, то няма да направи чудо и да ги спре изцяло. Напоследък чувам добри отзиви за Био гайа, това са лактобацили.
Това, което можеш да правиш  докато се кърмите, е по-честичко да го изправяш да се уригне. Провери дали поставяш правилно бебчо на гърдата и как суче той. Проследи дали някои от храните, които ти хапваш не му оказват влияние. Прави нежно масажче на коремчето по посока на часовниковата стрелка.  Ако много често иска да суче, просто в рамките на три часа всеки път щом поиска да бъде на гърда го слагай на една и съща.

# 17
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Честито бебче   bouquet При нас коликите продължиха доста дълго, впредвид казаното по книгите. Но наистина само това ни спасяваше, детето да го гушкаме и коремчето му да се стопля от нашето тяло. После като свикне ще му стане навик.Бяхме през цялото време на ръце, докато проходи.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт