Рисковете на професията

  • 2 197
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Да, за кого? Иначе, дреме им на лекарите..

Мно`о ясно, че не ни дреме!

Не казвай, че е обратното, щото ако беше, нямаше да могат да практикуват, пък и никой няма да повярва..  Peace

# 16
  • Мнения: 2 448
Естествено, че най рисковата е тази, за която работиш, а не ти плащат. Рискуваш да умреш от умора и глад.  Такава не бих започнала.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 783
Найш колко ми дреме кой колко и дали ще ми повярва. Ако ми дремеше няа`аше да мо`а да практикувам.

# 18
  • Мнения: 4 785
Абе всяка професия си има риск.

 Аз даже мога да ви кажа за една рискована /вече през мои поглед/ професия, за която може и да ви стане странно - едната година като администратор - един украинец откачи още с влизането си. Крещеше от входа - мина през крещене, псувни - а аз и здрасти не бях успяла да кажа  Shocked Та стигна до физическа саморазправа - полиция и т.н. Ма тва сравнение със следващия сезон когато се издигнах във фронт офис мениджър е нищо - тогава викам си спокойно е положението, спокойно докато един "добре облечен бизнесмен" не ми опря пистолет в главата, задето е зает любимият му апартамент ooooh! Имам и още един случай с такъв "добре облечен бизнесмен" - на нощна смяна реши, че аз трябва да се кача в стаята му. Звъня 10 пъти на рецепция, на 11 слезе с охраната си - 4 добичета и аз и охраната на  хотела - дядо на 60+ год. Как съм се обяснявала не питайте. Това е на пръв поглед никак не-рискова професия. Stop

# 19
  • Мнения: 1 470
Камикадзе...

# 20
  • Мнения: 1 312
Звероукротител,акробат в цирка,регулировчик.

А коя според вас е най-трудната и гадна професия?

# 21
  • Мнения: 1 470
Преди години на мъж ми му бяха предлагали да се бие за чеченците,срещу определена сума пари-половината пристига при семейството му при заминаването,а другата половина с кофчега обратно...

# 22
  • Мнения: 3 634
Струва ми се, че всеки оценя различно допустимият риск в една професия. Както вече се спомена е доста важно и за кого е риска. Например баща ми е тираджия и твърди, че неговата професия е високо рискова за околните, но не и за него самия. 

# 23
  • Мнения: 54
  Например баща ми е тираджия и твърди, че неговата професия е високо рискова за околните, но не и за него самия. 

  А- не така! Ако спира да качва разни мацки може да стане високо-рискова. Laughing

# 24
  • Мнения: 502
 Ами политиците,министрите,да не мислите че им е лесно? Рано или късно се забъркват в някоя афера,после жълти вестници,съдебни дела до безкрайност....Ужасно,жал ми е за тях. Леле пък колко псувни отнасят!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:34 от maraidara

# 25
  • Мнения: 166
Имелда, страхотен акцент си усвоила /ш`мъ прощавате за успамвънь`ету/. Обаче иначе си права. Не знам каква трансформация на съзнанието и чувствителността си следва да претърпя, за да придобия физическата възможност и психическата освободеност да ампутирам крак /примерно/. Ще ми струва дълги, безсънни дни и нощи в себевъздействие и самоубеждение, че правя това, за да спася човешки живот. А дори няма гаранция, че ще успея да се навия, най-много да превъртя. С това само искам да подчертая, че действително лекарската професия е най-рисковата - за самия теб, и за всички потенциални пациенти. И съм напълно сериозна.

# 26
  • Мнения: 54
  Много от лекарите са си чисти администратори.

# 27
  • Мнения: 599
Професията "мутра" също е много рискова.

# 28
  • Мнения: 227
Лекарската професия ми се вижда най-страшната за мен.

Не знам каква трансформация на съзнанието и чувствителността си следва да претърпя, за да придобия физическата възможност и психическата освободеност да ампутирам крак /примерно/. Ще ми струва дълги, безсънни дни и нощи в себевъздействие и самоубеждение, че правя това, за да спася човешки живот. А дори няма гаранция, че ще успея да се навия, най-много да превъртя. С това само искам да подчертая, че действително лекарската професия е най-рисковата - за самия теб, и за всички потенциални пациенти. И съм напълно сериозна.

Съгласна съм с това мнение.Не е за всеки.
А онколозите...Имах неприятната случка,да се срещам често с един такъв лекар.Той е на успокоителни почти през целия ден...Не го виня...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 783
В лекарската професия няма само загуби, има и много победи. Понякога невъзможни, магически, понякога пирови.

Lyusil , не съм сигурна, че си ми разбрала изречението.
Според минухар, ако на един лекар му дреме, не може да работи и не би ми повярвала, ако твърдя обратното.
Аз казвам, че не ми дреме дали минзухар и още нам колко съфорумци  и граждани вярват дали ми дреме. Няма да мога да работя, ако ми дреме за общественото мнение и настроение.

За пациентите ми ми дреме. И то много. Не ги приемам лично, не ми дреме за тях, защото ги обичам, а защото съм отговорна за тях и те зависят от мен.

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:29 от Имелда Маркос

Общи условия

Активация на акаунт