Турската кухня *3*

  • 298 687
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 132
На нашето бурканче пише пекмез. На турски език  uzum pekmezi ,на англ.ез.  grape molasses. По различните краища на страната може да е с различни имена,както и много други неща.Например аз от малка го знам че е  ада,но в TR като ме чуха да казвам ада ми казаха че това било кола маска и така ме гледаха сякаш съм казала нещо лошо.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Записвсам се тук, за да следя вкусотиите...

# 32
  • Мнения: 2 199
Кумпир / Пълнени картофи  Whistling


# 33
  • Мнения: 22 867
Момичета, в друга тема споменават за турски "сладки, сиропирани, във вид на полумесец", били божествени. Някоя от вас да знае нещо по въпроса, а ако има и рецептичка ще съм много благодарна!  bouquet

# 34
  • Мнения: 2 199
Момичета, в друга тема споменават за турски "сладки, сиропирани, във вид на полумесец", били божествени. Някоя от вас да знае нещо по въпроса, а ако има и рецептичка ще съм много благодарна!  bouquet

Коя е темата?  Laughing
Да питаме за повече ключова информация, дори да не знаем ще намерим  Wink за теб винаги  Hug

# 35
  • Мнения: 157
Записвам се да ви следя, невероятни неща имало тук. Поздравления на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 3 830
Как ми се е прияло ашуре... Heart Eyes
ще си приготвя утре.

Иска ми се и много други неща да опитам. Моля, препоръчайте ми нещо, което се харесва на масовия вкус. Praynig

# 37
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Здравейте на всички и честита Баба Марта  Hug

Бързам да се похваля - намерих пекмез -  на фирмата Коска. В Търново ги има в магазина на Пикадили, на щанда при меда. Имаше два вида  newsm78- аз си взех от черница. Малки бурканчета са и струват  между 4-5 лева.... Започвам да си мисля, че явно имат някакъв договер за зареждане, защото пак там видях и тахан халва на същата фирма....

Утре с малките коконки ще месим гевречета.  Party

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Суха Мащерка , а какво е това?
Мн. вкусно ми изглежда...

# 39
  • Мнения: 2 199
Суха Мащерка , а какво е това?
Мн. вкусно ми изглежда...

За пръв път го виждам  Embarassed приличами на бюрек с кайма но....

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 576
Редовно чета темата, почнах още от 1-та и дори си принтих рецепти да пробвам и у нас. Почитател съм на турската кухня и като ходихме в Турция опитах много вкусни кебапи, а пък сладките неща са ненадминати. Отдавна се каня да ви питам и най-сетне са натутках. Девер ми ми донесе едни подправки като беше за Н-ти път в Истанбул.  Питам го за какво са, а той ми вдига рамене и вика, че не знае. Решил че като влезне в супермаркета и ми ги купи, ще съм много щастлива. Е да ама като не ги знам за какво са какво да ги правя? Та ще може ли някоя от майките знаещи турски да ми преведе какви са и да каже за какво са. На едната опаковка пише Mahlep, а на другата Baharat с лепнат етикет Antep Toz. Предварително благодаря за помощта.

# 41
  • Мнения: 132
Махлепа се използва за  сладки и соленки.http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,646.0.html-Ето тук една рецепта.Имам и други рецепти от списания,като успея да ги преведа ще ги напиша.А антеп тозу-не знам какво е,ако е зелено на цвят , може да е смлян антеп фъстък

# 42
  • Мнения: 11 747
В гръцките козунаци слагат махлеб, поне такава рецепта имаше във форума  Peace

# 43
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Shocked  Момичета, гевреците от рецептата се оказаха нечовешко вкусни ......приготвянето им ми отне много малко време - тестото си го забърках в машината за хляб, а печенето става за 30-40 мин......Така, че рецептата е идеална, ако правите детско парти или събирате дружки на лафче  в градината. Или пък искате да си хапвате нещо пред телевизора, идеално заместват всякакви солети, гризини или чипсове.......

пекмеза по вкус е равен на нашият рачел.....предполагам, че ако се замени с мед, няма да е голяма разликата във вкуса....

# 44
  • Мнения: 573
Арбанашка кокона с каква мая ги прави? Защото в оригиналната рецепта пише, че е прясна маята.

Общи условия

Активация на акаунт