проблема с гърнето

  • 12 243
  • 251
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 157
Около годинката започнах да го слагам и свикна за няколко дни-много му се радваше....за около месец.После категорично отказа и не съм му давала зор.
Лятото пак ще пробвам-ако иска ще ползва,ако не иска-не.Изобщо не ме притеснява,че е с памперс,а че видиш ли,имало деца на 7-8 месеца,които били ,,по-напред'' от него с гърнето.

# 211
  • Мнения: 9 973
ние се издържаме над гърнето

# 212
  • Мнения: 3 431
От седем месечни децата ми са на гърне. Наакано дупе не съм мила от тогава. В памперса само пишкаха понякога. Нямала съм никакъв проблем, седяха си, играеха си и докато се навеждаха да докопат някоя по-отдалечена играчка, свършваха всичко необходимо.
мнението ми напълно се припокрива с това, само че Венци е на гърне от шестия месец. Simple Smile

# 213
  • Мнения: 4 434
За колко време...за много време Laughing
Почнахме на 6 месеца,ходеше..после спря,после пак започна,пак спря.
Сега вече на 2 годинки си казва и ходи редовно. Wink
Eй затова не съм започнала още да я уча на гърне - какъв е смисъла от години обучение, щом като е ясно, че детето само си "решава" кога ще го направи. Не, че трябва да се чака докато само ни каже, че е готово, но да се следят някакви по-реални сигнали за това, а не рано, рано да се започва, още преди да е способно въобще да се сдържа. За който памперсите са твърде скъпи, да се опитва, явно не е чак такова чудо, макар и да е рядко, но е факт, че някои успяват и от много рано, но гаранция за съжаление няма.
Пробваш,ако стане,защо пък не.
Не съм мислила въобще пък за памперсите,когато започнах да го слагам си вършеше всичко там Wink
Това,че после скача като трамплин,щом го сложа не означава че съм се отказала,но не е ставало и на сила.
Ето че с времето се научи.Нито съм против ранното слагане,нито съм за.
Всеки сам решава как  и кога да си учи детето Hug

# 214
  • до морето
  • Мнения: 2 297
съветът на педиатрите е между година и година и половина Peace

# 215
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дъщеря ми започнах да я уча на гърне от 6 месечна и сега ака само в гърнето , все още е с памперс , но мисля лятото да го махна и да сложа бельо , поне лятото като се напишка няма да настива .

# 216
  • Мнения: 1 305
На 7м за първи път я сложих и имах ефект доста бързо. Тя всяка сутрин след като си изпие АМ винаги ака и така стана, че за 10 дена разбра за какво го използваме гърнето. Досега си го използваме, но и памперса не съм махнала.

# 217
  • Мнения: 2 011
Не сме го махнали още памперса,но гърне не иска да види,ходим на тоалетната направо и там сяда "като батко",както казва тя  Laughing  Примерът на по-голямо дете много помага.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 773
От 10 месечна започнах да я сядам на гърне. Запозна се с него, свикна да пиша и ака като я сложа, но само толкова. От тогава до сега, ми казва, че има "ако" предимно сутрин или когато и оттърва /ако не и се спи или нещо подобно/. Ако пък трябва да излизаме изобщо не мога да я накарам да седне, да не би случайно да се откажа от излизането. Вече взех много да се изнервям. От няколко дни я държа по голо дупе, а гърнето пред дивана. Гледам да не сяда никъде , но пък и тя не го прави. Винаги, кога и се допиша и ака сяда и си свършва работата. Сложа ли памперса - край , ни дума ни стон. Гащи не търпи дразнят и явно и ги събува веднага. Лятото ще се изтормозим доста, но няма да оставя нещата така. Ако трябва опикана ще я оставям по улиците, може пък да я досрамее. Ако имаме късмет и ни приемат на градина трябва да е задължително без памперс.

# 219
  • Мнения: 2 478
Синът не е отказвал да седи на гърнето и да си върши там нуждите,но няма и да се впечатли,ако си ги прави само и на памперса.
От няколко дни дори се опитвам да го слагам по-често на гърнето като свалям памперса,но засега всичко е на пророчество от моя страна кога да го сложа да пишка,защото той не говори и не прави знаци,че има някаква нужда Laughing

# 220
  • Мнения: 8 242
Ползва гърне по голяма нъжда от 6-7м.. Като проходи (10м.) започнах да го уча да пишка - прав. На 1г. махнахме дневния памперс, на 1г.4м. - нощния.
На 2г. махнахме гърнето - ползваше известно време дъска за тоалетната (ок. 6м.)
Вече си ходи на голяма тоалетна Simple Smile

# 221
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много бързо за около три дни,тогава дъщеря ми беше на 1год и 7 месеца. Peace

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От 6 месечна дъщеря ми е на гърне. Наакано дупе не съм мила от тогава.

# 223
  • Мнения: 46 557
Стига с това наакано дупе  Laughing като обереш с памперса грубото, без да докосваш въобще, остава точно толкова, колкото и да се е изакало на тоалетната, а там предполагам го миете, едва ли ги оставяте без измиване, само не ми казвайте, че на 1-2 г. се мият сами  Mr. Green

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еее глупости. Имах друго предвид- че не се е нааквала в памперса или в гащите. До като започна да си казва сама долу горе знаех по кое време на деня ака. Слагах я на гърнето и се изакваше. Следваха аплодисменти и т.н. При нас се получи, но познавам майки където всичко това е било без успех.

Общи условия

Активация на акаунт