Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
При всяко бебе е строго индивидуално-Вики спеше (и все още ) си поспива доста-не е имала колики и определено си умирам от скука по цял ден,така,че незнаеш как ще бъде и най-добре извикай някой да ти помага сега като начало.Желая ти леко раждане и кротко бебнце 1crib

# 16
  • Мнения: 46 518
Нямам нужда от друга помощ, освен от тази на мъжа ми ........

# 17
  • Мнения: 1 800
Според мен е по-добре отначало да има кой да ти помага, веднага след раждането, докато се възстановиш напълно, придобиеш увереност в себе си и си създадеш някаква организация, режим и рутина в грижите около бебето.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз родих много лесно и за двата дни в болницата се възстанових.Не се наложи да търся помо6т от бабите,татето се справя 4удесно.А и бебка е мно-о-о-го послу6на и аз намирам време за съ6тите не6та,които правех преди да се роди.Наистина ти пожелавам бебе като моето-много е кротка

# 19
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Много зависи от самото раждане и от детето.Първото ми раждане беше кошмарно,един месец след това не можех да седя изобщо,за сметка на това малката бе ше ИЗКЛЮЧИТЕЛНО кротко бебе.Въпреки това ми трябваше помощ,защото едва вървях,с всичките шевове Confused.Второто раждане,всичко мина нормално,аз се възстанових бързо,НО бебо беше с колики от родилния дом,та чак до петия месец,та пак помагаха,че се носехме на ръце денонощно.
Т.е. Ако имаш късмет с леко раждане и кротък бебок,не ти трябва никой,но ако нещата са обратно,ще трябва не мама,а и тате да дойде. Laughing

# 20
  • Мнения: 3 932
И според мен зависи от това как е протекло раждането.
Аз родих тежко и просто без помощ нямаше да се справя, въпреки цялата отзивчивост на мъжлето.

И все пак мисля, че един близък човек никога не е излишен да е до теб в този момент.

# 21
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Имах нужда от помощ най-вече първата седмица след раждането. Тогава даже на дупето си не можех да седя Sad Иначе е вярно, че първите месеци предимно само спи. Сега се изморявам много повече-цял ден тичам след нея и вечер съм скапана, но когато съм съм в къщи по цял ден, нужда от помощ нямам

# 22
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Зависи как ще раждаш, ако си секцио след раждането е хубаво да ти помага някой. При коликите също ще ти трябва помощ, защото е доста изнервящо и трудна да го носиш непрекъснато. Но не се знае кога ще се появят и дали изобще ще има колики.

# 23
  • Мнения: 6 206
В началото
Защото животът ти се преобръща изведнъж, има там едно малко човече, което аз лично не знаех какво да правя, толкова малко, крехко и постоянно треперех да не писне или сбъркам нещо.
Освен това и аз не можех да си седя на д-то 20 дни.
Определено първия месец.

# 24
  • Мнения: 4 629
Аз родих със секцио и имах нужда от помощ в началото. И то помощ в домакинството - пране, чистене, миене на чинии, пазаруване. Не са за пренебрегване коликите (които на нас ни се разминаха, но няма как да го предвидиш това). Сшпоред мен имаш нужда от помощ в началото - докато си организираш ежедневието и после става по-леко като си свикнеш. Още нещо в началото бебето се храни на всеки час и половина два и не можеш да се наспиш. Няма ден, няма нощ. За това е добре някой да се занимава с бебето, а ти да имаш възможност да си подремнеш

# 25
  • Мнения: 4 629
Забравих да допълня, че не е за пренебрегване и емоционалната подкрепа, от която най-вероятно ще имаш нужда след раждането. Сигурно знаеш за следродилната депресия, а и хормоналните промени с и казват думата. Леко бременеене ти желая, леко раждане и да си гушкаш скоро сладкото бебче  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 491
Аз не съм викала никого за първото бебе. Ако можех да върна времето назад, може би бих повикала майка ми когато бебето е на около 2 седмици. Разните ритуали като къпане, смяна на памперси и какво ли не още се учат лесно. Дори кърменето. Първите няколко дни беше еуфория около раждането. Като минаха обаче 2 седмици и като ме налегна съня, осъзнах, че това не е изпит - свършва, и затваряш учебника, и релаксираш. Изтощението се проточи и стана физическо, психическо, емоционално, изобщо тотално. Така че за мене това е доброто време, ако трябва някой да дойде.

# 27
  • САЩ
  • Мнения: 323
Да не говорим че той няма никаква отпуска останала и аз ще съм сама.

В САЩ много фирми взеха да дават специален отпуск на бащите покрай раждането на бебето - защо не проверите дали във фирмата на съпруга ти има такова нещо.

# 28
  • Мнения: 280
Момичета, страхотни сте! Много ми помагате с мненията си! Благодаря на всички които пишат тук!

# 29
  • Мнения: 5 577
Зависи как е минало раждането, ако е имало проблеми - епизотомии и подобни, ще е по-трудно в на4алото.

При секциото незнам как е... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт