Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 983
  • 147
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 27 524
Oтлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.Ние започнахме  ,когато беше на 2 месеца по време на баня   и  постепенно  до 5 тия месец беше  забелена напълно.

Това по естествен път ли му се казва  Laughing

# 91
  • София
  • Мнения: 2 227
lulumba, извинявай, но късно видях постинга ти Blush. По принцип си права. Наистина е редно да се направи първо консултация с лекар (лично) и после да се решава какво ще се прави. Така би трябвало да се открие евентуален проблем като фимозата например, но съгласи се, че доста педиатри препоръчват забелване без преглед и дори го извършват насилствено преди да успее да се усети майката. Тук идва на помощ глобалната мрежа, в която има публикувани доста материали и майките имат възможност да се информират. Въпрос на здравна култура (не искам да обидя никой) е дали ще посетят специалист или не.

# 92
  • Мнения: 1 910
Oтлепването на кожичката да стане по естествен път, постепенно.Ние започнахме  ,когато беше на 2 месеца по време на баня   и  постепенно  до 5 тия месец беше  забелена напълно.

Това по естествен път ли му се казва  Laughing
Естествено значи сам да си направи младежа отлепването. Но тук е сблъсака на българската и западно-европейската школа.
На нас ни казват - НЕ ПИПАЙ. В България-обратното.

Уж официално приеха да се насърава късното захранване. Сега чакаме българските педиатри да осъвременят практиката за пишлетата на момчетата.  Rolling Eyes

Обрязването в САЩ си има други обеснения - религиозните пристрастия на голяма част от лекарите. Просто те са си решили, че така е най-правилно и го правели наред. Сегашната тенденция е обратна. Това четох, някъде, преди време.

Milensska, а ти прави, което мислиш, че е правилно. Много вероятно на края резултата е един и същ.  Grinning   

# 93
  • Мнения: 352
Сина ми е на 3,5г. и още не му е напълно забелена ..
Според д-р Оги от здравния форум/там има подробна тема за това/ изобщо няма защо да се притеснявам и не насилвам детето
Забелвам колкото може,почиствам и това е...
И аз така.Моят е на 4 и още не му е забелена, а само на половина до най-широкото масто. Поне 10 пъти съм питала доктора-да не пипам. Така казва. Спрях да мисля вече за това. Ще си покаже.

# 94
  • Мнения: 581
 По рано не е ли по добре!!! Имам познати, които по съвети на личния си лекар да не забелват  се наложи да влязат в болница  и лекаря забели на 3.5 годинки детенцето. Е те си знаят само какво са прижевели, детето доста време не можеше даа преодолее преживянато.

# 95
  • Мнения: 651
  bouquet Д-ра каза,че ще е момче.Да следя темата,за да се подготвям за мъжкото достойнство!

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 289
Коко е на 2 г. Успях да забеля само отгоре - като пръстенче. Нашата лекарка казва до 3 г. Все си мислех да не е късно, а от тук научавам че е по-добре да не се прави нищо.

# 97
  • Мнения: 5
А нашето педи,предупреди да не пипаме,когато навърши 6м,тя щяла да се погрижи.

# 98
  • Мнения: 1 896
По рано не е ли по добре!!! Имам познати, които по съвети на личния си лекар да не забелват  се наложи да влязат в болница  и лекаря забели на 3.5 годинки детенцето. Е те си знаят само какво са прижевели, детето доста време не можеше даа преодолее преживянато.

Е, чак пък в болница за пръв път чувам. Ако наистина е имало сериозен проблем детето, той нямаше да се оправи с дърпане в домашни условия. Плюс това има много случаи, когато на родителите се казва, че е наложително, а всъщност не е. Просто много заблуди се ширят все още в тази област. Както беше с кърменето допреди няколко години.

# 99
  • Мнения: 5 393
А нашето педи,предупреди да не пипаме,когато навърши 6м,тя щяла да се погрижи.


Аз бих се погрижила педито да не се "погрижи" изобщо. 

# 100
  • Мнения: 5
Мечо пух,разрових се и открих,че след всяка баня се прави леко издърпване
на кожичката и почистване на смегмата,която се събира с тупфер за уши.
така че с нашето педи ще се #2gunfire

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дайте съвет.Сина ми е на 4 месеца.Направи уроинфекция,причинена от незабеленото пишле. Лекарите искат да го забелят сега тази седмица.Болезнено ли е когато те го правят от раз? Той е с много мъничко отворче, като карфица. newsm78

# 102
  • София
  • Мнения: 2 227
*Pukanka*, няма да те лъжа... да, болезнено е и то доста. Поговори с лекарите дали не може да го обезболят поне малко. Ще стискам палци.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 1 576
*Pukanka*, няма да те лъжа... да, болезнено е и то доста. Поговори с лекарите дали не може да го обезболят поне малко. Ще стискам палци.

Благодаря ти.   bouquet

# 104
  • Мнения: 237
и мен ме в бъде6те 6те ме вълнува този въпрос така 4е 6те следя темата

Общи условия

Активация на акаунт