Турската кухня *3*

  • 298 605
  • 752
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 767

Днес направи мн лесна баница:

Предварително се извинявам за лошото обяснения Laughing

Galeta unlu kaşarlı börek Баница с кашкавал и галета  Laughing

3 готови кори(от турските yufka)
200гр. кашкавал
1в.ч. мляко
1 купичка галета

Корите се нареждат една върху друга и с ножа се режат,  както се реже торта. После в горния(заобления) край на всяко триъгълниче се слага парче кашкавал. Завива се като кифличка. Острата част идва отгоре.После парчето се топи в млякото и се овалва в галета от двата края. По този начин се процедира и с останалите парчета. Нареждат се в тавичка и се пекат.
Може да се експериментира с плънката... спанак ще е супер! Laughing

Мазнина няма ли в рецептата?

# 646
  • Мнения: 385
Maqito1986,само в краищата ли кифличките се овалват с галета.

# 647
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
petu6ka63,IKAFETO само в тавата има мазнина и целите се овалват в галета

ето я рецептата, със снимка Simple Smile
http://www.oktayustam.com/tarifler/14095-galeta_unlu_kasarli_borek.html

Единствената мазнина, която откривам в рецептата е че се нареждат в намазнена тава+фурна на 180 градуса.

Kaigi, благодаря много! Тъкмо се чудех от къде ще гледам рецептите, когато съм си в БГ Mr. Green

# 648
  • Мнения: 1
момичета може ли малко помощ купих си едни пакетчета и си мисля че е бакплувер но за всеки случаи МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПРЕВЕДЕТЕ на пакетчето пише  HAMUR KABARTMA TOZU

# 649
  • Мнения: 22 867
момичета може ли малко помощ купих си едни пакетчета и си мисля че е бакплувер но за всеки случаи МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПРЕВЕДЕТЕ на пакетчето пише  HAMUR KABARTMA TOZU


Бакпулвер е.

# 650
  • Мнения: 1
много благодаря за помоща

# 651
  • Германия
  • Мнения: 510
Включвам се с някой друга снимка, така като гледам назад  в темата-имате си доста рецепти, така че няма да добавям мои за сега, но определено готвя и хапвам доста турска кухня!- Peynirli börek
-´Manti
-Arpa sehriyeli Pilav
-Kiymali börek
-Karniyarik
-Sigara böregi
-Mekik

# 652
  • Мнения: 1
имам въпрос за приготвянето на нахута.до сега не съм приготвяла.в  рецептата пише да се накисне от вечерта , и на другия ден се вари, но колко точно време се вари до готовност.

# 653
  • Германия
  • Мнения: 510
Не съм варила нахут, винаги съм купувала готов в консерва, но е като боба, проверявай го, докато стане за ядене Peace

# 654
  • София
  • Мнения: 3 090
Доколкото знам, нахутът се накисва първо за няколко часа във вода, като боба.
foley , този мекик много ми харесва, не че другото не е хубаво, но не съм виждала такъв. Как е на вкус? И да споделиш рецептата?

# 655
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Нахутът се накисва в много вода от предната вечер. Няколко часа не спасяват положението. Вари се точно като боба, докато започне да се поддава на натиск зрънцето , притиснато от лъжица.

# 656
  • Германия
  • Мнения: 510
Не е нищо особено, стандартно тесто замесвам с кубче мая,захар, сол, олио, добавям и черен сусам задължително. Оставям да втаса на топло и после придавам форма на 8-ци. Peace

# 657
  • Мнения: 1 283
Не е нищо особено, стандартно тесто замесвам с кубче мая,захар, сол, олио, добавям и черен сусам задължително. Оставям да втаса на топло и после придавам форма на 8-ци. Peace
  bouquet Много обичам такива закусчици.Оставяш ли  го да втаса  и колко е твърдо тестото. Виждам, че сусама е в самото тесто, но понеже нямам такъв, може ли да го заменя с мак или някаква друга подправка примерно и интересно ми е вие с какво ги хапвате.
Може ли рецептата и за цигара бюрек  Praynig

# 658
  • Германия
  • Мнения: 510
Пепика, да, оставям го да втаса около 2 часа, зависи от температурата в къщи, а самото тесто не е много твърдо. Колкото до черния сусам, аз не съм го заменяла с нищо, но ти ако искаш опитай с мак. Най-обичам да ги хапвам с шарена сол и сирене+айрян Laughing
Цигара бюрек-купувам специални триъгилни листи, сипвам с една тавичка прясно мляко и много бързо потапям листите, колкото да се навлажнят, вътре слагам сирене и завивам на руло, като в края залепям пак с прясно мляко. Рулцата овалвам в галета и пържа в олио! Добър апетит!

# 659
  • Мнения: 9 903
Днес направи мн лесна баница:

Предварително се извинявам за лошото обяснения Laughing

Galeta unlu kaşarlı börek Баница с кашкавал и галета  Laughing

3 готови кори(от турските yufka)
200гр. кашкавал
1в.ч. мляко
1 купичка галета

Корите се нареждат една върху друга и с ножа се режат,  както се реже торта. После в горния(заобления) край на всяко триъгълниче се слага парче кашкавал. Завива се като кифличка. Острата част идва отгоре.После парчето се топи в млякото и се овалва в галета от двата края. По този начин се процедира и с останалите парчета. Нареждат се в тавичка и се пекат.
Може да се експериментира с плънката... спанак ще е супер! Laughing

великолепна!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт