Кога е моментът за отлепването на кожичката на пениса при момченцата?

  • 35 983
  • 147
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 448
За мен е най добре, ако стане с масажи постепенно до към година и половина две да се отвори. При моето не стана и на 1 г. и 6 м. му я отвориха по хирургичен път. Няколко дни бани с тетра и мазане с гентамицин и забравям за евентуални бъдещи проблеми на неотворени чурки до пубертета.
Който иска сина му да си я отваря сам като реши, че му се прави секс , да го оставя на произвола на съдбата.
Аз съм против и съм се погрижила.

# 106
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Дайте съвет.Сина ми е на 4 месеца.Направи уроинфекция,причинена от незабеленото пишле. Лекарите искат да го забелят сега тази седмица.Болезнено ли е когато те го правят от раз? Той е с много мъничко отворче, като карфица. newsm78

Ей, че неприятно.  Sad Дано не го боли много мъничето.  Praynig От нашите приятели, които имаха подобен проблем, но забелването стана в доста по-късен период, помня че после правеха промивки със смрадлика, защото така се успокояваше мястото и не го болеше прекалено при пишкане. Друго незнам какво да ти кажа като съвет, защото не сме имали такъв проблем. Но за смрадликата много добре помня - казваха, че само това го е облекчавало след манипулацията. Дано да мине леко. Praynig

# 107
  • Мнения: 121
Спорен въпрос-колкото има "ЗА", толкова и "против" тази манипулация.
Аз лично предпочетох да я направя-започнах втория мес., по време на баня-бавно и постепенно-не е болезнено за бебето. Някъде за около месец и половина беше ОК Peace

  Peace и аз така

# 108
  • Мнения: 1 815
Цитат
Който иска сина му да си я отваря сам като реши, че му се прави секс , да го оставя на произвола на съдбата.
Аз съм против и съм се погрижила.

ами ти си просто перфектна майка, която никога не би оставила детето си на произвола на съдбата...жалко, че не сме всички като теб  Wink тук комуникираме в писмен вид, нищо не ни пречи преди публикуване на даден пост да помислим какво сме написали...

# 109
  • Мнения: 2 448
Цитат
Който иска сина му да си я отваря сам като реши, че му се прави секс , да го оставя на произвола на съдбата.
Аз съм против и съм се погрижила.

ами ти си просто перфектна майка, която никога не би оставила детето си на произвола на съдбата...жалко, че не сме всички като теб  Wink тук комуникираме в писмен вид, нищо не ни пречи преди публикуване на даден пост да помислим какво сме написали...

Написала съм си мнението, на теб ако не ти харесва, постъпвай според както си решиш. И десет сина да имам още, пак така бих постъпила.  Wink И да, за моето дете съм най перфектната майка, ако не беше така, нямаше аз да съм майка му.  Laughing

# 110
  • Мнения: 982
 pasinet, естествено, за своето дете си най-добрата майка! Peace

Но и аз като теб смятам, че съм най-добрата за своето дете и не съм го оставила на произвола на съдбата като не съм му забелила пишката до година и половина!

Всичко се случи естествено, просто бях търпелива.
Без ничия помощ се случи (на около 3 годишна възраст).

Ето, правя си извод, че не съм сгрешила.

# 111
  • Мнения: 1 464
Моят син е на 8м,все още не пипам там,все си мисля че това не е моя работа.Но понеже ме гложди от време на време проверявам как стоят нещата а и за да измия,започнала е сама да се отваря,съвсем мъничко но е факт.Доверявам се на хирург,който е на мнение че това трябва да стане естествено,без дърпане,опъване,цепене,болки и тн.Дано нямаме проблеми и до 3-4г да си се отвори само,ако не пак не смятам че аз ще съм тази дето ще го направи.Има си уроблози за тази работа.Има и съвременна анестезия не знам какви са тези болки и ревове за които говорите,особено деца да се излагат на такова нещо. ooooh!

# 112
  • София
  • Мнения: 160
При нас беше започнала да се зачервява  отпред ( на третият месец ) и педиятърката му я забели - потече кръв , бебчо яко се разплака ....... , направо беше някакъв ужас , но няма как трябваше да се забели

# 113
  • Мнения: 1 815
Цитат
Написала съм си мнението, на теб ако не ти харесва, постъпвай според както си решиш.

аз съм решила как да процедирам в този случай, но моето решение не е продиктувано от това дали ми харесва или не ми харесва твоето мнение. Трябва да си призная, че имаше момент, в който и аз бях доста объркана дали да послушам хилядите съвети в стил "На Пенка внука не го забелвали и стигнали до операция" или вътрешния си глас. Слава богу живеем в глобално село със свободен достъп до всякакви източници на информация, което ми помогна да взема решение по отношение на детето си. А част от поста ти цитирах, не защото не ми харесва мнението ти за забелването (то по никакъв начин не ме засяга), а защото не ми хареса квалификацията която даваш на майките, които са решили да не забелват...както и да е...темата наброява доста страници вече, а все още не е посочена дори една статия с някакви смислени аргументи в полза на забелването  newsm78

# 114
  • Варна
  • Мнения: 1 576
При нас беше започнала да се зачервява  отпред ( на третият месец ) и педиятърката му я забели - потече кръв , бебчо яко се разплака ....... , направо беше някакъв ужас , но няма как трябваше да се забели

Само за момента ли плака,или и дни след това? Питам те ,защото ни предстои същото.

# 115
  • Мнения: 1 919
*Pukanka*   Hug дано всичко при вас мине бързо и безпроблемнно-няколко дена като пишка ще му щипе и ще плачка, може да мажеш с гентамицин и компрес с риванол помага, получава се и лек оток, но ДОКИ ще ви обясни всичко.

# 116
  • Мнения: 2 448
.темата наброява доста страници вече, а все още не е посочена дори една статия с някакви смислени аргументи в полза на забелването  newsm78

Ползата от забелването е следната според мен: това така или иначе трябва да стане, няма голям мъж, който си ходи със залепнал пенис, но понеже никой не ми гарантира, че ще стане от само себе си (има много случаи, когато това не става и моят мъж е от тях, т.е. лично познавам такъв човек) и ако се наложи интервенция в по късна възраст е по кофти за момчето, вече почти мъж. Чела съм из форума за младежи, който на 17 години им е залепнал и това не било, проблем, е точно за такива изказвания написах, че не правенето на нищо за мен е чакане на случайността и произвола на съдбата. Естествено, че ако бях видяла, че сама му е тръгнала да се отлепя, нямаше да го водя на хирург, но педиатърката го прегледа и потвърди, че е с фимоза и няма да стане без нищо и така. Тези деца, на които сами са им се отлепили в ранна възраст, много ясно, че няма какво да пипат.
На брат ми детето (във Франция живеят) и там не препоръчват пипане като бебета, но детето е вече на 7 години, ни помен от отлепване и сега ги карат да отидат на хирург, а той като знае на такова голямо дете как ще се отрази и се ядосва, че не го е направил по рано и отлага ли отлага, но до кога? До 5 - 6 - 7 клас, може би, тогава да няма да го боли по малко.
А моето дори няма спомен от това отлепяне.
Как няма да мисля, че това е по добро.?!

# 117
  • Варна
  • Мнения: 1 576
.темата наброява доста страници вече, а все още не е посочена дори една статия с някакви смислени аргументи в полза на забелването  newsm78

Ползата от забелването е следната според мен: това така или иначе трябва да стане, няма голям мъж, който си ходи със залепнал пенис, но понеже никой не ми гарантира, че ще стане от само себе си (има много случаи, когато това не става и моят мъж е от тях, т.е. лично познавам такъв човек) и ако се наложи интервенция в по късна възраст е по кофти за момчето, вече почти мъж. Чела съм из форума за младежи, който на 17 години им е залепнал и това не било, проблем, е точно за такива изказвания написах, че не правенето на нищо за мен е чакане на случайността и произвола на съдбата. Естествено, че ако бях видяла, че сама му е тръгнала да се отлепя, нямаше да го водя на хирург, но педиатърката го прегледа и потвърди, че е с фимоза и няма да стане без нищо и така. Тези деца, на които сами са им се отлепили в ранна възраст, много ясно, че няма какво да пипат.
На брат ми детето (във Франция живеят) и там не препоръчват пипане като бебета, но детето е вече на 7 години, ни помен от отлепване и сега ги карат да отидат на хирург, а той като знае на такова голямо дете как ще се отрази и се ядосва, че не го е направил по рано и отлага ли отлага, но до кога? До 5 - 6 - 7 клас, може би, тогава да няма да го боли по малко.
А моето дори няма спомен от това отлепяне.
Как няма да мисля, че това е по добро.?!

И аз бих добавила една полза от забелването.Риска от уроинфекции,следователно пиелонефрити и трайно увреждане на бъбреците намалява многократно.Като видях сега в болницата какво става ooooh!и все причината е незабелени пишлета.Всеки ден постъпват поне по 5 момченца в 1 отделение само с този проблем.И на всички им забелват пишлето,веднага след лечението.

# 118
  • Мнения: 417
Трябвало е педиатърката да ти каже още след раждането като къпете бебето леко всяка вечер да дърпате кожата на главичката по малко. Така се отлепва безболезнено за детето.


Ние правихме така от  самото начало  по- малко и се получи безболезнено до към 7 -я месец , без болка. Мисля че не е късно и след втория месец да се започне по същия начин постепенно пак ще се получи(не прочетох всички коментари дано не съм се повторила)

# 119
  • Мнения: 755
 pasinet 
Цитат
Ползата от забелването е следната според мен: това така или иначе трябва да стане, няма голям мъж, който си ходи със залепнал пенис, но понеже никой не ми гарантира, че ще стане от само себе си (има много случаи, когато това не става и моят мъж е от тях, т.е. лично познавам такъв човек) и ако се наложи интервенция в по късна възраст е по кофти за момчето, вече почти мъж. Чела съм из форума за младежи, който на 17 години им е залепнал и това не било, проблем, е точно за такива изказвания написах, че не правенето на нищо за мен е чакане на случайността и произвола на съдбата. Естествено, че ако бях видяла, че сама му е тръгнала да се отлепя, нямаше да го водя на хирург, но педиатърката го прегледа и потвърди, че е с фимоза и няма да стане без нищо и така. Тези деца, на които сами са им се отлепили в ранна възраст, много ясно, че няма какво да пипат.
На брат ми детето (във Франция живеят) и там не препоръчват пипане като бебета, но детето е вече на 7 години, ни помен от отлепване и сега ги карат да отидат на хирург, а той като знае на такова голямо дете как ще се отрази и се ядосва, че не го е направил по рано и отлага ли отлага, но до кога? До 5 - 6 - 7 клас, може би, тогава да няма да го боли по малко.
А моето дори няма спомен от това отлепяне.
Как няма да мисля, че това е по добро.?!


 Peace smile3501 newsm10
Поздравления за трезвомислещите разсъждения! Напълно подкрепям ! Peace

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 15:25 от Fortune

Общи условия

Активация на акаунт