проблема с гърнето

  • 12 120
  • 251
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 99
каква е целта да се нау4и на гърне като след това пак е с памперс? Thinking

# 226
  • Мнения: 1 380
От 8-мият месец я уча, понеже беше с пикочна инфекция и докторката искаше да махнем памперса, колкото се може по-скоро, но.....чак сега на година и 8 сама ми носи гърнето и сяда в него, и като си свърши нещата, показва на баща си, после на мен и отива в тоалетната да го изхвърли..... hahaha hahaha hahaha

# 227
  • Мнения: 4 434
показва на баща си, после на мен и отива в тоалетната да го изхвърли..... hahaha hahaha hahaha
Оо и ние така правим Mr. Green Joy

# 228
  • Мнения: 2 807

Nyxu, здравей!
Написах отговор на въпроса ти относно триколката на Кетлер, но не мога да изратя ЛС до теб, т.к. кутията ти е препълнена...
Моля те изтрий писмо и ми пиши, за да изпратя моето...


Момичета, извинявам се за спама   Blush
Приятен ден на всички ви! И усмихнати дечковци върху гърнета ви желая  Hug

# 229
  • Мнения: 7 821
Слях темите.

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
За акането се научи от раз и още нямаше годинка. Ама за другото мале като се сетя  ooooh!
голяма проклетия на 3 години беше. Не казва ами сваля гащите и пикае дето свари. Значи знае, ама не на гърнето. Какво ли не пробвах. В един момент казах, че ако ходи на гърнето ще получи кола с акумулатор. Воала на другият ден мокри гащи и килими нямаше.

# 231
  • Мнения: 2 730
Темата ме интересува защото ми се иска това лято при навършени две години да махнем вече памперса.Но какще стане незнам ,не желае въобще да седне на гърне или тоалетна чиния

# 232
  • Мнения: 1 484
Ние  имаме  голям  напредък.Не  казва  все  още  но  аз  го  подсещам.Излизаме   без  памперс  ,даже  на  обяд  спи   без  него.Остана  само  нощния  надявам  се  и  него  скоро  време  да  махнем.Успех  на  всички  времето  се  стопли   .

# 233
  • София
  • Мнения: 614
2-3 пъти слагах Василия на гърне, през месец горе-долу, но не проявява интерес и нищо още не е вършила там. Тия дни я поставих пак, но си го ползва за столче, изобщо не вдява каква е идеята на заниманието  hahaha Мисля през лятото да се заема по-сериозно, пък да видим. Надявам се до есента да махнем памперса.

# 234
  • Мнения: 7 418
Мисля през лятото да се заема по-сериозно, пък да видим. Надявам се до есента да махнем памперса.
  И аз. Grinning Peace

# 235
  • Мнения: 413
как махнахме памперса:от момента, в който проходи му купих гърне и когато влизахме до тоалетната аз или мъжът ми, му го оставяхме да седи и да ни имитира; като стана на възраст 1,3 годинки започна да ме манипулира преди лягане, че му се пишка и така по 5-6 пъти става, за да си удължи заспиването...; оставих да ходи по голо дупе в къщи и той постепенно в рамките на 2 седмици започна да пишка и ака само в гърнето. Това продължи до преди 1 месец, когато разбрах, че малкия калпазанин нарочно не ми казва кога иска да пишка и ака, защото е разбрал за удобството на памперса - сутрин като стане докато не се изпишка в него не ми даваше да го махна... Преди две седмици стигнах до извода, че той много добре знае кога му се ака и пишка и махнахме памперса. Първата седмица се наака и напишка два поредни дни по 2-3 пъти на ден, след което разбра, че памперс няма да види и се напишква само като се е заиграл много. От тази седмица - втората седмица откакто махнахме памперса - не се нааква и не се напишква. Възможно е още една до две седмици се случват еденични случки - но съм оставила в яслата резервни гащи, панталонки и аз нося със себе си резервни. В момента той спи без памперс и през деня и през нощта - най-лесно свикна да не се напишква докато спи, защото тогава му е най-некомфортно: будя го, преобувам го и т.н. Комфорта на памперса не е само за майките, но и за децата ни - не губят време да ги преобуват, мият дупета и т.н. в моменти, в които най-много им се играе...

# 236
  • Мнения: 985
Оххх,болна тема...  Tired
И ние в момента сме на този етап.Тази сутрин до обяд нямаше проишествия,накрая пишна малко.В момента спи и съм й сложила памперс.Май трябваше да я оставя да се надриска в гащите да й стане хубаво... ooooh!

# 237
  • Мнения: 1 701
Ние успешно се преборихме с памперса през деня. За около 2 седмици свикна, даже от няколко дни си казва. Иначе се стискаше, а аз го подканях през час-два за гърне. Сега се чудя за нощния памперс. Определено за него ще изчакам лятото, за да не мръзне сега ако се напишка, а и все още спи с дебели завивки. Та чудя се каква непромокаема подложка да му слагам под чершафчето?

# 238
  • Мнения: 1 321
Уф и ние сме много лоши като решим да се слагаме на гърне.Когато беше на 8 месеца си ходеше на гърнето и свикна много добре но се местихме в ново жилище и пропуснах 1 седмица и така всичко приключи.Сега бяга като попарен само се хили и не иска да се научи.Много е труден и не знам кога ще свикне.Но ще упорствам въпреки всичко. ooooh!

# 239
  • Мнения: 865
Аз вече се предадох... Embarassed
миналия юли започнах да махам пампреса. бях много ентусиазирана. перях и миех и даже нощем спеше без памперс.но..зимата се наложи да го върна,защото се случваше да я намеря премръзнала и напишкана и ме достраша да не настине...сега отново мъчим дневния...не си казва и това е...а с акането провалът е пълен.бях толкова доволна преди, а сега... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт