Страх ме е - в безизходица съм

  • 35 414
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 668
Доколкото знам , ситуацията с оръжието е много сериозна ... Мъжът ми държи пистолета си в каса , подновява си разрешителното , като едно от изискванията е психо тест и свидетелство за съдимост ...
Мисля си , че ако се подаде жалба за тормоз , освен че ще помогнеш на себе си и децата , могат да му отнемат разрешителното .
И си издействай ограничителна заповед ...

# 61
  • Мнения: X
аз ще дам само един пример,  което се надявам да стимулира правилното ти решение

тук имаше случай на жена, редовно тормозена и пребивавана пред детето си от бащата
резултат: детето изпада в кома вследствие на самодеструктивно поведение - отказ от храна и вода

а психическите последствия после бяха огромни за самото дете
вкл опит за самоубийство със свръхдоза в юношеството
a сега - млада жена с нестабилна психика

затова последвай съветите тук, докато не стане необратимо  Hug

# 62
Момичета, много ви благодаря, че сте до мен в този момент  Hug Преди малко говорих с моя колежка и й казах какво става- тя естествено побесня и каза, че може да отидем в нейното жилище- тя живее при приятеля си. Ще говори с него да дойдат и да ми помогнат с пренасянето, защото аз съм без кола. Разбира се това ще е временно, аз ще си търся квартира, защото ми е неудобно да живеем в тях. Знаете ли ако подам жалба в полицията, след колко време ще го извикат да подпише тази декларация- не искам да съм в полезрението му, ако стане това. Дали мога да я подам, след като се махна или трябва непосредствено след побоя да стане? Чудя се дали да изпратя голямата ми дъщеря временно при нашите, да не става свидетел на случващото се, но ме е страх оная гад да не реши да я вземе- не че ще я гледа- ще я заведе при родителите си, само за да ми отмъсти. Ще трябва да ходя и с някой до Пирогов, че нищо чудно да започне да ме дебне там, защото знае че ходя често с детето. Започнах да опаковам част от багажа си- ще го скрия, той няма да усети, защото няма представа кое куде стои. Ох, трудно ще е- имаме два общи кредита- жилищен и потребителски- не знам и с тях какво ще става- дали той ще ги внася, а аз съм основен кредитоискател, а той- съкредитоискател по жилищния и поръчител по потребителския. Сега това ми е най-малката грижа. Иначе той има страх от полицията, защото ако му вземат оръжието ще остане без работа- работи като физическа охрана- 110 кг. добиче- абсурд е да му скоча да го бия- не мога да го помръдна. Разрешителното си го взе по втория начин- бяха му отказали и си плати. Аз също имам спомени баща ми да е удрял майка ми пред нас- беше голям ужас, но поне го правеше след като е пил, а този психопат го направи в абсолютно трезво състояние- идваше от работа. Не ми се мисли ако е пил какво можеше да направи Sad

# 63
  • Мнения: 4 668
Евала , 110 кг. мъж да пребие жена ...  Confused
Такива като него са много отворени към по - слабите , иначе са по - ниски от тревата ...

Пак ти казвам , оплачи се в полицията . Заплахата да му отнемат разрешителното е напълно реална ... и не само заради това трябва да потърсиш помощ разбира се ...

# 64
  • Мнения: 105
Виждам, че действаш.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226355.0

Тук има страшно много практически съвети, от които се нуждаеш. Има и телефони за връзка. Има и компетентни хора, които мисля, че бързо ще реагират, за да си подредиш в главата приоритетите. Кредити, жилища и т.н ще оправяш после. Сега най-важното е да се измъкнеш. Ако ти се налага да пренощуваш и тази нощ в общото ви жилище, по никакъв начин не индикирай някакви намерения, нито се зъби, нито заплашвай - ти си познаваш човека и най-добре можеш да прецениш как да го направиш. Ако не дай си боже, тръгнат снощните екшъни - викаш полиция.

Успокой детето! Много е важно.

Голяма част от заплахите са просто заплахи.
Мъжът ти вероятно има отклонения.

Не се срамувай. Разкажи на всички. Колкото повече хора знаят за случилото се, толкова е по-добре за теб. Трябва да изградиш защитна стена около себе си и то от хора. НЕ СИ ВИНОВНА, че си изтеглила такава "карта". Не позволявай да ти бъде вменена вина. Понякога, доста често, тези неща не проличават дълго време.

Прочетох старите ти постове. Тази стара твоя любов, не можеш ли да се свържеш с него. Нужни са ти близки хора, които да те предпазят и адекватни практически съвети за по-нататък.

# 65
Току що дъщеря ми намери едни снимки и започна да ги къса и хвърля по земята Sad Вчера с нищо не показа, че помни случилото се, но явно не е така- тепърва ще виждам как се е отразило на психиката й. Тя е доста чувствителна и умна за възрастта си- има силна памет и няма начин да не каже "Тати бий мама", просто ртябва нещо да отключи спомена, както снимките. А тя милата е толкова привързана към него- все пита дали щял да си дойде. Аз гледам да й отвличам вниманието с нещо друго.
Марта, свързах се и с бившото си гадже- ние между другото не спряхме да контактуваме, след като му споделих за изневярата, но само по Скайпа- така и не остана време да се видим покрай бременността, раждането и бебето. Той разбира се е насреща и също каза, че ще ми помогне- мога и в тях да отида, но не ми е удобно, т,к. сега зимата майка му ходи у тях понякога - как да отида с 2 деца така в чуждия дом.

# 66
  • София
  • Мнения: 397
 Аз не мисля, че мъжът ти е идвал от работа- уж командировка извън София, пък се появява веднага. По скоро се е опитал да прикрие гузната си съвест с прекалена загриженост за детето и нелепи съвети, но това вече няма значение.
 Регистрирай насилието в полицията по-скоро, защото после ще има въпроси от рода на: "А защо сигнализирате чак сега?" Но поне медицинското извади максимално бързо, докато още личи нещо, той няма да разбере.
 Доколкото знам от Анимус осигуряват подслон на жертвата, ако това виждаш като най- голям проблем.

# 67
  • Мнения: 958
siska77 от сутринта чета и не знам какво да кажа.
Единствено да те прегърна много силно, и да ти пожелая много сили, да успееш да се отървеш от този човек, и да си гледаш дечицата спокойно, без страх.
Оплачи се навсякъде където се сетиш, ти не си виновна, само той.
Не бива да те е срам от това. вината е изцяло негова.
И си вземи една карта за телефона, ако нещо стане имай на бързо набиране номера на полицията.
Направо не знам какво да кажа. Трябва да опазиш себе си и децата си.

# 68
  • Мнения: 312
Дано да имаш сили да се отървеш от този откачен тип.

# 69
  • Мнения: 2 556
Мисля, че ако на самата мен ми се случи подобно нещо, бих търсила връзки и начин да изведа децата зад граница и на всяка цена да напусна страната, така че мъжът да не може вече да ни намери. Не казвам, че това е най-доброто решение, казвам, че аз така бих постъпила. Няма да имам  грам угризения да го направя. Друг вариант е да се скриеш някъде в БГ, което също е напълно осъществимо.

Полицията - ще го извикат да го уведомят, че ако се случи нещо с теб, изцяло отговорността е негова, но какво от това, ако междувременно наистина ти направи нещо?? След дъжд качулка. За мен единственото спасение е бягство от страната или скриване някъде в БГ. Дано Анимус или подобните организации имат някакъв план за такива случаи...

# 70
  • Мнения: 742
Сиска, обади се в ДЕМЕТРА и то веднага, ще т  кажат какво да правиш. Гарантирам ти, че има законен начин той да бъде изведен принудително от жилището, с помощта на полицията. Ще ти издадат и ограничителна заповед. ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ РАБОТИ БЕЗОТКАЗНО И ЕФИКАСНО. Последното мога да твърдя със сигурност. 

ПРОСТО СЕ ОБАДИ ВЪВ КОЯТО И ДА Е ОРГАНИЗАЦИЯ ЗА ЗАЩИТА ОТ ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ.

# 71
  • София
  • Мнения: 830
+3592 981 76 86 - Гореща линия
http://www.animusassociation.org/

Обади им се, моля те!
Пиши пак, за да знаем че си добре.

# 72
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Току що дъщеря ми намери едни снимки и започна да ги къса и хвърля по земята Sad Вчера с нищо не показа, че помни случилото се, но явно не е така- тепърва ще виждам как се е отразило на психиката й. Тя е доста чувствителна и умна за възрастта си- има силна памет и няма начин да не каже "Тати бий мама", просто ртябва нещо да отключи спомена, както снимките. А тя милата е толкова привързана към него- все пита дали щял да си дойде. Аз гледам да й отвличам вниманието с нещо друго.
Марта, свързах се и с бившото си гадже- ние между другото не спряхме да контактуваме, след като му споделих за изневярата, но само по Скайпа- така и не остана време да се видим покрай бременността, раждането и бебето. Той разбира се е насреща и също каза, че ще ми помогне- мога и в тях да отида, но не ми е удобно, т,к. сега зимата майка му ходи у тях понякога - как да отида с 2 деца така в чуждия дом.

Сиска, какъв срам, какво неудобство?  #Crazy Въпросът е за твоето и на децата ти физическо и психическо!!! оцеляване, ти за неудобство говориш! Обади се веднага в някоя организация, както и на родителите си. Начертайте план за действие, действай още днес. Ти вече си попуснала първия момент, когато е говорил за палежи и безследно изчезване и резултатът е налице: ситуацията се е влошила. Мъжът ти вече е разбрал, че този модел на поведение спрямо теб вече работи и отсега нататък все така ще е ! А колкото по- късно, толкова по- трудно ще ти е.

И не забравяй: при най- удобния момент извади декларация за пътуване на децата. Какво ще лъжеш няма значение, дали голямата ще ходи на психолог при сестрати в чужбина, дали на малкото ще правят операция там, дали нещо друго, но извади такава. Защото той като се окопити няма да иска да подпише, а това значи до 18 години децата да не могат да пътуват в чужбина, нито с теб, нито на екскурзии, нито на лагери и пр.

# 73
Мила, бягай бързо. Не мисли, че ти е неудобно , мисли за децата. Този човек може и да се дрогира. А заемите са и за двамата, нищо  чи ти си основен кредитоискател. Бягай и се спасявай. Вече има кой да ти помогне и иди в полицията. Ще се моля за теб и децата.

# 74
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Към повечето организации има и адвокати, така че за заемите ще ти кажат как да действаш. А детенцето трябва задължително да говори с психолог, какво ли му е в главичката, та то изобщо не разбира ситуацията. Cry

Общи условия

Активация на акаунт