Зайче си търси дом

  • 4 670
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 849
Трудно ли се гледат зайчета? Много го харесах...

Таралеж в гащите Wink
има афинитет към всякакъв вид кабели и гризе всичко наред. Нашия много обича кашони... Може да се научи да ходи на котешка тоалетна което е в плюс. Необходимо  е много добра хигиена, защото мирише т.е. всеки ден се чисти, лятото мия всеки ден тераса. Пролет и есен хвърчат фъндаци с косми, колкото и да го решеш и да ги събираш. Не му са дават в големи количества ябълки и плодове, не се дават пресни клони, забранени са клони от праскова и още нещо но не го помня... трябва всеки ден да имат сено, защото ги болят стомасите. Не се дава мокра и увехнала трева. Това са най-основните неща, може и да съм пропуснала нещо.
Но пък са си големи сладури и из нета съм чела, че се поддават на дресировка. Но нашия е дърто магаре, стига ми, че си ходи на тоалетната и не цапа много.

# 16
  • Мнения: 3 323

Таралеж в гащите Wink
има афинитет към всякакъв вид кабели и гризе всичко наред. Нашия много обича кашони... Може да се научи да ходи на котешка тоалетна което е в плюс. Необходимо  е много добра хигиена, защото мирише т.е. всеки ден се чисти, лятото мия всеки ден тераса. Пролет и есен хвърчат фъндаци с косми, колкото и да го решеш и да ги събираш. Не му са дават в големи количества ябълки и плодове, не се дават пресни клони, забранени са клони от праскова и още нещо но не го помня... трябва всеки ден да имат сено, защото ги болят стомасите. Не се дава мокра и увехнала трева. Това са най-основните неща, може и да съм пропуснала нещо.
Но пък са си големи сладури и из нета съм чела, че се поддават на дресировка. Но нашия е дърто магаре, стига ми, че си ходи на тоалетната и не цапа много.

Който го осинови да пуска снимки, моля - ще следя с интерес растежа му! Laughing

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 268
migito е казала повечето неща, но и аз да добавя. Голяма грижа си е, като за всеки домашен любимец. Тези мъничките зайчета са хибриди и са с много крехко здраве, изнежени и податливи на болести. А и живеят малко, около 2-3 години, рядко повече.
Може и да се калят и да живеят на терасата напр., но пък тогава стават по недружелюбни и не са подходящи за игра.
Верно си е таралеж в гащите. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 478
Да добавя само, че който го вземе, няма да е зле да поговори с ветеринар за ваксини. Гледах заек преди време, който почина от някаква наследствена болест, но лекаря, който се опита да го спаси ми каза, че е добре да се сложи ваксина, когато зайчето навърши 50 дни.

# 19
  • Мнения: 105
И аз да се запиша в тази тема. Имам 6 заека и толкова много ги обичам, че каквото и да става на никой няма да ги дам!  Grinning Първо взех един женски, после приятелят ми ми подари за именния ден мъжко зайче, което в последствие порасна. Много ги пазехме разделени, но баща ми ги изтърва няколко пъти и сега са вече цяло семейство. Като забременях ме караха да ги раздам, но аз не!

Наскоро гледах един репортаж с тази Патрашкова - някакъв психо си храни змиите със зайци и каквото се сети. Ужаас!

  ЧОКИ
  МУЦКА
  СИНЕОЧКА

# 20
  • Мнения: 105
Забравих да кажа, че рядко боледуват, общо взето сами се гледат, на нито едно зайче не сме слагали каквато и да било ваксина, ходят само на едно место по нужда. Необходимо е да им се дава храна и да им се почиства тавичката където акат. Мога да кажа, че са много по малко претенциозни от кучетата и котките. А за гризането всяко животно обича да си точи зъбите  Grinning

Виждала съм котки дето са изподрали цялата мебел и какви ли не поразии.

Само хубави работи мога да кажа за зайците - много са умни подлежат на възпитание като кучетата.

Айде спирам, че....

# 21
  • Мнения: 1 849
 Oceana, опитахме се да направим тема за зайците в хоби, но хората се включват по веднъж и спират да пишат.
Моля те, кажи ми твоите като стоят в къщи не мирише ли, къпеш ли ги? Нашия го сложихме в банята като паднаха температурите под -10 и се вмириса много здраво само за една вечер, а тоалетната му я сменям постоянно. В къщи не смея да го пускам, защото са ни повечко кабелите, а не дай си боже да гризне някой от компютъра и да даде на късо...  #Crazy

# 22
  • Мнения: 48
и аз да се включа имам дете на 3,6 години - гледаме зайче от 1 година - не знам кой казва че е сложно тя умира за животни и като поразрових стигнах до извода че това е най лесното и мило животинче за детски любимец - моето живее в клетка на балкона - пише а е и факт че издържат до -20 градуса но на топло не им е много кеф - вадим го от клетката всяка вечер за да го тормози дребната - той горкичкият я търпи да го мачка да го гушка и да го завива като бебе даже веднъж го подстрига - тича след нея и като седне детето той започва да я закача за да му обръща внимание - страхотно животинче единственото ми оплакване е наистина че има афинитет към гризане на кабели, но не знам защо не пипа тия по които има високо напрежение - за сметка на това до сега ми е изгризал 4 чифта слушалки за компютъра - другото което е че ако го подържа по дълго в стаята 3-4 часа и се случва да се изака някъде но гледам да не става така, не миришат декоративните зайци ако им се чисти редовно, това са грижите по него чистене веднъж на 1-2 седмици, хранене, водичка и това е а за малката е страхотно щастие - като я питат бабите пред входа какво прави зайчето тя казва - още е живо - понеже се съмнявах че в нейните ръце ще оцелее цяла една година - и аз се шегувам с нея понякога че ако не слуша зайчето ще го метнем на ориз - на драго сърце бих си взела още едно но за сега едно ми стига - препоръчвам горещо на любители на животните да си вземат радосте голяма

# 23
  • Мнения: 25 615
чистене веднъж на 1-2 седмици

Как така чистене на 1-2 седмици???  Shocked

# 24
  • Мнения: 2 388
чистене веднъж на 1-2 седмици

Как така чистене на 1-2 седмици???  Shocked

Абсурд. Като малка майка ми беше угодила и гледахме вкъщи заек ( не декоративен ). Blush
Много често му чистеше жената. Мисля даже всеки ден, че и по няколко пъти. Ама той вярно не беше много дресиран.
Предполагам, че при декоративните не е кой знае колко по-различно.

# 25
  • Мнения: 619
МНОГО Е СЛАДИЧКО!
Жалко ,че е в София.
Simple Smile
Аз обожавам клепоухи...много искам да си гледам едно....но родителското тяло въобще не е възхитено Wink

# 26
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
И аз имам зайче, което много обичам, но така и не можах да го науча да ходи до тоалетна на едно място. Когато го пусна на разходка из къщи задължително вървя след него и чистя. Самата клетка почиствам на 1-2 дни. Иначе е много сладък и е чудесно другарче.

# 27
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А нашият е маниакално-депресивна личност. Не бих казала, че е подходящ за малки деца. Не дава да го гушкат. Дере по лошо от котка - аз все ходя с нарязани китки на ръцете и събирам погледите на хората. Сигурно си мислят, че съм потенциална самоубийца.
Цапа повече от двете ми котки, взети заедно - не пишка, но ръси талаш и косми. И ако не се чисти всеки ден замирисва яко. Има си нужда от грижи и конпания, иначе издивява.

Но въпреки всичко, не бих се отказала от него.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Моя заек е на 6 години и нещо вече /ама не му личат Mr. Green/, мога да кажа че много лесно се гледа. Има голям аквариум, ама наистина голям - само в единия ъгъл си върши работите, като го пуснем навън не се изтърва, ама той и не стои много на вън че е доста лош, хъска и тропа като нещо не му хареса. Единствените проблеми които сме имали е с разтроиство на 2-3 пъти от насипните храни дето ги продават, наистина трябва много бързо да се вземат мерки, че са с бърз метаболизъм и мн. бързо се развива всичко. Не е много дружелюбен ама си го обичаме и такъв  Hug
А всъшност какво се случи със зайчето герой на настоящата тема?

# 29
  • Мнения: 25 615
А всъшност какво се случи със заичето герой на настоящата тема?

И аз това се питам от доста време...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт