Ходят ли първолаците сами на училище?

  • 4 011
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
 Бих пуснала дъщеря ми сама, защото живеем точно срещу училището.Пресича се малка квартална уличка.Обаче щерката я е страх най-вече от асансьора, а по стълбите я мързи.Изпращам я до някъде- пресичаме и тя сама влиза в училищния двор.

# 16
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Не .Не ходи сам и не виждам скоро да тръгне. ooooh!
На моя приятелка детето е в 3клас и все още си го водят.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Не, училището не е много близко и се пресича оживена улица със смотан светофар. Тази година ще я водя. Във втори клас ще видим...може и да я пусна сама, не знам , има време. На нея и имам доверие, че ще се справи, притесняват ме възрастните.
Преди 12 години Гого сам ходеше в първи клас. За статистиката... лятото след втори клас отиде без мен на плаж/аз бях там обаче без той да знае, проверявах го дали спазва разпоредбите ми:-))/ и пак тогава тръгна по буните да лови риба. Естествено че ме е било страх. Той страха за децата не намалява с годините. Просто се свиква с него. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 526
Дъщеря ми беше първолачка миналата година. Първият месец я водих, а после я пуснах сама (като два- три дни се криех по храстите, за да я гледам как и къде върви). Но трябва да отбележа, че ние живеем на ~2-3 мин. от у-щето- вижда са от нас. Има една еднопосочна улица, но тук където живеем сутрин и обед големите ученици преграждат пътя с палки и спират колите, за да пресичат малките. Също така се учи само в една смяна- сутрин. Има и още две съседчета, с които се събират и ходят заедно. А от септември ще ходят заедно с брат си  Peace.

# 19
  • Мнения: 183
Категорично  НЕ-не го пускам сам,въпреки,че е 2 клас  Naughty
За това и сме подписали декларация в която е посочено,кой ,ще го води/взима  и по какъв маршрут ще мине  Peace Peace

# 20
  • Мнения: 5 877
Не бих я пуснала сама.
Аз едно време ходех на шест години самичка, пресичах две улици с движение, но не беше чак натоварено, а и става въпрос за центъра на малък град, малко до пешеходната зона. Нашите ми показаха как се стига, довиждане, приятен ден. На осем години прибирах и брат си от детска, но се пресичаше само един площад, по който коли нямаше, а имаше милиционери да следят за реда (партийният дом беше там).
Сега не смея.
Отвличания, побои и пр., отделно бездомни кучета или такива със стопани, които обаче не ги разхождат с каишка (баш пред нашия блок си пускат на воля два питбула). Коли, които хвърчат както им падне и реално не я виждат, когато не е с възрастен до себе си; това не са лежерните провинциални улици, по които я мине кола, я не. Улиците на София са много опасни.
Затова въпреки желанието на детето да бъде по-самостоятелно (често ме пита кога ще я пусна да върви сама, защо Франклин ходи тук-там самичък, а тя не може, направо жал да ти стане) - още доста време ще си ходи с охранител.

# 21
  • Мнения: 2 829
моята не ходи
водя я и я прибирам
Уличилището ни е далече,но дори и близко да беше не бих я пуснала сама Peace

# 22
  • Мнения: 2 803
Категорично  НЕ-не го пускам сам,въпреки,че е 2 клас  Naughty
За това и сме подписали декларация в която е посочено,кой ,ще го води/взима  и по какъв маршрут ще мине  Peace Peace
Какви са тези декларации?
Аз също не си пускам детето само, въпреки че е втори клас. Преценила съм, че все още не може да се пази от коли, непознати,от кучета и виждам, че е малка затова я водя с кола до училище. Има деца, които сами ходят и дори сами пътуват с автобуса на тази възраст, но аз не бих рискувала.

# 23
  • Мнения: 737
Да, едно време беше лесно във всичко , затова си бяхме и спокойни .....................не мога да си представя да я пусна сама до училището..................

# 24
  • Мнения: 9 990
Следва въпроса-в колко ги водите и в колко ги прибирате? Thinking

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте и от мен. Да моето дете ходи самичко и се прибира сам. Когато е хубаво времето си го прибирам, но иначе с това бебе
няма как. Трябва да споделя , че от както ходи сам се чувства голям. Щом съм му гласувала доверие , иначе се обажда от двора на у-щето.
Пропуснах да спомена , че у-щето е поочти пред блока, пресича улица със средна натовареност вече, защото много кола много нещо.

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз го водя и аз го посрещам.
Имам няколко съображения :
- много е разсеян и въпреки, че училището ни е на 10 минути път, ще отиде до там за 30мин. най-бързо. Ще се влачи, ще зяпа, ще се тътри и ще пристигне там за последният час.
- има да се пресича оживено кръстовище. Пак заради разсеянността си, ще гледа марките коли, но не и светофара.
- доста е наивен, страх ме е от педофили, те все около училищата се навъртат
- на вратата на нашето училище има снимка на един"добър" батко който зарибява децата с дрога. Полицията го издирва, но явно се навърта около сградата.

До колкото знам има закон, деца до 12 години да не са без родителски контрол по улиците.

# 27
  • Мнения: 9 990
Дайте ми го тоз закон, моля, че вече втори човек го цитира, пък незнам.
Дайте ми и часове, плз, да сверя часовника-в колко сутрин се води, в колко вечер се случва прибирането. Thinking
Едни казват-заради бебето не мога-защо?Колко рано е това?Или колко късно вечер е?

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ох, закон не мога да ти цитирам, но днес си говорихме с охраната на училището точно за това и той го спомена.
Иначе и аз ходя с малкият ми син - на 2г.8м. Просто няма как да го оставя сам вкъщи или да пусна сам баткото.
За това ги будя и двамата и така... и в дъжд и в пек, нямам избор.

Иначе за воденето - сутрин трябва да е в 8 без 15 в училище. В 8ч часовете започват.
Прибирането е според броя на часовете, нашите са само първа смяна и го взимам м/у 11ч и 13ч.

# 29
  • Мнения: 9 990
Да, аз така водех каката на градина, барабар с бебето, в студ и пек.Аз затова питах тези с бебетата-кое ги спира да не водят децата барабар с бебето?Лични съображения явно.
Добре, моята обедна почивка е един час и няма как да се вмествам в този час да отида до училището , да прибера дете и да се върна.Как успявате? Tired
-вариант-училище със транспорт собствен-пак трябва някой да го посрещне на вратата мисля-да бъде предадено на възрастен.
-вариант занималня?-от колко до колко часа и моткат ли се сами по двора, както съм виждала или не?

Общи условия

Активация на акаунт